280 Shares 8573 views

Modem Yota: Konfiguracja i testowanie

Rytm współczesnego świata, stale potrzebują stabilnego dostępu do sieci, i lepiej jest, gdy Internet jest szybki i tani. Niektóre 7-10 lat temu, to wszystko wydawało się fantazją, ale dziś jest to realne. Za organizację wygodne, bezpieczne i niedrogie sieci, można skorzystać z usług Yota.


połączenia Terminy

Opt dla mobilnego internetu Yota, konieczne jest ustalenie stawki mają być wykorzystane do połączenia. Istnieją trzy rodzaje taryf dla kart SIM z Yota:

  • Na 2 godziny i dnia. Opcja ta jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy pilnie potrzebne, aby uzyskać online na krótki okres czasu. 2 godziny dostępu do sieci przy maksymalnej prędkości jest zobowiązany do zapłaty 50 rubli. Za dzień dostępu (również przy maksymalnej prędkości) będzie musiał zapłacić 150 rubli.

  • Miesięczny kurs jest dla tych, którzy podłączyć do Internetu w domu, i wolą klasyczną opcję płatności jako standardowej karty SIM. Koszt waha się od zera do tysięcy rubli. Jeśli zakupiłeś tylko modem, prędkość zostanie ograniczona do 128 kb / s do 550 rubli, będzie rosnąć do 1800 kb / s (średnia wariantu), a dla tysiąca uzyskać maksymalną prędkością bez żadnych ograniczeń.
  • Roczna stopa dla tych, którzy chcą zapłacić raz i nigdy nie martwić się o płatności internetowej najmniej rok. Do 5400 rubli, można zabezpieczyć roczny dostęp do sieci z prędkością do 5 Mbit / s. Do 6900 można uzyskać nieograniczony dostęp do Internetu z prędkością do 10 Mbit / s. Najdroższe taryfy będzie kosztować 9000 rubli. Tutaj, te same warunki, ale bez ograniczenia prędkości.

Przegląd modem LTE 4G Yota

Yota 4G LTE – to podstawowy model jest najprostsze w składzie. Modem Koszt – 1990 rubli. Urządzenie działa w oparciu o standard komunikacji bezprzewodowej 802.11n 2,4 GHz. Interfejs połączenia – USB 2.0. – wymiary 92 x 13 x 35 mm. Waga – 50 gramów. W rzeczywistości, to jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy zamierzają udać się do sieci za pomocą jednego urządzenia.

Wizualnie, modem jest podobna do innych podobnych urządzeń – rodzaj karty flash z kartą SIM wewnątrz. Ta sprawa wygląda bardzo stylowy, można bezpiecznie nosić w kieszeni, bo wielkości i wagi trochę więcej niż w analogicznym patyku. Obrotowa USB port będzie nie tylko chronić urządzenie przed uszkodzeniem i przerw, ale również zainstalować modem w wygodnej pozycji, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca w płaszczyźnie poziomej.

Ustawianie modem LTE 4G Yota

Być może najważniejszą zaletą modemu Yota jest wspieranie technologii Plug & Play. Oznacza to, że nawet przy pierwszym podłączeniu urządzenia automatycznie pobrać specjalny sterownik. Brak dyski i inne nośniki z oprogramowaniem. Natychmiast po zainstalowaniu modemu do komputera, trzeba otworzyć dowolną przeglądarkę internetową, aby przejść do strony z aktywacją dostępu do Internetu. Interfejs aktywacji poprosi, aby wprowadzić numer telefonu, na który otrzymasz SMS-a z kodem weryfikacyjnym. Dlatego ważne jest, aby wykorzystać to poprawny numer telefonu. Zazwyczaj to wystarcza, aby zacząć. Można jednak określić zakres adresów IP uzyskanego z serwera DHCP.

Przegląd modem LTE 4G Yota Wi-Fi

Yota 4G LTE Wi-Fi – jest modem od drugiego poziomu. jednostkowy koszt – 2990 rubli. Modem działa w standardzie 802.11n komunikacji z częstotliwością 2,4 GHz. Aby połączyć się z interfejsem USB 2.0. – wymiary 92 x 13 x 35 mm. Waga – 50 gramów. Pierwszy model jest poważnie ograniczona w zdolności, a także z dostępem do internetu jest potrzebne nie tylko z komputera przenośnego lub stacjonarnego, ale także od mobilnego gadżetu (smartfonu lub tabletu). Do tego trzeba router, który będzie dystrybuować sieć do wszystkich gadżetów naraz.

