707 Shares 8672 views

Dolny pułap – co to jest? Co to jest dno łodzi wybrać?

Ten artykuł pomoże określić różne rodzaje podłóg na dnie łodzi, który pyta: „dolny pułap – co to jest?”. Jest to podłoga – ciężko dolny pułap, czy nie, składany lub nie, bagażnik lub nie, o kształcie litery H profilu lub inny, na pontonach lub katamarany ze sztywnym pokładzie … Materiał przedstawiony jest także wiele dodatkowych informacji w tej sprawie.


dno sufit

Co to jest? Jest to częściowo lub całkowicie zdejmowany podłóg drewnianych. Jest on umieszczony na dnie łodzi lub zamontowane na pokładzie ładowni w przekładni kierowniczej i innych statków i obszarów morskich. Na pokładzie statku, również mają okazję zobaczyć dolny pułap. Aż do lat siedemdziesiątych na starszych statków używanych przez nich. Dla bezpieczeństwa produktów, tak aby nie wilgotne, na pokładach magazynów zamontowany wymienny dolny pułap. Co to jest teraz jasne. Czego jeszcze potrzebują? Aby dokonać dno gładkie do swobodnego przemieszczania się wewnątrz łodzi lub statku, aby uniknąć mokrych stóp, żywność i odzież, jeśli woda zbiera się na podłodze.

W lodówce trzyma do dziś można spotkać wymienny dolny pułap. Co to jest – wcześniej wiedzieli niemal wszyscy, taki czy inny sposób do czynienia z przepływem wody. Pokład ładowni towarowej są objęte dolny pułap, aby nie zepsuć Diverse ciężarów bliskość. Rozlanego oleju, lub nawet kondensacja. Wszystkie płyny gromadzą się na podłodze pod siatką, bez dotykania resztę ładunku, oraz gromadzenie się przepływ w zęzach ładowni. Ale teraz tu idzie na statkach, ale mniej masywne statki i będą brane pod uwagę przy suficie dnie łodzi.

Pokłady

Pokłady na dole i może być stałe, ale nie można nazwać ich dolny pułap. Nazwa ta jest charakterystyczna tylko dla całości lub w części zdejmowanym podłogi. Stacjonarne otwarte pokłady pokryte desek z drewna lub metalu, który nie może być usunięty, nie dołu na suficie. Tylko zdejmowany i niekoniecznie wykonane z drewna. Odeskowanie dla łodzi są różne. Może to być nawet nadmuchiwane gumowy dolny pułap.

Na przykład, w łodzi wykonanej z PVC jest to najważniejsza część dna. Pochodzą one z naprężeniem pokładu bez pokładu z nadmuchiwanym podłogi z desek podłogowych, z twardego dna sufitu pokładu sztywnego nadmuchiwane katamaran. Ponieważ jest to zupełnie inna konfiguracja dna, musi być rozpatrywane oddzielnie – i zalety i wady istnieją w każdym gatunku.

wybór

Wybierz wyjmowane dno jest to konieczne, w zależności od tego, jak i gdzie będzie on używany nadmuchiwaną łódź dolny pułap. Najczęściej materiał na dole wybranej specjalnej sklejki. Produkuje na skomplikowanej technologii i jest chroniony przed zwilżania. Niektóre łodzie z PCV i aluminium może wytrzymać dość dolny pułap. Wyglądają ładnie i schludny, we wszystkim innym zalet w porównaniu ze sklejki mają niewiele. Ale wady są dość znaczące.

Po pierwsze, metal podczas pracy emituje hałas, który przeraża ryba wreszcie silnik znacznie zwiększa wibracje. Mimo to, prawie wszystkie drogie łodzie wyposażone są w suficie dnie aluminium jest to, że nie tylko boom, ale także przesuwać pod stopami. sklejka wodoodporna pod tym względem jest znacznie lepiej: silny, izoluje dźwięk i nie ślizgać. Czasem dlatego, że nie jest cała podłoga, a tylko jeden odcinek centralny. Wiele zrobić dolny pułap dla łodzi z ich rąk.

tanie łodzie

Małe wielkości łodzie są często sprzedawane bez podłogi – jest to model podstawowy. Na podłodze po prostu warstwa PVC przyklejona do „pączka” na boki. Stanąć w takich łodzi jest niemożliwe. Bardzo niewygodne, a wszystkie ostre przedmioty w wyposażeniu być wykorzystywane wyłącznie starannie, bo dno jest łatwo uszkodzić.

