170 Shares 9688 views

Raf-kawa: co to jest i jak gotować

Raf-kawa … Co to jest? Jaki rodzaj niezwykłego napoju kryje krótkim tytule? Kawa o delikatnym kremowym smaku i przyjemnym bujnej tekstury zachwyci swoich miłośników espresso smakowe. Co ciekawe, najbardziej rozpoznawanych opcji parzenia kawy pochodzą z zagranicy, a tylko raf ma rosyjskie korzenie. Historia wynalezienia napoju jest bardzo interesująca.

Historia powstania

Raf-kawy – co to jest? Skąd on pochodzi? Napój ten jest wykonany po raz pierwszy w kawiarni zwanej Caffee Bean Moskwie w 1996 roku. Nowy (niezwykłe w tym czasie), kawiarnia oferuje ogromną liczbę różnych opcji kawy. A oto jeden z patronów tego zakładu kiedyś powiedział, że tak naprawdę nie jak smak kawy. Aby starać się zadowolić klienta i nie upaść twarzą w błocie, to cafe barista wymyślił przepis, który w połączeniu kawy, śmietany i cukru. Rezultatem jest bardzo oryginalny koktajl że kapryśna i zaprezentowane klientowi. Nazwa tego człowieka był Raphael, lub w formie skróconej Raf.

Po chwili, patrząc na swojego przyjaciela, który chętnie popijając niezwykły napój, Rafa znajomi również chciał spróbować, i zaczął zadawać to samo z kawą, jak Rafa. Zatem przyszedł nazwę – raf kawy.

Pomimo faktu, że napój ten pojawił się prawie 20 lat temu, to nie często spotykają się w miejscowych kawiarniach. można spróbować tylko w niektórych szkołach w Moskwie i Petersburgu. Koniecznie spróbuj kiedykolwiek-Raf kawę. Co to jest, wiesz.

Co to napój?

Kompozycja ma bardzo prosty. W klasycznej wersji, składa się do sądu, Rafael, był tylko kilka składników. Do tej pory, różne kawiarnie oferowanych odmian o różnych syropów. Składniki te są następujące:

  • 25 ml klasycznego espresso;
  • 100 ml 10% kremu;
  • 10 g cukru i wanilii mieszanina wanilii i konwencjonalnego wynosi od 50 do 50.

Przepis Raf kawy, który polega na zmieszaniu składników w pierwszym etapie wytwarzania, bardzo smaczne.

Sposób wytwarzania

Po pierwsze, przygotować klasycznie espresso. Aby to zrobić, należy 7 gramów melkomolotyh ziarna i wlać 30 ml zimnej wody. Ogrzewać na małym ogniu aż do pojawienia się spieniony. Zdjąć z ognia.

Drugi zmieszać krem z cukrem i ogrzewa się je w gorącej i cukier rozpuszcza się.

Mieszać espresso i masy kremowej ubić mieszaninę przez atom fluorowca lub mieszarki do koktajli. To nadaje specjalny smak masy pianki, która odporna jest utworzony przez dokładne bicie. Podawać napój najlepiej w jasnych szkieł.

Teraz wszyscy wiedzą o RAF-kawy, co to jest i jak gotować w domu. Bon appetit!