484 Shares 6521 views

Figowiec bengalski: opieki, hodowla, uprawy warunki

Figowiec bengalski – uroczy wiecznie zielone drzewo, ulubionym miejscem dla rolników w uprawie prostotą i dużą, aksamitna w dotyku liście.

Bengal ficus w środowisku naturalnym

Będąc rodem z lasów deszczowych oraz niższych stokach górskich, Indiach, Tajlandii, Malezji i Birmy, jest drzewo w środowisku naturalnym jest w stanie rosnąć do niewiarygodnych rozmiarów i charakteryzuje się licznymi korzeniami, jest stopniowo przekształcona pni. Największy przykład Crohna o średnicy 350 m, ma więcej niż trzy tysiące z korzeniami. Niektóre z nich nie wysycha, a drugi w dół do podłoża, ma korzenie mają postać trzpieni łożyskowych, a następnie formowanie bocznych pędów. Na zewnątrz, to Figowiec bengalski tworzy wygląd niewielkiego lasu: o powierzchni kilku hektarów, drewno tworzy cały ekosystem.

opis

Zewnętrznie Figowiec bengalski, o których mowa w starożytnej literaturze światowej „drzewa” i „symbol nieśmiertelności i nieskończonej regeneracji”, jest drzewem o pięknych bogatych zielonych liści, z których każdy osiąga długość 15-25 cm. W krytym środowiska Ficus bengalski w stanie wznieść się na pułap zaledwie kilka lat. Dlatego często drzewa, charakteryzuje pojawienie vysokodekorativnym i łatwość pielęgnacji, ma siedzibę w przestrzeni biurowej i ogromnych halach.

Oświetlenie – ważnym czynnikiem w opiece

Grooming bengalskiego Figowiec drzewa, trzeba wiedzieć, że roślina jest wystarczająca swiatlolubny, więc należy go umieścić w słonecznym miejscu, chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. W przeciwnym razie istnieje ryzyko poparzenia, które można zidentyfikować przez brązowych plam na płytkach liściowych. Z braku światła pokaże więdnięcie liści im skręcanie. Aby Kroon równomiernie rozwinięte i wszystkie partie otrzymują równe ilości światła, Ficus bengalski zaleca się okresowo obracać się wokół własnej osi.

W głównej warunków uprawy ficus regionu preferowane umiarkowanej temperaturze 18-26 ° C, a w okresie zimowym może wytrzymać 12-16 ° C powyżej zera. Negatywnie, przez zresetowanie liści, roślina reaguje na nagłe zmiany temperatury i przeciągi. Nie jest zalecane, aby umieścić ficus Bengali pobliżu grzejnika, gorące powietrze do suszenia liści, powoduje śmierć rośliny. W sezonie letnim drzewo zaleca się, aby na ulicy lub na balkonie.

Figowiec bengalski: Opieka w domu

Bengal Ficus potrzebuje regularne podlewanie umiarkowane bronił miękkiej wody, który jest wymagany do przeprowadzenia jak gleba wyschnie: w ciepłym sezonie – raz na trzy lub cztery dni, zima będzie wystarczająco raz w tygodniu. W gorące letnie dni, zakład powinien być rozpylany za pomocą rozpylacza, a jego liście są w celu orzeźwienia i pyłu ficus regularnie wilgotną ściereczką. Koniecznie musi spuścić pozostałą wodę z miski, bo woda stojąca może prowadzić do rozwoju chorób grzybowych i zgnilizna korzeni.

nawożenie roślin

Jak w przypadku każdego zakładu, Ficus potrzebuje sos: w lecie, w okresie intensywnego wzrostu, muszą wydać dwa razy w miesiącu (nawozy o wysokiej zawartości azotu), w zimie – raz na dwa miesiące (leki stosowane w niewyspecjalizowanych kwitnących roślin). Figowiec bengalski, obchodzi, że moc nawet niedoświadczony kwiaciarni, pozytywne nastawienie do przycinania mającej na celu zahamowanie proliferacji i drewna potrzebnego dać koronę estetycznym wyglądem i pięknym kształtem.

przeszczep

Przesadzania młodych roślin odbywa się co roku w marcu i kwietniu. Ficus bengalski na siebie charakteryzuje się dużą intensywność wzrostu: 1 metra rocznie, więc możliwości powinny być wybrane nieco większe (tylko kilka centymetrów) w porównaniu z poprzednim, który będzie czynnikiem ograniczającym rozwój czynnej. Podczas przesadzania zaleca się lekko przyciąć korzenie drzewa. Rośliny dorosłych wystarczy wymienić warstwy ornej świeże.

Podstawą ficus bengalskiego powinno być pożywne, składający się z torfu, humusu i liści gleby. Można kupić ziemię magazyn dla figi. Koniecznie wymaga dobrego drenażu, a które mogą być wykorzystane gliniane skorupy, rozszerzone gliny, kory drzewa.

Figowiec bengalski: reprodukcji. Opis procesu

Figowiec bengalski propagowane przez sadzonki, które są wykorzystywane do semilignified wierzchołkowych sadzonek z liśćmi. Obniżyć zalecaną wstrzymanie wzrostu stymulatora, a następnie umieścić w wodzie lub w mokrym piasku i umieścić w jasnym ciepłym miejscu na kilka tygodni. Następnie proces z ustalonymi systemy korzeniowe muszą być przeszczepione do oddzielnego pojemnika, a tydzień zapłodnienia nawóz mineralny.

Choroby i szkodniki

Czas do wykrywania szkodników można osiągnąć poprzez regularne inspekcje liściach, zwłaszcza ich odwrocie. Wśród chorób najczęściej ficus bengalski dotkniętych przędziorków, mszyce, czerwce i wełnowce. Zakład, jeśli to możliwe, to zaleca się płukanie pod ciepłą prysznicem lub szmatkę, po czym substancje wspomagające proces.

Zażółcenie dolnych liści, a następnie wskaż abscission na podmokłe gleby. Szczególnie taki problem może wystąpić w zimie. Jeśli nie ma na dolnej stronie arkusza białych plam można zakładać wełnisty obecności wełnowiec. Szkodników usunąć moczy się w alkoholu metylowym i gąbki posypać roślin układowe środki owadobójcze lub „malation”. Pojawienie się owadów skalę może być oceniana przez obecność łuszczących się brązowych owadów na łodygach i spodniej stronie liści. przetwórnia jest podobny do powyższego.

Pojawienie chorób grzybiczych może spowodować trwałe się wody z gleby lub wody stagnacji. Jako środek prewencyjny liście rośliny są wymagane do wycierania z mydłem, w celu ustalenia prysznic co najmniej raz na miesiąc do przetwarzania słaby roztwór manganu.

W nagrodę za jakość opieki, należnej uwagi i szczerych ficus miłosnych podziękować właścicielom spokojna atmosfera w domu, a pozytywna energia.