610 Shares 4630 views

Wakacje Abchazja Góry i porady turystyczne

Mały kraj na wybrzeżu Morza Czarnego przyciąga coraz większą liczbę turystów. Ale nie tylko turystyka plażowa przyciąga tutaj rodaków, ale majestatyczne góry Abchazji są podbijane przez ich rodzaje i bogactwa, obficie przynosząc każdemu niezapomniane wrażenia. Łagodny klimat subtropikalny, brak bariery językowej, przyjazna postawa ludności lokalnej i luksusowa przyroda gwarantują wspaniałe wakacje w ekologicznie korzystnym regionie.


Zmęczony rytmem miejskim – idź … na góry!

Dla turystów, którzy wolą aktywny wypoczynek, mały, ale dumny kraj oferuje trasy, które pozwalają uciec przed hałasem miast. Tutaj można podejść do przyrody w jej dziewiczym pięknie, rozważać masywy górskie przypominające wielkość sił i zjawisk wszechświata, przed którymi codzienne codzienne problemy zanikają.

Góry Abchazji zajmują trzy czwarte terytorium państwa, przyciągając nie tylko ludzi profesjonalnie zajmujących się wspinaczką górską, ale też chcą wycofać się z gorących plaż i zgiełku miast wypoczynkowych. Popularne są wycieczki z fascynującymi panoramicznymi widokami na okoliczne grzbiety, alpejskie łąki z mnóstwem roślin kwiatowych. W upalny letni dzień każdy zdrowy człowiek może udać się na szczyty, gdzie leży wieczny śnieg.

Różnorodność wycieczek do gór Abchazji

Przybywając do wypoczynku turystom proponuje się wybór wycieczek. Ich czas zaczyna się od jednego dnia i kończy się kilkunastoma tygodniami, podczas których podróżujący mogą odbyć długą podróż z trasą obejmującą cały kraj. Wystarczy, aby goście wyrażali pragnienie, które będą realizowane przez doświadczonych przewodników, którzy znają drogi i osobliwości lokalnego klimatu. Krótkoterminowe odpoczynek w górach umożliwia jazdę samochodem do miejsca zwiedzania, pieszych wędrówek po nierównym terenie i powrót tego samego dnia do hotelu.

Ci, którzy chcą spędzić nocleg, są wyposażone w namioty, niezbędny sprzęt do gotowania na ognisku lub gazu. W tym przypadku turyści spędzają zachód słońca i spotykają się na świt w górach, otrzymując niezapomniane wrażenia tego, co zobaczyli. Przybyli do Abchazji mogą z wyprzedzeniem samodzielnie opracować trasę lub wybrać wycieczkę z dostępnych popularnych miejsc docelowych w oparciu o możliwości budżetowe. Przewiduje się zarówno niskobudżetowe wycieczki, jak i panoramiczne badania pasm górskich z helikoptera na indywidualne życzenie turystów.

Wspaniały kraj o obiecujących perspektywach dla góralistów

Główny grzbiet Kaukaski, który ma względnie niską wysokość, jest atrakcyjny dla zwolenników klasycznego wspinaczki górskiej. I chociaż ten kierunek turystyczny w kraju dopiero się rozwija, obecność "ciekawych" szczytów i delikatny klimat subtropikalny przyciąga amatorów wspinaczy i profesjonalistów.

Góry Abchazji są wspaniałe, ale brak infrastruktury. I gęste lasy sprawiają, że trudno zbliżyć się do skał. Choć to nie może stać się przeszkodą dla entuzjastycznych zdobywców szczytów. Dziś dla górarzy są atrakcyjne miejsca gór w pobliżu jeziora Ritsa. Są podejścia do czystych powierzchni, a miękkie skały nie kruszą się, co pozwala cieszyć się wspinaczką. Górale skłaniają się na grzbiety wysokości od 2,5 do 4 tysięcy metrów: Bzybsky, Panayuysky, Gagra, Chkhaltinsky, Sakensky, Cedimsky i Kodorsky. Ale najwyższy punkt Abchazji – Dombai-Ulgen – jest dla nich szczególnie atrakcyjny.

