418 Shares 9487 views

Czerwona Księga obszarze Wołgograd: rośliny, ptaki, zwierzęta

Czerwona Księga regionu Wołgograd – specjalny dokument regulujący procedurę ochrony roślin i zwierząt w regionie. Wszystkie obiekty flory i fauny są serwowane w formie listy, gdzie przed każdym z nich zawiera stopień rzadkości od 1 (najwyższy poziom zagrożenia) do 7 (niebezpieczeństwo). Jest to lista tych przedstawicieli, z drugiej strony warto 0. Oznacza to, że zniknęły z regionu. Ponadto, charakter regionu Wołgograd, czy raczej bardzo rzadkich próbek jego przedstawicieli, są przechowywane w specjalnym banku genetycznego. Powstał w 2010 roku. Czerwona Księga regionu Wołgograd – to nie tylko flory i fauny, ale rzadko gleby na skraju wyginięcia.


historia

Pierwsze próby na przyciągnięcie publiczności do problemów ochrony roślin i zwierząt są jeszcze na początku lat 90-tych XX wieku. Został on następnie wydany na pierwszym Czerwonej Księdze regionu Wołgograd. To był zwykły popularna publikacja nauka, która nie miała mocy prawnej. Następnie okazało się, kilka z tych publikacji, a dopiero w 2004 roku, zgodnie z dekretem naczelników, oficjalna lista została wydana. Na jej podstawie, a Red Book regionu Wołgograd składały się: Zwierzęta (tom 1), rośliny i grzyby (tom 2).

Trzeba powiedzieć, że lista obszarów chronionych jest bardzo mobilny: niektórzy przedstawiciele z niego wyłączone, podczas gdy inne są wykonane. Więc to było, na przykład, z małym łabędzia, który dołączył do listy w 2010 roku.

W 2011th elektroniczna wersja publikacji została wydana. Trzeba powiedzieć, że odpowiedzialność za Czerwonej Księdze specjalnej Komisji Ochrony Środowiska dla regionu. Na jego podstawie utworzono specjalną komisję, która zajmuje się tworzeniem wykazu gatunków flory i fauny, które wymagają specjalnych środków ochronnych.

bezkręgowce

Lista chronionych obiektów przyrody regionu Wołgograd znaleźli się przedstawiciele wielu grup i klas. Na początek trzeba powiedzieć o bezkręgowców. Tak więc, w Czerwonej Księdze Wołgograd Region leczniczego pijawka jest włączone. Występuje ten szczególny pierścienice w słodkiej wodzie, preferuje błotniste dno i czystą wodę.

Z wyglądu przypomina pijawka ich krewny, pierścienice, ale ciało jest lekko spłaszczona. Otwarcie usta ma postać przyssawek dzięki którym bezkręgowców produkują własne jedzenie – krew. Ten produkt jest przechowywany w rekordzie pijawki żołądka przez dłuższy czas – kilka miesięcy. Cała specjalnych bakterii żyjących w istocie żołądka, zakłócają proces krzepnięcia krwi. Ten bezkręgowców dopasowanie krew.

Powszechne stosowanie pijawek w medycynie (pomagają złagodzić stan z żylakami, różnych zmian skórnych) był głównym czynnikiem ograniczającym – zostali złapani w ogromnych ilościach. Jednakże czynnik ten zniknął po techniki nacięcie żyły zaczął być używany, a dowiedział się wyjście pijawki skalę przemysłową. Jednym z czynników ograniczających – spadek populacji żab. Jest ich pijawki krwi żerują na młodych.

Innym przedstawicielem bezkręgowców, który zawiera Czerwonej Księdze regionu Wołgograd – skójka gruboskorupowa. Ten małży, mieszka w burzliwych rzek czyste. Długość perlovitsy powłoki sięga nieco ponad 7 cm. Średnia długość życia jest dość duży: małże były rejestrowane, mieszkał przez 22 lat. Głównym czynnikiem ograniczającym – pogorszenie jakości wody i, w konsekwencji, zmniejszenie populacji ryb rzecznych, które pasożytują larwy danych bezkręgowcami.