Jednak z Yota inżynierowie rozwiązali ten problem przez połączenie bazy z prostym modem Wi-Fi routera. Po podłączeniu takiego do laptopa można skonfigurować zaimprowizowany sieci bezprzewodowej i rozpowszechniania Internetu przez 8 urządzeń, ale można zrobić, aby podłączyć modem router do źródła zasilania (np zapalniczki) i dystrybuować sieć dla siebie lub przyjaciół w dowolny po wstępnej konfiguracji pokój.

Konfiguracja urządzenia

Jak konfiguracji modemu 4G LTE Yota Wi-Fi? Początkowa zasada gra nie różni się od tego w innych modemów przez Yota. Wystarczy podłączyć go do komputera, a kierowca zostanie załadowany automatycznie. Po konieczności otwierania przeglądarki internetowej i przejść przez proces aktywacji ponownie wpisując swój numer telefonu otrzymasz SMS z kodem weryfikacyjnym. Od tego momentu laptop będzie podłączony do Internetu. Aby rozpocząć rozdawanie sieci do innych urządzeń, należy otworzyć status.yota.ru strony lub przejść do ustawień w tym samym interfejsie WWW.

Konfiguracja Wi-Fi, można:

  • Włączanie i wyłączanie sieci;
  • Pierwsze modem automatycznie zatrzymać rozdawanie Internetu po wyłączeniu wszystkich urządzeń z wyjątkiem podstawowej;
  • podaj nazwę sieci;
  • określić rodzaj ochrony, który będzie używany podczas łączenia (obsługuje szyfrowanie WEP i WPA2);
  • podać hasło, aby chronić swoją sieć (norma ośmiocyfrowy).

Zobacz ustawienia modemu Yota jak w ustawieniach Wi-Fi sieć jest możliwe przy użyciu natywnego klienta pulpitu dla Windows i Mac. Nazywa Dostęp Yota, można go pobrać w interfejsie WWW.

Yota Komórka Router

Jest to najbardziej interesujący gadżet w składzie, łączący modem i router. Ważną cechą urządzenia jest wbudowany akumulator, przez które przebiega bez zewnętrznego źródła zasilania. Yota zapewnia, że modem-ruter jest w stanie pracować na jednym ładowaniu nawet do 4 godzin. Konfiguracja urządzenia nie jest bardzo różni się od tego w poprzednim gadżetu.

Jedyny moment: po raz pierwszy włączyć modem automatycznie tworzy otwartą Wi-Fi sieć, z którą chcesz się połączyć, aby natychmiast rozpocząć pracę lub zmień ustawienia. Natychmiast po aktywacji i potwierdzić użytkownik uzyska dostęp do ustawień, haseł, szyfrowanie i inne parametry. Tak to jest konfiguracja modemu Yota na routerze i innych producentów gadżetów, takich jak Yota Gotowa.

testowanie

Podczas niezależnych testów na komputerze MacBook ze standardowymi parametrami sieciowymi wykazały, że prędkość modemu Yota nieco niższej niż konkurencja, ale to wystarczy do wygodnej pracy, a wraz z wielkich cen i wszystko. Na terenie na parterze modem Yota jest w stanie przyspieszyć do 5,5 Mbit / s podczas pobierania, do 0,32 Mbit / s – podczas rozładunku. Wartość ping zatrzymał się na około 51 milisekund. Poza modemem Yota jest w stanie rozpędzić się do 8.10 Mbit / s przy pobieraniu i do 0,34 Mb / s – podczas rozładunku. Wartość ping zatrzymał się na około 47 milisekund.

potencjalne problemy

Nawet tak proste urządzenie jako modem LTE 4G Yota, czasami nie działa zgodnie z oczekiwaniami. Zdarza się, że po podłączeniu modemu do komputera i nic się nie dzieje. Dzieje się tak w przypadku nieprawidłowego funkcjonowania portu USB, czy on po prostu wyłączony w BIOSie. Jeśli tak, to nie urządzenie USB nie jest zdefiniowana w menedżerze. Ponadto, problemy pojawiają się po podłączeniu modemu do komputerów z systemem starsze wersje systemów operacyjnych. Na przykład, system Windows XP nie zawsze rozpoznać modem lub nie obsługiwać pewnych funkcji. Aby rozwiązać ten problem, należy uaktualnić lub zainstalować nowy pakiet sterowników.

Problemy ze słabego połączenia mogą być rozwiązane poprzez poprawę sygnału. W tym celu jest konieczne, aby uzyskać specjalny przedłużacz kabla USB i przenieść modem do punktu, w miejscu, gdzie poziom sygnału z najbardziej stabilna. Zresetować ustawienia modemu Yota, jak również parametry Wi-Fi sieci, można w status.yota miejscu. Inne problemy mogą być rozwiązywane indywidualnie kontaktując się z pomocą techniczną do firmy Yota. Pracowników wymagane do wyjaśnienia wszystkich czynności konfiguracyjnych, pomoże Ci połączyć się i rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju problemów.