651 Shares 5125 views

Skąd mam wiedzieć, ile energii elektrycznej używa twój komputer

Jedno z pytań, które trzeba szukać odpowiedzi na niektórych właścicieli PC – jest pytanie, ile mocy ma komputer. Dzisiejsza rzeczywistość jest taka, że ludzie są coraz bardziej wolny czas przeznaczyć na ekranach urządzeń elektronicznych – smartfonów, tabletów i, oczywiście, komputerów stacjonarnych i laptopów. Dla niektórych, odsetki od gry, do innych sieci społecznych, dobrze, a jeszcze inni po prostu dowiedzieć się nowości ze stron internetowych zasobów. Tak więc odpowiedź na pytanie o ile komputer jest spędzać energię jest duże zapotrzebowanie. Różne strony oferują metody obliczania zużycia energii przez system. Jednak dla początkującego użytkownika, są one zbyt skomplikowane, gdyż wymaga zrozumienia co karta graficzna, jak wiele rdzeni w CPU, a to, co jest liczbą żetonów na module pamięci. Z drugiej strony, w celu ustalenia, ile energii zużywa komputer rzeczywiście nadal trzeba mieć pewną wiedzę. W tym artykule rozważamy najbardziej dokładny sposób obliczania zużycia energii. Z należytą starannością i chęć zrozumienia każdy będzie w stanie odpowiedzieć na pytanie, ile mocy ma komputer.


firma przyjazna

Wielkość zużycia energii przez urządzenia jest sumą mocy wszystkich zespołów roboczych, z których się składa. Jak wiadomo, komputer – jest to skomplikowany system, który obejmuje płyty głównej, pamięci RAM, pamięci procesora, karty graficznej i akcesoria. Te ostatnie obejmują systemy wentylatora, myszy i klawiatury, oczywiście, monitor. Są to główne elementy, bez których nie może być pełnym wymiarze czasu pracy. Rozważając kwestię, ile mocy ma komputer w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę jest ich.

Metoda pomiaru

Dowiedzieć się, ile mocy ma komputer na kilka sposobów. Najbardziej dokładne dane podaje bezpośredni pomiar zużycia energii. Trzeba będzie amperomierz i woltomierz. Te cechy mają wszystkie mierniki, więc trudno znaleźć odpowiedni sprzęt nie powstać. Ponieważ operacja ta jest związana z pracą na częściach przewodzących, należy zachować ostrożność, nie zapomnij o izolacji, nawet tymczasowo. Pierwszy przygotowany rozszerzenie adaptera. Jest to wtyczka z dwoma przewodami prowadzonych na zewnątrz. Jeden primatyvaetsya do dowolnego terminala we wtyczce zasilacza komputerowego, a luki w drugi łączy (aktualny tryb pomiaru we wzmacniaczach, a nie miliamperów!) Amperomierza. Wolny koniec jest również primatyvaetsya do innego terminala we wtyczce kabel zasilający komputera. Powinien pojawić się następujący schemat: Dodatek – Wire – styk wtyczki komputer na jednej linii i wtyczki – dyrygent – amperomierza – przewodzący – korek z systemu komputerowego – z drugiej. Po montażu cała konstrukcja jest w gniazdka i przycisk zasilania komputera jest naciśnięty. Amperomierz pokazuje pobór prądu. Podczas wykonywania złożonych aplikacji, będzie wyższa, ale nie więcej niż pewna określona wartość. Następnie trzeba zmierzyć napięcie z woltomierzem w sieci, a jego wartość jest mnożona przez prąd pobierany przez komputer. To jest moc w watach. Dla przeciętnego poziomu systemu nie przekroczy 300-400 watów.