185 Shares 2629 views

Rutwica lekarska: opis, zastosowanie, przeciwwskazania, recepty

Galega zioła lecznicze znane wielu ludzi cierpiących na tę strasznej choroby, jak cukrzyca. Dla tych, którzy nigdy nie słyszeli o tej rośliny, będziemy rozmawiać o jego zastosowanie w medycynie ludowej, użyteczne właściwości i przeciwwskazań.


opis

Galega dawkowania (Galega officnalis) – krzewu rodziny Leguminosae. Ten pięknie kwitnących roślin potężny mnogostebelchatoe, około półtora metra wysokości. Bush może mieć maksymalnie dwadzieścia łodygi. Te pionowe, rurowe wydrążone, barwione na zielono.

Liście są duże, odd-pierzaste, petiolate, z przylistkami. Ich długość może osiągnąć dwadzieścia pięć centymetrów. Tłoczywa zawierają piętnaście pary ulotek, wydłużony kształt owalny. Na dodatek nieco wskazał.

kwitnie rutwica lekarska od wczesnego lata do połowy jesieni. Kwiaty bladofioletowe lub blado niebieski odcień, duże, o długich łodygach, przypominający kształt dzwonu. Tworzą szczotki wyprostowany kwiatostan do dwudziestu centymetrów.

System korzeniowy roślin pręta, mocny. Długość korzenia niekiedy przekracza osiemdziesiąt centymetrów, podczas gdy o wiele poziomych, z pędów, które pojawiają się nowe pędy.

Po kwitnieniu lek tworzy owoc Galega – stojący ziarna zawierające od pięciu do ośmiu sferoidalnego, gładkie ziarna żółtawy kolor zielony, stałym w dotyku. Pełna dojrzewanie odbywa się we wrześniu.

wykorzystanie

Do celów leczniczych stosuje się do wszystkich części roślin (liście, kwiaty, korzenie), pomimo faktu, że Galega officinalis (rue koziego) jest trująca roślina. Ważne jest, aby znać i stosować się do dawkowania leków na podstawie tego zioła.

rozpiętość

Galega roślina lecznicza ciepłolubne, więc często można spotkać na Ukrainie, Mołdawii i południowych regionach Rosji. Rośnie wzdłuż dróg, na łąkach, brzegach lasów, w stepy górskich, wzdłuż brzegów rzek.

Zbierania i przechowywania surowców

Rośliny zebrane wzdłuż dróg, nie nadają się do produkcji farmaceutyków. Raw zbiorów podczas kwitnienia, odcinając pędy z ostrym nożem ostrożnie. Najczęściej stosowane kolory i górna część trzonu. Wybierz tylko świeże zielone pędy roślin.

Natychmiast po pobraniu pokroić na małe kawałki. Suszenie odbywa się w cieniu, z dobrą wentylacją (pod okapem lub w poddaszu). Nadaje się do przechowywania worków z naturalnego materiału lub papieru. Okres przechowywania nie powinien przekraczać jednego roku. Po tym okresie, trawa traci swoje właściwości lecznicze.

Owoce są zbierane w różnym czasie, w miarę dojrzewania. Ich luschat nasiona są suszone w cieniu. Okres ważności – dwadzieścia cztery miesiące. Korzenie są dobrze oczyszczone i przemywa się bieżącą wodą i tnie na małe kawałki. Wysuszyć korzenie powinny być w cieniu pod baldachimem, ale lepiej w piekarniku. Okres przechowywania – nie więcej niż dwa lata.

Lek znany od starożytności

Galega dawkowanie stosowane od czasów starożytnych jako środka leczniczego. Początkowo, zdolność roślin zaobserwowano zwiększenie laktacji. Był on używany przez dodawanie do paszy dla bydła w celu zwiększenia produkcji mleka. Jego drugie imię – kozie rue – zakład otrzymał z tego samego powodu.

Po pewnym czasie został on zidentyfikowany moczopędne, napotne właściwości trawy, dzięki czemu tradycyjne praktyków powszechnie używać go w swojej praktyce.

skład chemiczny

Dziś Galega lek dość dobrze zbadane. Obejmuje on:

 • alkaloidy;
 • triterpenoidy;
 • peganin;
 • garbniki ;
 • węglowodany;
 • vazitsinon;
 • kwas pipekolinowy i askorbinowego;
 • flawonoidy;
 • rutyna;
 • karoten;
 • gorycz;
 • kwas fenolo-karboksylowego.

Nasiona tej rośliny zawierają:

 • sterydy;
 • sacharozę;
 • stachyoza;
 • alkaloidy;
 • saponiny;
 • stearynowy, kwas palmitynowy, kwas linolowy.

Rutwica lekarska: application

Tradycyjna medycyna nie używa tego zioła i tradycyjnych uzdrowicieli używany go z powodzeniem jako antihelminthic, napotne. Galega daje dobre wyniki przy zastosowaniu jako środek do karmienia piersią do karmienia piersią. To poprawia przepływ płynu, a w konsekwencji, produkcja mleka z piersi.

Galega w cukrzycy

Niewątpliwie Galega nie może zastąpić leki w leczeniu tej groźnej choroby, a nie jest konieczne przeprowadzenie eksperymentów, odmawiając pomocy medycznej.

