345 Shares 9613 views

W przypadku stwierdzenia, największy sum?

Sum, ze względu na jego rozpowszechnienie i dużych rozmiarów, jest obiektem pożądania dla wielu wędkarzy złapać. Powszechnie uważa sum o wadze do pięćdziesięciu kilogramów. Ale te duże nawet nie wybrać jedną osobę – ich masa obliczona Hundredweight, aw długości niektórych przedstawicieli tego gatunku może osiągnąć trzy metry. Wiem sporo przypadków, złapać sumów nadzwyczajnej wielkości, ale rybacy nie są w pośpiechu, zwykle, jakoś rozwiązać ten fakt, tak wiarygodnie ustalić, co jest największą sum została izlovlen i gdzie, po prostu nie jest możliwe. Muszę powiedzieć, że siedliskiem sum słodkowodnych jest bardzo duży w świecie – lubi umiarkowanych szerokościach geograficznych i cieplej, ale na terenach północnych nie zostanie znaleziony.

Oficjalnie płyta jest ginnesovskim Thai mieszkaniec Mekongu. olbrzymi ciężar wynosiła 292 kg. Od połowy odnotowano w obecności świadków, to właśnie to ryby słodkowodne – największe sumy na świecie. Co ciekawe również fakt, że został on prawie dziesięć lat od wychwytywania olbrzyma, a ten rekord nie został jeszcze przezwyciężony.

Ichtiologów zapewnić, że gigantycznej sumy – nie takie niezwykłe zjawisko, cała sprawa czysta woda i obfite jedzenie. Nawiasem mówiąc, sum – drapieżniki. Podstawowa dieta – kraby, ryby, żaby, pijawki, nie gardzi padliną. Olbrzymy wolą kaczki i inne ptaki, wiewiórki nie pogardził żadnych nieostrożnych średnich zwierzaka.
Jednak, według źródeł historycznych, nowoczesny sum zbyt mała w porównaniu z jego poprzednikami. Na przykład w niemieckim Odry na początku XIX wieku został złapany sum o wadze od 400 do 450 kilogramów! Ma to zapewnić, że obecnie największy Europejskie sum ważył tylko 150 kilogramów. Dumny właściciel połów okazał się włoski Armando zamrażarce.
znana jest również ze swoich rodzimych gigantów otwarte przestrzenie. Największy sum został złowiony w Rosji w XIX wieku. Jego waga wynosi 347 kg o długości czterech i pół metra! Obecnie zarejestrowane przypadki zdobyciu ogromnej rosyjskiej sumów, niestety, nie. I nie jest to, że ryby przeniósł się – nad Wołgą, na przykład, o długości dwóch metrów od soma – najczęściej. Najprawdopodobniej jest to, że certyfikacja haczyk – jest to dość kłopotliwe, a rybacy nie uznają to za konieczne, by tracić czas na takie bzdury. A może – po prostu boi się wtrącać. Taki czy inny sposób, ale mistrzem skali rosyjskiej jest obecnie oficjalnie nie istnieje.

Oprócz olbrzymiej wielkości sumy może mieć niezwykłe zabarwienie. Na przykład w Wielkiej Brytanii rzeki Ebro znajdują albinosa sum. Największy sum z brakiem melaniny został izlovlen Chris Grimmer. Masa albinotycznych 88 kg.
Przypuszczalnie największy sum ma siedzibę w holenderskim jeziora w parku «CenterParcs». Giant do trzech metrów jest lokalnym punktem orientacyjnym i nosi nazwę Big Momma. Nawiasem mówiąc, ta pani ma dobry apetyt, ponieważ jest codziennie, oprócz regularnego jedzenia żywności, dwa lub trzy ptactwa wodnego.

Pomimo faktu, że suma nie jest w stanie chwycić zdobycz zęby z powodu ich rozdrobnienia, on gryzie boleśnie. Wiadomo również przypadki ataków na ludzi modeli SOM. Wszystko to sprawia, że jest niebezpieczny dla basenów, zamieszkałych przez tych niezwykłych stworzeń.