252 Shares 1356 views

Starożytne gadów. zwyrodnienie

Dwieście milionów lat temu panami naszej planety to starożytne gady. To był koroną stworzenia czasu! Żadne inne zwierzę nie odbywa się „moc” tak długo, jak gady. Było wiele – starożytne jaszczurki, krokodyle, tuatara, ale szczytem jego rozwój rozpoczął oczywiście dinozaury. Zveroyaschery mieszkał wszędzie: na lądzie, w wodzie, w powietrzu!

Nauka o dinozaurach

Starożytne gady pozostawił wiele tajemnic, że siła nie każdy jest do zniweczenia. Od szczątki kości zveroyascherov z właściwym podejściem można „wyciągnąć” obraz przeszłości: zewnętrzny jaszczurkę danych, ich sposób życia i tak dalej. To, co paleontolodzy. Ich praca jest trochę jak praca detektywa: na odłamki będą one odzyskać cały okres życia olbrzymiego gada! Tutaj trzeba być w stanie umiejętnie połączyć intuicji z logiki i wyobraźni, zbierając drobne fragmenty „poprzednim życiu” dinozaura. Przywrócenie obrazach z przeszłości – nie jest łatwym zadaniem. Bez dobrze rozwiniętej wyobraźni i konsekwentne wyobraźni nie można zrobić tutaj. Paleontologia – jest w pewnym stopniu twórczy nauka: nawet pozornie nieistotne fakt z prawem jego uzasadnieniem może odgrywać ważną rolę w łańcuchu wydarzeń epoki … epoki dinozaurów!

Klasyfikacja bit

Gady Zwierzęta – to dość specyficzna grupa istot żywych. Fakt, że klasa jest podzielona na podklasy, najbardziej prymitywnych i najstarszych których – tzw anapsydy. Ostatni z nich wymarły dwieście milionów lat temu. Odrębną gałęzią tej grupy – synapsydy. Jest to przodkowie ssaków. Synapsydy się nie żyć aż do szczytu swoich potomków. Jeszcze później przyszedł pochodną diapsydy, która z kolei dzieli się na lepidozaury i archozaurów. Były to zarówno życia w naszych czasach, jaszczurki, węże, tuatara i kilka wymarłych morskich drapieżników z długimi szyjami i serpentyn zwanych plezjozaurów. Przez archozaurów to krokodyle, pterozaury i dinozaury. Te starożytne gady prawie wszystkie wymarły. Tylko krokodyle. Są one – jedynymi potomkami starożytnych gadów? Niezupełnie!

owłosione dziedzictwo

Bezpośrednimi potomkami dinozaurów są ptaki. Chociaż nie jest to klasa Gady, ale to jest ich owłosione struktura i wygląd przypominający starożytnych dinozaurów. Jednocześnie czuć różnicę: Ptaki – potomkowie nie latający zveroyascherov typ pterozaurów Quetzalcoatl, czyli „ziemia” dinozaurów! Latające dinozaury wyginęły, nie pozostawiając dziedzictwo.

Śmierć dynastii

Starożytne gady były bardzo zróżnicowane i liczne, w swej doskonałości i organizacja do nich nie może być porównywany przez inną grupę zwierząt. Zveroyascherov studia i kontynuować naukę z większym zainteresowaniem niż w innych wymarłych zwierząt. Upadek "Empire of the Dinosaurs" nadal stwarza wiele teorii, argumentów, wersjach. Z jakiegoś powodu, nie była śmierć rządzącej dynastii dookoła świata gadów, zajęło kilka milionów lat temu Ziemia była w stanie odzyskać po globalnej katastrofie. Kiedy to wszystko się stało, gigantyczne dinozaury nie znalazły swoje miejsce. Zginęli na zawsze. Zamiast tego, byli inni – piękne i potężne zwierzęta! Ale mamy coś, co już wiemy, że mała grupa potomków dawnych gadów udało się przetrwać, a dziś jej członkowie są wszędzie wokół nas … To – ptaki!