360 Shares 3315 views

Dojazd z Manila do Boracay samemu

Boracay – niewielka wyspa na środku oceanu. Nie ma żadnych portów, a także pas startowy do lądowania samolotów transportowych. Długość tej skromnej powierzchni gruntów równa zaledwie 7 km. Szerokość wyspy w niektórych miejscach wynosi od 1 do 4 km. Jest on położony w odległości 350 km od stolicy Filipin – Manili miasta.


Najbliższa wyspa Boracay jest Panay. W jego północnej części znajduje się hangar, gdzie można wynająć łódź lub małą łódkę. Ale tu trzeba jeszcze jakoś dostać. Pozwól nam dowiedzieć się, jak dostać się z Manili do Boracay? Jak dostać się na wyspę?

okoliczności siły wyższej

W poszukiwaniu rozwiązania kwestii „jak dostać się do Boracay”, aby zwrócić uwagę na ewentualne siły wyższej. Jest to kwestia nieprzewidzianych warunków atmosferycznych. Dość często, Filipiny narażone są na silne tajfuny i burze. Nie stanowią one żadnego zagrożenia dla życia turystów, którzy przebywają w nowoczesnych hotelach. Jednak nie może być zaskoczony, kto jest na drodze, na obrzeżach Boracay.

Kiedy burze z pierwszych stanowisk turystów mają czasami siedzieć w jednym miejscu przez kilka dni. W tym czasie, na Filipinach mogą być całkowicie zamknięte wszystkie porty lotnicze i łodzi stacji. Dlatego, idąc tutaj, trzeba wstępnie zaplanować wakacje z jakimś „od ręki” w ciągu kilku dni, ponieważ tak długo, jak pogoda nie poprawi się, nikt nie da zgody na lot lub na morze.

Nawet największe tajfuny i burze są na lokalnych wysp w ciągu dnia. Ale głównym problemem w tym przypadku jest uszkodzony komunikację. Po tym wszystkim, określenie możliwości lotu, aby zapewnić stacji łódź praca.

Wycieczka na promie

Więc omówmy jakie są sposoby, aby dostać się do Boracay. Pierwszy z nich – morze, które jest ocean.

Prom pozwala płynąć z Manili do najbliższego Boracay Panay Island. Przybywając transport wodny w gminie Dumagit, który znajduje się w północnej części wspomnianego terytorium. Raz w miejscu, można przenieść do autobusu, który podąża do Caticlan. Następny będzie musiał wynająć dowolny odpowiedni transport wodny, który jedzie do Boracay.

Nawet jak się z Manili do Boracay na tym samym promem? Ze stolicy można jechać 110 km do Batagansa autobusem. W godzinach wieczornych, stąd promy do Caticlan. On powiedział transportowa ma wszystko dla turystów wyposażonych w małej restauracji, sklepie, nawet bar karaoke. Tak więc, droga nie będzie znudzony i można popłynąć do Caticlan podniecony. Jednak lepiej jest mieć dobry odpoczynek, po prom dotrze w określonym miejscu o godzinie 6 rano. Następny znajdzie wyłącznie o dostępności łodzi, które udają się do Boracay i prawidłowo zaplanować resztę swojego wolnego czasu.

Leć do Caticlan

Wskazówki z Manila do Boracay, jeśli podróżują na falach nie jesteś kuszony? Najbliższa osada na wyspie jest Caticlan. Można tu samolotem ze stolicy. Nie ma jednak dość skromne w wielkości lotnisko, gdzie tylko niewielka może wylądować samolotem, ze względu na małą powierzchnię pasa startowego. Co to oznacza dla turystów? Jeśli masz zamiar udać się do Boracay z całą bandą wielkogabarytowych ciężki bagaż, może on po prostu nie ma na pokładzie samolotu. Tutaj ustawić wyraźne granice w stosunku do wagi bagażu podręcznego dla każdego pasażera. Dlatego, aby przemycić walizki cięższy niż 20 kg, to może zakończyć się niepowodzeniem.

Inną wadą porównawcza podróż do Boracay poprzez Caticlan jest bardzo ograniczona liczba lotów do lokalnego lotniska. Ale jeśli zgadzasz się z góry z właścicielami małego śmigła samolotu w czasie lotu, opcja ta będzie jednym z najszybszych i najbardziej wygodne. W odniesieniu do czasu przejazdu z lotniska do miasta stacji lokalnych łodzi, należy przyjąć ją nie więcej niż 15 minut. Raz w miejscu, można bardzo szybko znaleźć darmowy transport wodny, który odbędzie się na Boracay.

Podróż przez Kalibo

Jak dostać się z lotniska w Manili do Boracay? To wystarczy, aby dostać bilet na samolot, który powinien być w Kalibo. Lotnisko znajduje się w tym mieście, cieszy się rosnącą popularnością wśród turystów. To ważne międzynarodowe samoloty latać. W przypadku lotu z Manili nie mają żadnego problemu z wagi i wymiarów przewożonego bagażu. Jeśli chcesz lecieć do lokalnego lotniska może wynosić od Kuala Lumpur, Seulu, Hong Kongu, Singapurze i nawet nasz Chabarowsku.

