241 Shares 2553 views

Penstemon: rośnie z nasion, opieki, hodowli. Metody Penstemona lat hodowli

Penstemon – piękny ozdobny kwiat. Prawdopodobnie widziałeś nietypowe dzwonki zebrane w dużych skupisk na łodygach jasnozielony. To jest penstemon. Kwiaty występują w dwóch formach: Proste i pełzających odmian.

Cechy odmiany

Rośliny, niezależnie od tego, czy są one w pozycji pionowej lub pełzanie, wymagają takich samych warunków do kiełkowania, kwitnienia i opieki. Penstemony kwitną w okresie, gdy pierwsze rośliny wiosna ranotsvetuschie więdną.

Penstemon, uprawy z nasion jest lepiej zacząć pod koniec zimy, duże kwiatostany dać dzwony, które kwitną tylko w okresie przejściowym okresie. W tej samej chwili, gdy sprężyna każdy dzień nabiera tempa, a ranki są stopniowo zanika. Jest to przedział czasu, kiedy wiosenne kwiaty kwitnące w środku lata, zaczynają zyskać siłę i formularzy pąki.

Penstemon kwiat – roślina, możemy powiedzieć, uniwersalny w tym sensie, że tam, gdzie posadzić go obaj, on zawsze będzie wyglądać świetnie. W związku z tym, te kwiaty są wykorzystywane do sadzenia na alpejskich wzgórzach, rabatkah, kwietniki. Obsadzone korzystnie grupą innych roślin. Po pierwsze, współistnieje z prawie wszystkimi kolorami, a po drugie, ładnie podkreśla dekoracyjny i odcienie różnych kolorach.

Penstemon wielu lat i można sadzić w doniczkach. Są one najlepiej zwisały z górnej wsparcia, bo gdy Roślina kwitnie, jego liczne skupiska dzwonów powodować wynika spaść na ziemię pod ciężarem kwiatów. Wygląda to bardzo imponujące.

uprawa

Penstemon, uprawy z nasion, które rozpoczęły się w lutym, zwykle udaje się osiągnąć dojrzałość konieczną do kwitną w odpowiednim czasie. Przypomnijmy, że to jest gdzieś na początku-połowie lipca.

Nasiona rozprzestrzeniają się na mokrej ziemi, to jest rozłożone, nie zamykając się w glebie. Do kiełkowania potrzebują światła słonecznego. Najważniejsze przyszłe kwiaty posypane mokrego piasku, przykryć folią lub szkła i pozostawiono do ogrzania. W tym stanie rostochku pojawiają się w ciągu 10 dni.

Aby zwiększyć kiełkowania może być przeprowadzone, a stratyfikacja nasion. Ale nawet bez takiej operacji jest to dość łatwe do kiełkowania materiału rozmnożeniowego roślin, takich jak niezwykłym kwiatem Penstemon. Rosnący materiał siewny jest korzystnie wykonywane w temperaturze od około 24 ° C, a po pierwsze pędy wydawać, lepiej jest, aby zmniejszyć dziesięć stopni. Sadzonki czuje się bardziej komfortowo.

gniazdo

Aby umożliwić Ci cieszyć się piękne widoki kwitnienia penstemona, to koniecznie trzeba usiąść później, i gdzie to zrobić prawidłowo, gdyż może to wpłynąć na jego rozkwit. Wydatki wybiera możliwe tylko wtedy, gdy pojawi się na sadzonki dwa pełny arkusz. Będzie dobrze, jeśli posadzić kwiaty w doniczkach torfowych. Penstemon wiele lat – jest rośliną, która nie lubi, gdy jest ona często przesadza.

Ponadto, garnki torfu stworzyć przesłanki, że kwiaty zaczynają wcześniej, dłużej i obficiej kwitną. W otwartym terenie posadzone penstemon w końcu maja, możliwe jest na początku czerwca. Co najważniejsze – nie zapomnij, że im większy będzie twój penstemon, tym trudniej jest się zakorzenić w ustalonym miejscu. Znowu problem ten ma pomóc rozwiązać garnki torfu.

Optymalna odległość między roślinami wynosi od 30 do 40 cm Trochę porady :. Nie jest konieczne do roślin kiełkować zbyt wcześnie, konieczne jest ciepło i chłodne temperatury w dolnej maja iw nocy poprosił, aby zatrzymać jego wzrost, tak długo, jak kwiaty znowu iść do wzrostu, może to zająć dużo czasu , W ogóle, to okazuje się, że aby rośliny kwitły obficie i na czas, aby je sadzić w stałym miejscu, potrzebują czasu.

warunki uprawy

Penstemon (pokazano zdjęcie), nawet wiele lat, żył około 4 lat. Więc jeśli chcesz te kwiaty były stale w ogrodzie, to najlepiej, aby zaktualizować roślinę i regularnie przeprowadzać sadzonki krzewów. Dorosłych penstemona rosną nowe kwiaty jest łatwiejsze niż z nasion.

Jeśli nie wytwarzają uprawy krzewów, rośliny mogą rosnąć mocno. Wskutek tego kwiatu to nie wygląda bardzo estetycznie. Przycinanie może być przeprowadzona bezpiecznie. Penstemony jak strzyżenie, cała jego siła, które mogliby wydać na nowych pędów, dają kwitnienie.

Pomimo faktu, że rośliny są całkowicie bezpretensjonalny, najlepszy wzrost i kwitnienie można osiągnąć w dobrze nasłonecznionych miejscach, gdzie ciepło i bez przeciągów. Idealnie, gleby o Penstemon powinny być lekkie i kwaśnych. Byłoby miło, aby zapłodnić to zgnił materii organicznej.

Najważniejszą rzeczą dla tych kolorów – jest to bardzo dobry i głęboki drenaż. Jeśli system korzeniowy roślin zawsze będzie w stojącej wodzie, penstemon zima może po prostu vymoknut i umierają.

obchodzi penstemonom

Pomimo prostoty, kwiaty nie powinny być sadzone w ziemi, a po prostu o nich zapomnieć. Pamiętaj, aby wykonać rozdrabniania, aby zapobiec parowaniu. Plus obowiązkowe nawożenie dwa razy w miesiącu. W tym celu, pełna gama nawozów. Pielenia i usuwania uschniętych lub suszone łodygi uczynić swoje życie penstemona prostu wspaniały.

Przed nadejściem zimy, kwiat jest również zadbać, aby zrobić krzywdy z ciężką zimno jak to możliwe. W tym celu, gdy roślina jest w pełni zerowania pączek i liści, jej część powierzchni wycina i ukrywanie lapnikom lub opadłych liści (warstwa grubości około 15 cm).

reprodukcja

Tak więc wiemy już, że penstemon, wyrastające z nasion, które rozpoczyna się w zimie, kwitnie obficie w pierwszym roku. Roślin kwiaty mogą być przez sadzonki, które są cięte, gdy nowe pędy, z grubsza w środku lata.

Można go rozcieńczyć i podzielenie buszu penstemon kwiat. Uprawa z nasion nie jest, jak widzimy, rzeczywisty czas, kiedy postanowił zapoznać się z pięknym kwiatem po raz pierwszy. Nawiasem mówiąc, krzew podział odbywa się w ściśle określonym terminie. Jest wczesna wiosna – czas, gdy roślina nie weszła jeszcze w fazę aktywnego wzrostu.

Creeping odmiany rozmnażane poprzez ustalenie części łodygi. W pewnym momencie lekko wciśnięty w głąb ziemi, prisypaya górze. Po zakończeniu procesu daje korzenie, może zostać odłączony od głównego bawełnę.