Wodospady Abchazji

Fani rozrywki na świeżym powietrzu starają się uzyskać wrażenia, pozostawiając w pamięci i na niesamowity widok. Dziesiątki dużych i małych wodospadów przyciągają turystów z ich szalejących potoków, które padają z stromych klifów:

 1. Gegsky. Uważa się go za najpiękniejszego. Powstały u zbiegu rzek Yupshara i Gega. Uciekając z jaskini krasowej, z wysokości 55 metrów z trzaskiem uderza w strumienie lodu, niezależnie od pory roku.
 2. – Łzy dziewczyny. Zaskoczeni podróżnicy. Znajduje się nad brzegiem rzeki Bzyb. Cienkie strumienie płynące nad mchem, przypominające strome skały przypominają gorzkie łzy. Tu spełnione są życzenia, które turyści sformułują, wiązając wstążką na drzewie.
 3. Wodospad "Męskie Łzy". Znajduje się między bramami Yupsharsky a błękitnym jeziorem podobnym do ogromnego szafiru. Tutaj pragnienie jest wyobrażane przez miłośników. Lokalni wierzą, że to miejsce ma niesamowitą energię.
 4. Wodospady w wiosce Haby w dzielnicy Gudauta. Przyciągają turystów idylliczne widoki na wioskę, harmonijnie połączone z malowniczymi panoramami przyrody. Aby dostać się do cennych strumieni bąbelkowych, możesz, śledząc gaj oliwny wzdłuż grzbietu Zshyrbaar.
 5. Novo-Athos jest sztucznym wodospadem. W czasach radzieckich, na budowę elektrowni wodnej, dostosowano do charakteru tego regionu.
 6. "Milky" lub "Bird". Znajduje się w pobliżu jeziora Ritsa i pochodzi z lodowców. Pierwsze imię wynika z koloru wód przypominających mleko, a drugie ze względu na wysokość.
 7. Znane wodospady Shakuran. Tworzyć malownicze kaskady w regionie Gulripshsky w kraju, gdzie rzeka górska tworzy z potoków.

Przechodząc niszami i klifami uformowanymi przez tysiąclecia, wód zatacza się w misce z wysokości 30 metrów, uderzając w splendor i piękno. Możesz bez końca podziwiać ten cud natury.

Jaskinie

Wyobrażanie sobie i dywersyfikacja reszty w górach Abchazji to rodzaj wspaniałych niszy i wnęk o różnej wielkości. Jaskinie są głównie krasowe.

Speleologowie i podróżni starają się wejść w otwory utworzone na skałach stworzone przez wieki lub natychmiast w wyniku zjawisk naturalnych. Następujące obiekty są szczególnie popularne wśród turystów:

 • Jaskinia Novyafonskaya, która miała imię od czasów starożytnych, "Dno dolne", jest szczeliną w górze Iver. Obecnie dostępnych jest 11 sal widokowych, z których sześć jest otwarte dla gości. Możesz tu dotrzeć pociągiem podziemnym.
 • Jaskinia Misia. Znajduje się w malowniczym miejscu w pobliżu starożytnej miejscowości Pskhu. Wewnątrz jest głęboka studnia.
 • Jaskinia Abrkskil. Nazwany po bohaterze epopei ludowej. Ogromny słup stalaktytów w środku uderza. Przy wejściu są pozostałości dawnej twierdzy Wielkiej Abchaskiej ściany. Wielu turystów szuka hal z stalagmitami, stalaktytami i stalagnami, ale tylko 4 z nich jest otwarte dla podróżnych.
 • Dla speleologów na świecie związane jest z słynną Krubera-Voronya Abchazją. Pójście w góry, do największej jaskini na naszej planecie na głębokości 2199 metrów to wielki sukces. Nie badano aż do końca jamy ukrywa zagadki, obiecując zaskakujące znaleziska dla doświadczonych turystów, zmuszając się tu wrócić.
 • Jaskinia śniegu. Jest uważany za jeden z największych na świecie. Jest unikatowy nie tylko w rozmiarze, ale także w kompozycji (z dolomitowanego wapienia), to perła, którą górują Abchazja. Zdjęcie Diamond Gallery i duże pole śnieżne w halach doda do skarbu wrażeń turystycznych. Z miejsca w jaskini roztacza się wspaniały widok na Morze Czarne.

Rafting wzdłuż górskich rzek Abchazji

Rafting jest popularnym celem, który jest popyt wśród turystów o różnych poziomach sprawności fizycznej. Szybkie rzeki i góry Abchazji prowadzą do entuzjastycznych recenzji fanów sportów ekstremalnych.