Ale w leku trawa Galega w cukrzycy jako adiuwant stosowany jest z powodzeniem. Roślina jest skuteczny we wczesnych stadiach cukrzycy typu 2, gdy nie został wykorzystany na insulinę. Kiedy cukrzyca jest nie tylko użyteczny efekt hipoglikemizujące Galega, czyli zdolność do obniżania poziomu cukru we krwi. To zwiększa wrażliwość tkanek wewnętrznych glukozy. W rezultacie wykluczone porywy cukru we krwi.

Roślina Galega lek pomaga w innym ważnym procesem w organizmie cukrzycowej. Jak wiadomo, nie ma przechowywania glukozy w wątrobie – glikogen. Jeśli zasilanie nie jest wystarczające i zabrać ją donikąd, a następnie przyjść z pomocą ukrytych rezerw. Są to rezerwy bezcenne pomaga stworzyć cukrzycy Galega. Ponadto rutwica lekarska tonowania mięśni gładkich. To pomaga wzmocnić naczynia krwionośne i usuwania złego cholesterolu.

suplement diety

W celu zwiększenia efektu terapii lekowej i profilaktyki chorób lekarz często zaleca się zastosowanie biologicznie aktywnych dodatków Galega podstawie. Są źródłem garbników i flawonoidów, które mają antymiażdżycowo i sosudoukreplyayuschee wpływ na organizm i jest skutecznym narzędziem, które normalizuje poziom glukozy w cukrzycy.

W skład takich dodatków należą:

 • rutwica lekarska;
 • korzenia łopianu;
 • pokrzywy;
 • korzeń mniszka lekarskiego;
 • Marchew suszona, fruktoza, owoców dzikiej róży.

Aby być przydatne, takie suplementy?

Stosowanie suplementów diety z Galegov zaleca się u pacjentów cierpiących z następujących chorób:

 • gatunek cukrzyca 1-2;
 • otyłość i nadwaga;
 • miażdżycę tętnic;
 • żylaków;
 • Choroby reumatyczne.

Preparaty Przepisy z Galega. wywar

Dwie łyżki stołowe (tabela) suchego proszku zioła wlać 500 ml wody. Otrzymaną kompozycję wrze w szalce szkliwa przez dwadzieścia minut. Szczep przez sito, dodano do gotowanej wody do objętości 500 ml. Należy spożywać bulion 1/2 kubka przed posiłkami. Po pierwszym użyciu sprawdzić poziom cukru we krwi – dawka może zostać zmniejszona lub zwiększona.

Wywar z kolekcji ziołowym

Trzeba będzie 25 gramów trawy Galega, zielona fasola, liści pokrzywy i korzeń mniszka lekarskiego. Trawę wlać 250 ml wrzącej wody i pozostawiono do odstania na 30 minut. Weź dwie łyżki (łyżki) trzy razy dziennie.

moczopędny wywar

Używane nasiona roślin (10 gramów). Są wylewa szklance wody wrzenia przez pięć minut. Weź 1/2 szklanki dwa razy dziennie.

Korzystanie z soku

Świeży sok z rośliny stosowany jest jako środek antyseptyczny. Mogą być przemyto owrzodzeń i ran, do płukania jamy ustnej lub gardła. Aby to zrobić, wycisnąć sok ze świeżych ziół, rozcieńczony wodą do jednej trzeciej.

Przeciwwskazania

Jak widać, wiele użytecznych właściwości ma rutwica lekarska. Przeciwwskazania jej zbyt. Phytotherapists ostrzegają, że trawa ma właściwości toksyczne. Dlatego każde leczenie należy rozpocząć od wizyty u lekarza, który dowie się, czy można przyjmować leki oparte na nim, wyznaczy odpowiednią dawkę.

Szczególnie uważać powinny być matką farmacja biorąc Galegov poprawić laktację. Przedawkowanie może prowadzić do przenikania szkodliwych substancji w mleku, które będą miały wpływ na zdrowie dziecka. Głównym przeciwwskazaniem Galega obejmują:

 • ciąża;
 • niedociśnienie lub nadciśnienie tętnicze;
 • idiosynkrazji.

Podczas leczenia Galegov powinni mieć świadomość, że może to zakłócić mikroflorę jelitową. W związku z tym, w celu przywrócenia może potrzebować, aby przywrócić swoje zdrowie po zabiegu.

Zastosowanie w innych dziedzinach

Galega już dawno zostały uznane jako doskonałe rośliny miodu. Ta roślina wytwarza taką samą ilość nektaru jako esparcety. Z jednego hektara Galega pszczoły zbierają dwieście kilogramów nektaru. Poza tym Galega roślinę leczniczą, doskonałą roślinę miód, cenny zbioru pasz, może on być stosowany w żywności. Na Kaukazie, roślina ta jest stosowana jako przyprawa. Sałatki z młodych liści roślin przydatnych do matek karmiących.

opinie

Wielu chorych na cukrzycę są dobrze znane rutwica lekarska. Odpowiedzi o tym ludzi pozostawić pozytywne. Uwaga na poprawę ogólnego stanu zdrowia, obniżenie poziomu cukru we krwi. Radzą, którzy dowiedzieli się dopiero o tej rośliny, należy skonsultować się z lekarzem. On będzie wybrać odpowiednią recepturę i przepisać dawkę.

Zadowolony z użyciem wyki mleka i młodych matek. zauważyć, że znaczny wzrost laktacji, ale jednocześnie ostrzegł ścisłym przestrzeganiu dawkowania, tak aby nie zaszkodzić dziecku.