Nawet ci, którzy ryby w małym stawie, chodzić na łodzi nie jest bezpieczny. Dogodne tylko że mała łódź wykonana z PVC łatwe do spakowania w plecaku i może być przeniesione z powrotem na miejscu. Bez podłogi staje się, oczywiście, nie jest tak ciężkie. Zatem, rybak będzie dostępny dla najbardziej odległych stawów, gdzie jest to konieczne, aby dostać się na drodze, w lesie, ale nie jest przestraszony ryba.

nadmuchiwany dolny sufit

Ten rodzaj podłogi można powiedzieć, stary. Jednak technologia i tu mamy: nowoczesny dolny pułap ponton (pokład powietrze), nawet ciężko posadzka w żaden sposób gorsze w komfort i jakość. Oczywiście, stosunek do nadmuchiwanej podłodze powinny być bardziej ostrożny, uważając, że nie jest konieczne, jeśli pod stopami aluminium lub sklejka wodoodporna. Najważniejsze – nie deptać na hakach i innych ostrych przedmiotów, aby nie przebić dmuchaną podłogę. Niemniej jednak, jakość nowoczesnej podłogi dla łodzi wykonanych z PCW na bardzo wysokim poziomie, kopnął i ciężkich przedmiotów nie zostaną usunięte, zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi głównej. Ponadto, niewielkie rozmiary w porównaniu z twardym dnie sufitu.

Łódź waży mniej, ale nie za dużo, bo wszystko jest nowoczesny wzmocnić strukturę jego zwiększonej gęstości z ciężarem sklejki jest dość porównywalne. A duże pontony, które są pakowane w małe, zawsze w jednej torby, stając się prawie niedostępne dla ręcznego przenoszenia. Wymiary dolny pułap mogą być różne, schować się pod dnem wszystkich lub tylko niewielkiego obszaru stabilności – modeli łodzi i dolny pułap dla wielu tysięcy z nich, wszystkie z czegoś innego od siebie. Ale tutaj jest pranie jednoczęściowy nadmuchiwana podłoga dużo bardziej niewygodne. Wyjmowana ze sklejki dolny limit można przemyto po prostu przez pociągnięcie i opuszczania wody oddzielnie od pozostałej części łodzi.

listwa

Zdejmowany spód zębatkowy na ponton jest doskonały w światłości i małych modeli. Jest ona przyklejona do dolnej stronie tkaniny PVC arkuszy sklejki łódź. Takie dno sufit ponton pełne korzyści. Szafie dolny limit można łatwo rozszerzyć i złożone, ma lekki.

Nigdy nie może być usunięty z sufitu dna łodzi, jeśli w ogóle opróżniony balon łódź ślizga się po szynach i staje się dość zwarty pakiet. Do montażu i demontażu takiej struktury muszą nie więcej niż kwadrans. Jednak brakuje mu sztywność, a nie jest możliwe zastosowanie takiego dogodnym dolny pułap na dużych modelach łodzi wykonanych z PVC.

katamaran

Katamarany zwykle wykonywane naprężoną talię. Jest to równoznaczne całkowity brak jakichkolwiek był stropie, stojąc na pokładzie napięcia możliwe. Jednak najczęściej na stopach nie trzeba go: na dolnej tie sufit urządzenia napinającego i innych rzeczy, a ludzie siedzą okrakiem cylindrów. Nadmuchiwany pokład plus fakt, że każde uszkodzenie jest mało prawdopodobne: cechy konstrukcyjne statku są takie, że pokład jest bardzo wysoko nad wodą.

Ale na katamaranie „Masterkat” użyć specjalnego twardego dolny pułap, przekraczając wielkości każdej łodzi. Są one wykonane z antypoślizgowej sklejki i są w stanie złożyć na pół. Pomimo faktu, że cały talia składa się z pewnej liczby odcinków (75 cm – centralny i 82,5 cm – przekrój na krawędziach) zespołu dolnego sufitu jest bardzo prosta. Sztywność tej konstrukcji katamaran uzyskuje się przez wzdłużne rur albo cylindrów, jednak takie dodatkowe sprzęgła pokładu nie jest potrzebne. arkusze sklejki są wyciągane razem z ramą i ze sobą specjalnym temblaku, a woda jest odprowadzana w szczelinę. Pokład ten jest wygodny do mycia.

