730 Shares 1015 views

Mozaika dla dziecka: co to jest i co to jest?

Mozaika dla dzieci – jest to gra, w której jedna z poszczególnych fragmentów (puzzle, części, części) są fantazyjne wzory są przywracane zdjęć i obrazów.


rodzaje mozaiki

Dzisiejsi rodzice wierzą, że zabawka musi mieć nie tylko funkcję rozrywki, ale również rozwijać dziecko, nauczyć go, a nawet kształcić. A kiedy jest zapotrzebowanie, jest podaż. Taka zabawa była mozaika. Mozaika dla dzieci jest reprezentowany na rynku w ogromnym zakresie. Niedoświadczony rodzic nie będzie łatwo dokonać wyboru.

Oto podstawowe rodzaje gier:

 • Puzzle. Zestaw składa się z części obrazu do zebranych w sprawie proponowanego modelu.
 • Puzzle. zniżka dla dzieci kilka geometryczne kształty o różnych kształtach. Jego zadanie – zebrać z tych elementów całą sylwetkę.
 • Elementy 3-D. Jest to duży zestaw małych kawałków konkretnego obiektu: zwierzę lub roślina, jakie mają zostać zebrane przez system.
 • mozaiki magnetyczne dla dziecka – stanowi zestaw wiórów o dowolnym kształcie, które są przymocowane do płyty metalowej. To pozwala tworzyć różne wzory, zdjęcia.
 • Termomozaika wygląda jak perełki, że system umieścić na specjalnych szpilek. Po zmontowaniu elementów obrazowych żelaza żelaza, co skutkuje interesującym „odlewu” zabawki.
 • Alfabet mozaiki. Gry dla dzieci w tej wersji – to chipsy, wykonanych w postaci liter lub symboli są stosowane na powierzchnię. Z nich idą do słów na odpowiedniej płycie.
 • Szczegóły do łazienki. Ta gra jest wykonany ze specjalnego miękkiego materiału polimerowego, który jest w kontakcie z wilgotnym powierzchni płytki, wanny lub lustra, przylega do powierzchni. Takie płytki mogą być puzzle lub normalny zestaw kolorowych żetonów.
 • Aplikacji. Zazwyczaj wykonane z papieru. Chips – to elementy o różnych rozmiarach i kolorach. Według podanego wzoru, konieczne jest, aby trzymać żetony u źródła, co malowanie na powierzchnię.
 • mozaika podłogowa. Ona wygląda jak zabawka dla łazienki, tylko wykonane z bardzo grubego materiału. Po zmontowaniu elementów uzyskać oryginalne podłogi.

Kto powinien?

Mozaiki dla dzieci od jednego roku powinny być duże. Jest idealny dla, powiedzmy, opcja dla łazienki. Jednak podział ten jest raczej warunkowe. Przy wyborze zabawek należy kierować nachylenia dziecka, jego zdolność do koncentracji i styl myślenia. Ponadto, dzieci uwielbiają gromadzić dużych prostych zagadek podłogowych.

Mozaika dla dzieci od 3 lat preferowane klasyczny, z perforowanej płyty, a także podstawy magnetycznej. Starsze dzieci jak w wersji 3D, multi-alfabetu i mozaiki-aplikacja. Studenci wybierają łamigłówki.

Co mozaika wybrać?

Aby łatwiej dokonać wyboru, należy zauważyć pewną zdolność do rozwijania mozaikę dzieci. Pomoże to określić, jakie cechy chcesz poprawić w swoim dzieckiem poprzez zabawę.

 • Logiczne i pamięć podłoga mozaika pociąg.
 • Jigsaw koncentruje się na rozwoju logicznego myślenia i geometrycznym.
 • mozaika 3D – dla rozwoju twórczego postrzegania.
 • Magnetyczne Mozaiki, mozaika łazienka dla dzieci i klasyczny nauczyć dyscypliny, rozwijać zdolności motoryczne rąk.
 • Termomozaika i mozaiki aplikacja wymaga wytrzymałości dziecko wytrwałości.
 • ABC przyniesie do procesu nauki liter na nowość, posiada funkcję edukacyjną.

Jak zagrać?

Jak zacząć angażować się z dzieckiem? Jest mało prawdopodobne, że dziecko zacznie tworzyć kształty, jeśli tylko dać mu zabawkę. W celu przyciągnięcia uwagi dziecka w procesie gry, dać mu pracę stopniowo, zaczynając od najłatwiejszych.

Aby rozpocząć, należy powiedzieć dziecku o kolory żetonów. Następnie poprosić go, aby dać pożądany kolor element. Następnie można utworzyć wszystkie żetony na grupach kolorystycznych. Po opanowaniu przez dziecko kolorów, przejdź do badania mozaikami z geometrycznych kształtów. Powiedz mu, gdzie koło i gdzie trójkąt. Pokazuje szczegół którego skupić się na specyfice kształcie niemowląt: ostrym kącie trójkąta, zdolność do jazdy w kółko, proste krawędzie kwadratu. Po tym, poprosić dziecko, aby dać konkretny procesor. Jeśli okaże się, że dziecko nie jest fascynująca mozaika, odłożyć grę na miesiąc, a następnie spróbuj zacząć od nowa.

Twój cel – nauczyć dziecko, aby posortować utwory palecie kolorów i autorem ich formy.

Następnym krokiem – montaż obrazów, tworząc wzory. Nie wymagają ścisłego przestrzegania mozaiki montażowej obwód skłania sekwencję dziecka, ale nie zbierać żetony zamiast. Analizować to, co lubi najbardziej, zwrócić większą uwagę na to zadanie, stopniowo komplikując go. Z biegiem czasu, można zrozumieć, co dziecko ulubionego mozaiki. Gra dla dzieci ma się odbywać w atmosferze oczekiwania na coś nowego, ponieważ dzieci uwielbiają nabyć umiejętności.

pamięć mozaika

Nowoczesna mozaika dla dziecka jest tak dobry, gotowy do pracy i tak piękne, że czasami demontować modelu nie byłoby pożądane. Jeśli chcesz zapisać utworzony dziecko piosenkę, należy pamiętać, że niektóre zestawy dołączonej specjalnej ramie do perforowanych płyt, blacha do przyklejania kartonowe puzzle. Uchwycić swoją pracę i proces twórczy, bo te chwile nigdy nie zostanie powtórzony.

koszt

Cena tej grze nie jest zbyt wysoka w którymkolwiek z jej wersji. Jednak różnica między niektórych typów może być znaczna. Średnio, mozaiki dla dzieci kosztuje około 150 rubli.