Rafting wzdłuż pełnej rzeki Bzyb ma kilka poziomów trudności. Długość 112 km ze źródłem na wysokości 2,3 km nad poziomem morza obiecuje turystom niezapomniane wrażenia. Instruktorzy zaoferują doświadczonym raftingiem skrajne sekcje górskiej rzeki ze słynnej wioski Pskh do jej zbiegu z Psysh. Zorganizowane stopnie na katamarany są rozmieszczone na Bzybi. Przechodzą one na miejsce w odległości 10-12 km od miejsca pofałszowania z Gegoj i Blue lake. Dla nowo przybyłych zalecono pełną rzekę Abchazji – Kodor, tutaj trasy nie przekraczają złożoności trzeciego poziomu.

Nie wiem, gdzie zostać? "Góra króla Bagrat" (Abchazja) jest doskonałą opcją

Podróżując przez niesamowity kraj, turyści zapoznają się z legendami, starożytnymi zamkami, rozmyślają o ruinach z fortec. Ale kwestia komfortowego życia większości jest niezbędna. Miło jest skorzystać z zalet cywilizacji po fascynujących i informacyjnych wyprawach i wycieczek.

U podnóża góry Bagrat znajduje się komfortowy hotel, w którym tworzone są wszystkie warunki życia jako samotny podróżnik oraz pary rodzinne lub romantyczne. Na szczycie w X wieku zbudowano twierdzę króla abchaskiego, którego ruiny, przypominające dawnej wielkości, pozostały do dziś.

Nowoczesny park hotelowy "Góra króla Bagrata" (Abchazja) jest bazą turystyczną, starannie odrestaurowaną w 2013 roku. Budynki kompleksu rozciągają się na zadbanym terenie. Obszar parku z cedrami i palmami, pachnący kwiatami, pozwala na spacery w utonięciu zieleni alei.

Liczba pokoi

Z serdecznością przytulny hotel "Bagrata Mountain" z zadowoleniem przyjmuje gości. Abchazja słynie z gościnności. I personel hotelu potwierdza to jeszcze raz.

Codziennie czekają na gości 50 komfortowych i przytulnych pokoi dla turystów o różnym poziomie przychodów. Poniższa tabela przedstawia cały stan zasobów mieszkaniowych.

Kategoria

Liczba miejsc

Powierzchnia, m kw. M

Sleeper

Jeden pokój

1

16

Podwójne łóżko

2

24

Są to przestronne łóżka podwójne lub 2 łóżka pojedyncze

Mniejszy Apartament (Junior Suite)

2

35

Duże łóżko podwójne

Dwupokojowy, rodzina

Od 2 do 6

36

Pokój podwójny i maksymalnie 4 łóżka pojedyncze

Standard (połączone) dwa pokoje z drzwiami łączącymi

4

70

Każdy pokój posiada łazienkę z zestawem akcesoriów wanna, prysznic, TV, lodówka, klimatyzacja, balkon, telefon.

infrastruktura

Abchazja zachwyca odwiedzających. Hotel „Bagrat Mountain” oferuje wysoki poziom usług. Usługi hotelowe i udogodnienia:

 1. recepcja.
 2. Restauracja, herbaciarnia, bar.
 3. usługi transportowe, taxi, wynajem rowerów, samochody, katamarany, łodzie.
 4. Plac zabaw dla dzieci, sala zabaw, opieka nad, basen z podgrzewaną wodą, miska dla dzieci.
 5. Parking, pralnia.
 6. Darmowe Wi-Fi, sejf.
 7. sala taneczna, sala koncertowa.

Nie ma limitu wieku dla pobytu dzieci.

Zorganizowane posiłki na „bufet”. Codziennie morze niesie minibus, wejście dla gości hotelowych na prywatnej plaży jest bezpłatne. Każdy camper otrzymuje świeży ręcznik plażowy.

"Bagrat Mountain": Opinie

W hotelu znajdują się pod pozytywnym wrażeniem, ponieważ gościnność rozpoczyna się jeszcze przed osobistym spotkaniem. Transfer do dworca kolejowego lub z lotniska Soczi. można uzyskać dostęp i niezależnie: samolot na lotnisku w Soczi lub pociągiem do Adler. Następnie, korzystając z transferu dostać się do granicy z Abchazją. Podróż autobusem do Suchumi, a ulice miasta do Chelyuskintsev, numer 14. Doskonała kuchnia narodowa, krystalicznie czyste w pokojach, dbałość o każdy z gości – wielki powód do powrotu na wybrzeże Morza Czarnego.

Podróżujący chcący odwiedzić góry, łąki alpejskie, jezior i wodospadów, aby zobaczyć, odwiedzić jaskinie lub zobaczyć zabytków, wycieczki zarezerwować w hotelu.