170 Shares 9691 views

Fish-urwis – niebezpieczna delikatność

Fish-urwis Od dawna wiadomo, do ludzi. To kłujący mieszkaniec tropikach i południowych regionach umiarkowanych szerokościach geograficznych zawsze przyciągały uwagę Europejczyków. Nie, nie dla jej korzyści gastronomicznych, ponieważ ryby jeż strasznie trujące. Ona zwróciła uwagę niezwykłym wyglądem i zdolność do pęcznienia w razie niebezpieczeństwa i rastopyrivat igieł, które są w stanie spoczynku, blisko ciała.

Rodzina ryb urwis ma osiem gatunków. Najwięksi przedstawiciele osiągają długość sześćdziesięciu centymetrów. Ryba-jeż ma specjalną poduszkę powietrzną. Kiedy nie doświadcza stresu, znajduje się w cichej, deflowanym państwa. Kiedy ryba-urwis zmuszony bronić się, że wypełnia się wodą i worek napełnia, przyjąwszy postać świata i zwiększenie wielkości kilkakrotnie. Tłoczone na bokach igły stają dęba i trzymać się we wszystkich kierunkach, co uniemożliwia wszelkie próby drapieżnika, aby je połknąć. W niektórych gatunków długości igły jest dwudziestu centymetrów. Z powodu tych cech ryb urwis ma dwa „nieoficjalną” nazwy: morska i najeżkowate miskę.

Ale to nie wystarczy, ryby-urwis ma inną drogę do odparcia cudzoziemców, aby pokazać jej kulinarne zainteresowania: wytwarza trujący szlam, który bardzo dobrze odpychać agresorów. Ta ostatnia okoliczność znacznie utrudnia utrzymanie ryb w akwariach, jeżowce lub puli. Na najmniejszych oznak ataku przez innych mieszkańców akwarium, ryby produkuje śluz, a następnie trzeba zmienić całą wodę. W związku z tym, ryb jeż w niewoli zwykle zawarty w osobnym zbiorniku. Preferuje gleby piaszczyste, często całkowicie zakopany w piasku. Prowadzi głównie nocny tryb życia, ukrywając się w ciągu dnia w odludnych miejscach.

W warunkach naturalnych ryby-urwis żywi się głównie na mięczaki i skorupiaki. Twarde płyty stomatologiczne pozwalają złamać nawet najbardziej gęstą powłokę. I zjada małe ryby. W niewoli, ryby-urwis może obyć się bez skorupiaków.

Jeśli smakosze europejskie i amerykańskie odrzucił rybo-urwis, surowa japoński samuraj okazało się, że jest to dość dobre do jedzenia prawdziwego wojownika. Niektóre gatunki Rozdymkokszta? Tne przygotowuje słynny japoński przysmak – fugę. W sprawiedliwości należy wyjaśnić, że fuga jest wykonany z przedstawicieli kilku gatunków Pufferfish, a główne miejsce poświęca się brązowe puffer. Ale ryby-jeż to jeden z tych gatunków ryb, z których przygotowuje się do leczenia.

Wewnętrzne narządy ryb zawiera śmiertelną truciznę Tetrodotoksyna. On jest dziesięć razy silniejszy niż kurarą czterysta razy silniejszy niż strychniny. Dawka śmiertelna można uzyskać jedynie poprzez dotknięcie wnętrzności ryby gołą ręką. Tetrodotoksyna ma nerw. Po spożyciu, powoduje paraliż mięśni oddechowych, osoba umiera z uduszenia. Antidotum na tetrodotoksyny nie został jeszcze utworzony.

Obszar dystrybucji ryb, jeżowców – otaczający ciepły obszar tropikalnych Ziemi. Szczególnie wiele z nich w Morzu Czerwonym. Ona i inne ryby Morze Czerwone (takie jak jego bliski krewny – ogórek morski) są znakiem rozpoznawczym tego zbiornika. Wszystkie są interesujące w swój własny sposób.

Ale także w innych obszarach Ziemi, zdominowany przez tropikalnego klimatu, szeroko ryb urwis. Zdjęcia z tych ciekawych stworzeń nigdy nie przestają zadziwiać fanów egzotycznych: jak pomysłowa natura w adaptacji do środowiska i ochrony przed drapieżnikami!