759 Shares 4927 views

Słony arbuz w banku – najlepsza przekąska

Watermelon – przysmak, który jest kochany przez wielu. Ale ich sezon nie jest zbyt długa, więc powstaje pytanie, w jaki sposób, aby utrzymać je na zimę. Słony arbuz w banku – jest najlepszym rozwiązaniem. W celu przygotowania ich pod wpływem siły nawet początkującego kochanki. A wynik jest wielki apetyt, a nawet dekoracji tabeli. Rozważmy kilka opcji do gotowania, z których można wybrać w zależności od gustu.

Najprostszy przepis

Marynowane arbuz w bankach można wytworzyć z co najmniej składników. Jest to konieczne do podjęcia arbuzów, wodę i sól. Nadaje się do wytrawiania neperezrevshie jagody (można nawet lekko brązowy). Lepiej, jeśli będzie to arbuzy małej średnicy. Muszą być przepłukane wodą (zimna) i kół wyciętych z ogonami. Wstępnie przygotować słoiki, sterylizowanie ich w pary. Arbuz pocięte koła około 15 milimetrów. Następnie wyciąć każde koło na cztery części, aby każdy element pasuje do słoika. Następnie kładziemy melony w puszkach i wypełnić je wrzątkiem. Należy to zrobić ostrożnie, tak aby nie wybuchnąć pojemność. Wygaszania słoiki z pokrywkami i pozostawić na 10 minut. Następnie woda jest ponownie opróżnić i napełnić pojemniki wrzącej wody. Zostawiamy je ponownie przez 10 minut. Tymczasem przygotowania solanki. Ustawiony na puli ogniowej wodą i umieścić w każdym litrze 30 g soli. Jeden trzy-litrowy słoik trzeba 1 litr solanki. Dać solanka wrzenia około 10 minut i odfiltrować przez gazę. Po tym, stawiamy garnek na ogniu i doprowadzić ją do wrzenia ponownie. Dodać 15 ml na litr octu. Jeśli nie vyspeli arbuz, a następnie umieścić kolejne 20 g cukru w litrze wody. Produktem napełniano słoiki przygotowane przy użyciu wrzącej solanki i ściśle zwinąć je. Chłodzi i przechowywać w chłodnym miejscu. słony arbuz (w banku) zostaną docenione przez fanów smaczny posiłek. Jeśli nagle zaczynają pęcznieć czapkę, konieczne jest, aby spuścić solanki, zagotować i wlać z powrotem.

dodać przyprawy

Jeśli dodać kilka składników przyprawy, następnie solony arbuz zdobyć niezwykły smak. Z tego przepisu trzeba seler i koper, czosnek i pieprz do sałatki. Solanka się 30 g soli i 50 g cukru w litrze wody. Weźmy arbuza, nadaje się do marynowania (brązowy, dojrzałe, ale nie przejrzałe). Dokładnie je umyć i pokroić na cztery kawałki. Następnie każdy kawałek cięcia na plastry, które mogą zmieścić się w szyjce słoika. Seler i koper posiekane i pieprz cięte średniej wielkości plastry. Czosnek podzielić na ząbki i jasne. Banki są dobrze umyć i wysterylizować. Aby uzyskać pyszny arbuz soli w garnku, konieczne jest, aby przestrzegać wszystkich warunków. Na dole każdego pojemnika umieścić zioła, czosnek i paprykę. Następnie rozprowadzić arbuzy warstwy. Tak więc, warstwa po warstwie wypełnienia puszek. Wypełniamy je solanką i pozostawić w temperaturze pokojowej. Potem idziemy do chłodniejszego miejsca. Banki zamknąć pokrywę z tworzywa sztucznego. Arbuz słony banku okazuje się bardzo smaczne. Ale można użyć innych pojemników. Technologia ta nie ulega zmianie. Bardzo często korzystają z dużych donicach lub beczek. Mogą być małe słone arbuz bez cięcia na kawałki.