Raz w Kalibo, wystarczy skorzystać z lotów Philippine Airlines, gdzie samolot sprawiają loty krajowe. To właśnie na takiego transportu może osiągnąć ten sam Caticlan, gdzie później przejechać do Boracay.

Nie ma innej opcji. Jeśli droga nie jest szkoda wydać więcej niż dwie godziny, można dopłynąć do wyspy, wziąć prom lub łodzi. Aby to zrobić, będzie musiał przejść, aby znaleźć transportu publicznego lub taksówki, której kierowca jest skierowana do lokalnego promu.

Przemierzaj Iloilo

Filipińska lotnisko kampus jest najbardziej odległy od wszystkich dostępnych tras. Dotarcie do Boracay z Manili przez Iloilo? będzie musiał korzystać z usług lokalnych linii lotniczych w stolicy kraju.

Jak na wycieczkę do Boracay od Iloilo podróż z miejscowego portu promem trwa aż 6 godzin. Dlatego lokalni turyści przybywają na lotnisko bardzo rzadko. A potem ktoś będzie korzystne podróży na tej trasie? Rozważyć taka opcja jest zalecana w sytuacjach, w których zarówno lotniska w Kalibo i Caticlan zamknięte. I to dzieje się regularnie, na przykład, w przypadku tej samej siły wyższej w postaci pogarszających się warunków pogodowych.

Kantor

Określić, w jaki sposób dostać się z Manili do Boracay, zalecane jest, aby dbać o wymianę istniejącej waluty w walucie lokalnej. Można to zrobić zarówno w stolicy kraju, a także bezpośrednio na wyspie. Jednak w tym ostatnim przypadku, kurs może być bardzo korzystne, ponieważ w kierunku turyści tu przeprowadził specjalną politykę. Dlatego koszty wymiany walut z wyprzedzeniem, korzystając z usług odpowiednich organizacji w czasie ich pobytu w Manili.

Funkcje wejścia na Filipiny

Zanim wybierzesz najlepszą odpowiedź na pytanie, w jaki sposób dostać się do Manili, trzeba zrozumieć procedurę wjazdu do kraju dla obywateli zagranicznych. Latać na Filipiny, Rosjanie nie potrzebują wizy. Wszystkie dokumenty, które muszą pozostać na terytorium państwa, w tym przypadku, można uzyskać bezpośrednio po przylocie wypełnić odpowiednie formularze na lotnisku.

Jeśli chodzi o turystów z innych krajów WNP, to koniecznie trzeba zadbać o wizy. Aby to zrobić, trzeba będzie wcześniej ubiegać się o pomoc z filipińskiej konsulatu.

Jest jeszcze jeden ciekawy niuans, biorąc pod uwagę, że można dowiedzieć się, jak dostać się z Manili do Boracay bez kłopotów. Tak więc, aby zachować przeniesienie będzie musiał zadbać o zakup biletu powrotnego na płaszczyźnie. Jeżeli w przypadku kontroli nie pojawi się na rękach, podróżny może wrócić z powrotem na lotnisko lub dokonać natychmiast przeznaczyć na zakup takiego dokumentu.

Co o transport na wyspie Boracay?

Ze względu na skromne rozmiary wyspy większość mieszkańców przeniosła się na jego terytorium, na piechotę. Jak dla dostępnego transportu, podróżni są tu dostępne motorowery i tuktuki. Te ostatnie są trzykołowe z wózka, który jest w stanie pomieścić trzy pasażerów.

Cena za przejazd w osuszanym lub tuktuke zależy od wymaganej odległości. Średnio na wycieczkę wokół wyspy kosztować turystów w wysokości od 40 do 100 pesos.

O koszt lotu na Filipinach

Ceny lotów do Manila z Moskwy podczas świąt Bożego Narodzenia może być około 2000 $. Średnia wartość podróży poza sezonu zmienia się w zakresie od 1200 do 1500 y. e.

Bilety z Manila do Kalibo lub Caticlan zaleca się kupić oddzielnie. Aby to zrobić z wyprzedzeniem, aby porównać oferty dostępne na stronach internetowych Philippine Airlines Cebu Pacific, Tiger Airways, Philippine Airlines i AirAsia. Najnowsze często zorganizować sprzedaż biletów do popularnych miejsc w kraju. A jeśli średnia cena za lot z Manili do lotniska wyspa jest zwykle równe 100 $, wartość rabatu może być około 20-30 dolarów.

Jak zaoszczędzić na lot do Manili? Do tej pory głównym rozwiązaniem jest to, aby zorganizować wycieczkę z wielu transferów. W niektórych przypadkach długo czekać między lotami może zmusić do pozostania w hotelu, który jest również proszone przeznaczyć niewielką ilość rezerwy dostępnego budżetu.

Konkludując

Więc zorientowaliśmy się, jak dostać się z Manili do Boracay. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się tu powietrze podróży krajowych przewoźników w jednym z lotniska na wyspie. Jednakże, jeśli chcesz dostać się na tropikalny może być prosto z stolicy Filipin, korzystając z drogi wodnej.