Stawonogi

Z klasy skorupiaków, które są ujęte w Czerwonej Księdze regionu Wołgograd, należy zauważyć letni Szczytnie. Ten rodzaj życia bez zmian na naszej planecie miliony lat, są obecnie niebezpiecznie zmniejszona. Zamieszkują ten mały skorupiaka w płytkich wodach z głębokości od 20 cm do 2 metrów. Go odpowiednim także baseny, jary, rowy, zalane łąki. W Szczytnie jest specjalny system przetrwania larw rozwijają się w krótkim okresie, a właz, a następnie bardzo szybko stają się dojrzałe płciowo. Jest to bardzo ważny warunek siedliska w płytkich wodach, które mogą szybko wyschnąć. Ponadto, co do zasady, Bariera są na szczycie łańcucha pokarmowego w swoim środowisku. Jednak ich liczba się zmniejsza z powodu wody drenażowej (larwy nie mają czasu, aby przejść przez cykl).

Innym skorupiak żyjący w kałuże i małych stawach – hirotsefalus horribilis. To nie tonąć, jego ciało osiąga tylko 16 mm. Skorupiak jest w ciągłym ruchu, porusza się przez kałuże w poszukiwaniu pożywienia – plankton, zwierzęcego lub roślinnego. Znikają z powodu mniejszej liczby siedlisk.

Tanimastiks staw również specjalnie chroniony w regionie Wołgograd. Skorupiaka jest mała (13 mm) i odnosi się do absolutnego skrzelonogi, znajduje się głównie w basenach. Czynnikiem ograniczającym nie jest to zanieczyszczenie gleby, które tworzą jej siedliska.

Również małych skorupiaków należy zauważyć branhinektu małych i streptotsefala groznonogogo. Ograniczanie czynników i siedlisk są podobne do tych opisanych powyżej.

Z przedstawicieli pajęczaków w Czerwonej Księdze regionu Wołgograd przyszedł Scorpion śródziemnomorskiej. Według nazwy jest jasne, gdzie wspólny przedstawiciel większości, ale te stworzenia żyją w regionie Wołgograd. Wolą glebach piaszczystych: wydmy, na obszarach pustynnych, dobrze ogrzane słońcem. Żywią się owadami: pająki innych, muchy, małych motyli.

owady

Wszystko w Czerwonej Księdze regionu Wołgograd rejestrowane 59 gatunków owadów. Weźmy pod uwagę tych, dla których ekolodzy obawiają się najbardziej, to znaczy, że są oznakowane w publikacji numerami 1 lub 2.

Kornegryz krasnoloby – ostatni raz w tym chrząszcz, który żyje wyłącznie w regionie Dolna Wołgi, widziany w regionie w 1994 r. Obszar ten jest siedliskiem – Jezioro Elton.

Innym gatunkiem zagrożonym – chafer gładka. Przedstawiciel ten skarabeusz woli żyć w dawnych, starych drzew. Wszystko dlatego, larwy rozwijają się w chafer zgniłego kory, a dorośli żywią się sokami drzew. Większość preferuje gaje dębowe, ale występują również w przypadku drzew owocowych, takich jak jabłka i gruszki. Zmniejszenie liczby powiązanych z cięcia starych plantacjach.

Specjalnie chroniony w regionie Wołgograd i chrząszcza z rodziny ryjkowców -chetyrehpyatnisty stefanokleonus. Ten popiół owadów szarości osiąga 1,5 cm długości. Preferowane siedlisko – step, ustanawia również larwy w glebie. Orki i uprawy nowych ziem – główny czynnik ograniczający.

Chroniony obszar i motyle. Aby wymienić kilka typów: mniszek lekarski ćmy, Pawica Grabówka, acontius tytanu, szkarłat Tiger Moth, Świt zegris Lucyna, neolycaena rhymnus. Zniknięcie tego gatunku owadów jest związana ze zniszczeniem ich siedlisk: lasy, łąki i krzewów.

ryba

Niektórzy mieszkańcy stawach również potrzebują specjalnej ochrony na terytorium regionu Wołgograd. Oto niektórzy przedstawiciele. Po pierwsze, jest to minóg, Morza Kaspijskiego i ukraiński. Jeśli ten ostatni był widziany w dorzeczu Wołgi niedawno (w rzece Sura), Morza Kaspijskiego mieszkał tu kiedyś, ale praktycznie zniknął po wybudowaniu tamy Wołgograd. Ukraińskiego Minóg mniejszy Kaspijskiego: długość ciała 20 cm, podczas gdy druga osiągnięcia 55 cm.

Zwierzęta z regionu Wołgograd, wymienionych w Czerwonej Księdze – to również wszystkie rodzaje ryb. Zatem szczególnie chroniony tutaj Starlet. To małe członkiem rodziny jesiotrów, który osiąga 125 cm długości. Predator preferuje małe bezkręgowce, czasami zjada kawior. Żyje do 30 lat. Głównymi czynnikami ograniczającymi – kłusownictwo (cenny pokarm dla ryb) oraz zanieczyszczenie wody. Sturgeon wolą krystalicznie czystej wody.