Sztywne i składane łódź desek

Łodzie większe niż trzech metrów umieszczonych przeważnie twarde podłogi, najczęściej do pontonów. W przeciwieństwie do stojaka, że pokrywa dno całkowicie, zapewniając sztywność całej konstrukcji i pełną ochronę podłodze PCV. Jest to konieczne w takich dna łodzi sufitowe z kil nadmuchiwany opierania się na górnej stronie tak, jak podłoga. Łódź z aluminium dolnego sklepienia – stałej i sztywnej – może swobodnie struganie na fali.

Składana łódź desek jest wygodne, ponieważ dodaje szybko, poszerzając jak książka. Największą zaletą tego – integralność konstrukcji, ale właściwa twardość nie przewiduje. Stingers, mające na celu zwiększenie sztywności ponton, to nie poprawi sytuacji: gdy łódź sunie nadmuchiwane cięć stępka przez fale i czuć ciężaru tylko szok, nawet nadmuchiwane balony nie zrekompensować to. Dolny pułap-book nie ślizgać się na fali trudnym. Grubość sklejki w takich konstrukcjach są zwykle 9 milimetrów. Arkusze są utrzymywane razem przez profili aluminiowych i klejone tkaniny PVC. Wielu wędkarzy i myśliwych wykonany dolny pułap dla łodzi z ich rąk.

Profil w kształcie litery H w twardej dolnej sufitu

Ten rodzaj dna – dla łodzi gospodarki PVC w produkcji jest tanie i dostępne dla każdego. Te arkusze sklejki włożona do siebie. W przeciwieństwie do składanej dolnego pułapu w tym, że ten projekt nie ma integralność. Ale on jest bardzo dobry, jeśli w połączeniu z pocisków Stinger, – co znacząco zwiększa sztywność.

W kształcie litery H profil – minus tylko ten rodzaj dna, ponieważ znacznie cieńsze niż zwykle, z mniejszym obszarze kontaktu z arkuszy sklejki, co oznacza, że obciążenie na krawędzi sklejki jest znacznie wzrosła. Krawędzie nie mają specjalnego dzwonka metalu jako bezpośrednio włożona w profil. Aby odróżnić dolną sufit z profilem w kształcie litery H z zwykle trzeba porównać pasek aluminium w połączeniu. Sklejka samo – 9 milimetrów, ale bar jest znacznie cieńsza.

Ciężko dolny pułap i Stingers

Ten rodzaj dolnego pułapu jest najczęściej modele luksusowych łodzi. Grubość sklejki jest 9 i 12 mm, z blachy są łączone za pomocą specjalnych gniazdach. Wiązanie aluminium posiada zwiększoną powierzchnię styku. Ten podłogi znacznie silniejsze niż dolna notebook sufitu lub N-kształtny profil. W połączeniu z Stingers ciężko dolny pułap sprawia, że łódka prawie monolitu w projektowaniu, nawet bardzo silne fale nie wbić ją na samolot.

Maksymalny efekt uzyskuje się przez specjalne wzmocnienia pawęży, i zapewniając sztywność i mniejsze obciążenie na pawęży, rozdzielając je po dnie. Stawów Stingers dolny sufit wzmocnione aluminium ochrony krawędzi sklejki przed uszkodzeniem. Pomimo zalet, Stingers, zapewniając sztywność, natomiast w stanie uszkodzenia łodzi, gdzie wystają. Producenci miejsce nawet zwiększenia tarcia dodatkową warstwę materiału PVC.

Mała łódź wiosłowa

Dobrze mieć komfortową pojedynczą łódź i rafting na rzece, i do łowienia ryb w małych stawach. Ale to jest złe, że taka łódź nie jest przewidziane w produkcji dolnego pułapu. Waga i wymiary, oczywiście, są mniejsze, co ułatwia transport, ale korzyści z posiadania twardej podłogi jest o wiele bardziej znaczące dostawy korzyści.

