742 Shares 1241 views

Makrela wędzona w domu. kilka receptur

Makrela – wielka ryba gotować w domu. W swoich małych kości i małym ciele i bardzo gęste i tłuste. Aby dowiedzieć się, jak zrobić makrela zimnego wędzenia, opisujemy w tym artykule. Oto kilka prostych receptur dostępnych dla każdego właściciela. Spróbujmy się gotować!


Sól oraz dym

Magia tych dwóch składników jest od dawna znany kucharzy z różnych krajów. Wędzone mięso i ryby daje niepowtarzalny smak i aromat. Ponadto, jest to świetny sposób, aby utrzymać produkt. Niektórzy uważają, że gospodynie przygotowuje makrela wędzona trudny w domu, ponieważ proces ten wymaga specjalnego sprzętu. Ale to nie jest prawda. Home makrela wędzona uzyskać bardzo smaczne i aromatyczne, jeśli używasz przepis poniżej.

Sposoby palenia

Istnieje znaczna różnica między typami Papierosy zimnych i gorących. Zimno – to jest dość suszeniu w temperaturze 25-30 ° C. To daje potrawie wspaniały dymny aromat i delikatny smak, jest sposób zachowania, ochrony ryb. Gorąco – przygotowanie produktu odbywa się w dostatecznie wysokim (do 120 stopni) temperatury.

Advance przygotowanie ryb

Makrela należy najpierw prosolit ponieważ proces ten usuwa nadmiar płynu z tuszy ryby. Rezultatem jest bardziej intensywny smak. Zapoznaj się z soli kamiennej (duży). Ryby są umieszczone na pokładzie cięcia lub blasze, dobry rub ze wszystkich stron i pozostawić na pół godziny do leżenia. Tusze są duże, aczkolwiek moczone przez około godzinę (większej ryb, tym więcej soli).

Home wędzarnia

Makrela wędzona w domu jest bardzo dobrze przygotowane w domowej wędzarni. Łatwo zbudować duży garnek stary (lub jedno z nich nie przeszkadza). Po bokach kilka otworów na wysokości piętnastu centymetrów. W tych otworów jest włożony ruszt metalowy, w którym ryby zostaną. Na patelni powinno być również szczelne wieczko.

Sam proces

Na dnie szalki wlać warstwy trocin. W tym przypadku, nie należy używać żadnych drzew iglastych: wiśnia, jabłko, olcha, dąb – najpopularniejsza z nich. Pan postawić na małym ogniu. Staraj się, aby pył ledwo tlący przygotowane (nie spalone, niektórzy kucharze podlewane okresowego dostarczania wody ze zwykłym sprayem bryzgalki). Umieścić na siatkowej wcześniej osolonej tuszy. Pokrywa zamyka. Dymu powinny być generowane dużo za mało, ale nie powinna być zbyt gorąca (do – 40 stopni). Następnie makrela wędzona na zimno w domu okazuje się przetarg i miękki. I będzie przygotować drogę zimno.

Jeśli masz prywatny dom lub domek, to przysmak mogą być gotowane bezpośrednio w stoczni, na palenisko, grill, ognisko, grill. Jeśli gotowanie w mieszkaniu, otworzyć okna szeroko otwarte (i ostrzec sąsiadów, ponieważ w procesie gotowania jest dużo dymu)!

marynata

Niektóre kobiety użyciu marynaty (solanka) zamiast czystej soli. Gotować go po prostu. Konieczne jest, aby rozpuścić funt soli, filiżanka cukru, sok z cytryny, mieszankę papryki, czosnek w czterech litrów ciepłej wody i doprowadzić do wrzenia, ale nie gotować! Jeśli marynata jest zbyt dużo, nadmiar można przechowywać w lodówce przez dziesięć do piętnastu dni. Przez ten czas, to może coś jeszcze chcesz palić. Tusz lub makrela filety pakowane do przygotowanej solanki jest ciepła na godzinę (lub lepiej – w nocy, wtedy ryby będą całkiem gotowy do wędzone i gotowane szybko).

Mamy wyjąć rybę z solanki. Suszone dishtowel. Umieszcza na natłuszczonej grill z olejem roślinnym. Koptowie na trociny na bardzo małym ogniu. Należy pamiętać, że temperatura palenia nie powinna być wysoka!

czas gotowania

Najprawdopodobniej trzeba będzie co najmniej pół godziny, aby przygotować delikatność. Chociaż czasami wystarczy filety i dwadzieścia minut. Wszystko zależy od tego, jak w przyszłości pre-marynowane makrela wędzona na zimno w domu: im dłużej, tym szybciej sam proces palenia. Gotowe ryba może być dość długi czas przechowywać w lodówce (jeśli szczelnie opakowane i wysłać w zamrażarce, a następnie miesiąc później będzie pyszne).

Fałszywe makrela wędzona: przepis

Do przygotowania żywności, musimy: trzy ryby makrela, cebulę obrać, pół szklanki soli, dwie duże łyżki cukru, oleju roślinnego, dymu płynnego (dla tych, którzy nie wiedzą, że jest to wodny roztwór dymu drzewnego).

  1. Wstępnie przygotowuje makreli. Możemy podjąć tusza bez głowy, więc to będzie dużo łatwiejsze. Ogony cięcie nie jest konieczne. Pochodzą one również przydatne, gdy jesteś gotowy, makrela wędzona na zimno w domu.
  2. Skórki cebuli ułożone na patelni (można wziąć około kilograma cebuli i po prostu oczyścić). Dodać wodę (około jednego litra). Gotować na małym ogniu przez dziesięć minut. Ciecz uzyskuje brązowe zabarwienie. Wyłącz, a następnie niech cool. Usunięcie łupiny ciepło i dodaje do wody, sól płynnego dymu wędzarniczego , i cukru.
  3. Teraz musimy zdolność do palenia (marynowanego), który jest dobrze mógłby zmieścić wszystkie tusze. Napełnić je roztworem i umieścić go w chłodzie przez kilka dni. Okresowo przewracać makrela sprawiają, że dobrze przygotowany. W ten sam sposób można zrobić i filety, a zwoje tej niezwykłej ryby. Smacznego wszystkim!