Praktycznie zniknął z wód pstrąga regionu, bieługi Azowskiego i śledzia Wołgi.

gadziny

Co inni przedstawiciele zawiera Czerwona Księga regionu Wołgograd? Zwierzęta swojej różnorodnej, istnieją również przedstawiciele gadów.

Na przykład, copperhead vulgaris. Chociaż ten wąż z Colubridae rodzinnym dla ludzi nie jest niebezpieczne, to niszczy, jak również ich siedlisk – polanach leśnych, dobrze ogrzanych słońcem. Miedziana mogą być w kolorze szarym, a żółto-brązowego lub nawet ciemno brązową. Jego główną różnicą – zespół przejazdem oka.

Chronione w regionie Wołgograd dwa rodzaje węży: zheltobryuhy i quad. Są Colubridae dobrych drzewa wspinaczka, gdzie zdobyć pożywienie. Dla osoby nie jest zagrożeniem.

Jedynym przedstawicielem gadów Czerwonej Księdze regionu Wołgograd, niebezpieczne dla ludzi – sumator Nikolskij. Ten wąż ma płaską czarną barwę. Preferuje wilgotne lasy liściaste w dolinach rzecznych. Głównymi czynnikami ograniczającymi – niszczenie siedlisk, zatrzymując i mieszanie ze wspólnym żmii.

ptaki

Inną klasą zwierząt, które są chronione przez Czerwonej Księdze regionu Wołgograd, – ptaków. Są 54 gatunków. Rozważmy najsłabszych.

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na przedstawicieli kaczki. Ta mniejsza biały, turkusowy i marmurkowe i Sterniczka zwyczajna i podgorzałki. Ostatni ptak – bardzo rzadki gość Wołgograd regionu ze względu na fakt, że nie ma stałego zagnieżdżenia. Również od liczby kaczki wpływają ludzkiej działalności gospodarczej związanej ze zniszczeniem ich siedlisk. Nieuprawnione polowania – kolejny czynnik.

Ptaki drapieżne specjalnej troski jest glina, błotniak stepowy, orlik grubodzioby, Raróg, Sokół i pustułeczka.

Od Galliformes należy przeznaczyć cietrzew i dropia. Pierwszy ptak zamieszkuje skraju lasu stada, drugi preferuje step. Ich wróg – człowiek. Drop znikają ze względu na rozwój stepie pod gruntów ornych i kuropatwy w przeważającej części z powodu nieuprawnionego polowania.

ssaki

Ssaki z regionu Wołgograd, wymienionych w Czerwonej Księdze – w rosyjskiej Desman (jego populacja prawie zniknął z powodu zanieczyszczenia wody i niszczenia nor) i gryzoni (północna trójpalczasty skoczek pustynny i południe myszoskoczka). Predators szczególności problemem jest jedynym przedstawicielem rodziny łasica – podwiązanie.

rośliny

Nie tylko chroni fauny Red Book regionu Wołgograd. Rośliny są również reprezentowane. Przyjrzyjmy się kilku z nich. Mówi się, że można spotkać różnorodne fauny – od mchy i porosty na grzyby.

Tak więc, pod specjalną ochroną zajęło Czerwonej Księdze obszarze Wołgograd rośliny będące przedstawicielami mszaków. Wiele z nich. Podajemy szczególnie rzadkie: anomodon longifolia, klimatsium treelike, taksifillum vissgrilli, enkalipta zavitoplodnaya.

Paproci jest zapewnienie Marsilio Bristly. Ta wyjątkowa roślina mieszka w tymczasowych zbiorników wodnych, więc jego populacja zależy od ilości opadów w ciągu roku. Ponadto, czynnikiem ograniczającym jest działalność gospodarcza osoby: rozwój pastwiska do wypasu.

Specjalnie chronione pierwiosnki i regionu Wołgograd. Czerwona książka przychodzi do obrony, na przykład, piwonia Heavy-Duty, który kwitnie na początku maja. Ten piękny kwiat przyciąga uwagę, dlatego często jest to frustrujące dla bukietów. Ponadto obszar narażony na deptanie na wypas. Innym pierwiosnka Red Book – Rosyjski cietrzew, należące do daylilies rodzinnych. Tulipany Gesner i dvuhtsvetkovy chroni również Czerwonej Księdze regionu Wołgograd. Rośliny w nim zawarte, zabrania się zakłócić, a nawet wykorzystywane do celów osobistych.