A wiadro przynęty rybaka ciągle przewróci się przy najmniejszym ruchu, pod wiosła łódka idzie bardzo poważnie, wioślarstwo wymaga ogromnego wysiłku. Montowane dolny pułap dla takich statków nie istnieją, ponieważ wielu rybaków znanych z produkcji dolnego pułapu samodzielnie.

materiały

Wodoodporna (bakelit) sklejka jest zbyt ciężki dla małej łodzi i kupić to nie jest łatwe. W związku z tym, zwykle sklejki sześciu milimetrów być zabezpieczone przed wilgocią, pocięte do wielkości w składzie (w „Leroy Merlin”, na przykład, nie jest taka usługa) w celu wykonania go wygodnie. Nie bój się jej subtelności. Przetestowane przez wielu – arkusz sześć-milimetrowej sklejki, w połączeniu z innymi arkuszami z wyjątkiem skoku na nie pozwala. Podstawka w łodzi – nawet z dolnej sufitu, nawet bez niego – dość niebezpieczne.

Ochrona sklejki z wody – to dość prosta sprawa: w szereg nowoczesnych zabiegów powierzchniowych i powłok doskonale sobie z tym poradzić. Konwencjonalne impregnacja, górna Lakier jachtowy w dwóch warstwach – i zniszczenie kilku lat nie będzie w najmniejszym stopniu, nawet na krawędziach sklejki. Ponadto trzeba kupić kilka pędzli, rolki i pacy do wygładzania tkaniny i kleju do PVC. Blachy do łączenia dolnej sufitu lepiej nie dysku – trudności w montażu, demontażu, zwiększonej masie. Lepiej przykleić arkuszy materiału PVC. Klej i farby na sklejce doskonale zjednoczona. Koszty materialne nie są ujmowane łącznie ponad tysiąc rubli.

Jak to zrobić

Szczelina, która znajduje się w dolnej sufitu łodzi powinna być mniejsza niż pięć milimetrów od cienkiej sklejki. Ciągnięcie na tkaninie nadmuchanego łodzi całej deski, możliwe jest, aby zmierzyć odległość, wycinanie dolny pułap potrzebne do. Minus dwa milimetry – jest niezbędnym szerokość okleiny.

Długość mierzona jest równomiernie wzdłuż dna łodzi. Aby wykluczyć wszystkie rodzaje błędów w dokładności powtórzeń pętli na dziobie i rufie lepiej jest zrobić pierwszy szablon z tektury. Dalsza konfiguracja nie jest potrzebna do obliczenia ile arkuszy będzie składać dolny pułap dla tej łodzi, że jest to łatwe w montażu i umieścić w samochodzie.

lakier

Następnie należy traktować szwy boczne i narożniki sklejki, zaokrąglić wszystkie końce przylegające do łodzi i stacji dokującej, a następnie przykleja materiału PVC, aby wszystkie kąty promienia. Brak ostrych krawędzi lub kąta nie powinno być, bo łatwo jest uszkodzić tkankę samej łodzi, więc trzeba obsłużyć wszystkie krawędzie papierem ściernym lub papierem ściernym na tkaninie.

Następnie sklejki są przetwarzane bez przerw na wszystkich bokach z lakieru. Suszenie trwa kilka dni, to dla lepszej powierzchni przylegania ponownie przycięte na wszystkich stronach, smug czyszczonych i innych wad. Druga powłoka jest już całkowicie. Dwie warstwy są wystarczające. Można zrobić kolorowy dolny pułap, ale trzeba pamiętać, że mniej światła przyciąga słońce nie jest tak gorąco jest. Jeszcze kilka dni lakier wyschnie, po czym można rozpocząć klejenie arkuszy sklejki.

sklejanie

To bardzo pomaga w tym przypadku w przemyśle do włosów, który może być ogrzewany klej spoiny i usunięcia rozpuszczalnika. Klejenie odbywa się ściśle według instrukcji. arkusze sklejki są rozmieszczone tak, że można złożyć deck „akordeon”. Aby to zrobić, należy położyć sklejki, odpowiednio. Podczas pracy z klejem do PVC korekcyjnych niemożliwych szczegółów, więc trzeba pre-Mark wszystkie pozycje z ołówkiem.

Łączenie części, musi rzucić na rolkę tkaniny lub szpatułką, usunąć wszystkie pęcherzyki powietrza. Dolny pułap będzie, gdy sklejone, przetestować go bezpośrednio na wodzie niemożliwe. Minimum trzy dni klej musi wytrzymać i wreszcie suche. W rezultacie, uzyskuje się dolną sufit o wadze około trzy lub cztery kg, wagi całego zestawu nie jest zbyt wzrasta. Pozostaje życzyć miłego i udanego wypoczynku dla tych, którzy nie boją się trudności. Skonstruować dolny pułap dla łodzi nie jest tak trudne, ale bardzo ekscytujące.