637 Shares 6490 views

Jak zmyć noworodka chłopca? Jak często zmyć chłopca

Rodzice są często dotyczy kwestii właściwej higieny, w tym kąpiele, czyszczenie przetwarzanie i zewnętrznych narządów płciowych noworodka proszku, śmietany lub masła. Skóra jest bardzo delikatna bułka tarta, w przypadku braku właściwej opieki jest łatwo pokryte wysypką i rumieńcami. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zmyć nowonarodzonego chłopca – ten artykuł jest dla Ciebie. Oznaczamy zasady ostrożności „delikatnych” okruchów krocza, a także mówić o funkcji zdrowotnych napletka penisa i nowo narodzonego chłopca.


Jak często zmyć chłopca? Ogólne zasady opieki dla skóry dziecka

Wiadomym jest, że noworodki potrzebują podmyvanii. Zmienić na czyste ubrania i zmienić pieluchy czy pielucha dziecka w pierwszych miesiącach jego życia jesteś bardzo często muszą. Przynajmniej osiem – dziesięć razy dziennie (czyli po każdym wypróżnieniu) będzie trzeba umyć delikatną skórę okruchy. Zakłada się, że dziecko jest w jednorazowej pieluchy nie więcej niż 3-4 godziny, ale tylko w przypadku braku kale. Mocz i kał zawiera wiele bakterii i enzymów i są uważane za agresywne środowisko dla delikatnej skóry dziecka. Pierwsze na genitaliach i pośladkach, mogą powodować nie tylko dyskomfort. Jeśli czas nie myje się ze stołka, nie będzie podrażnienie i stan zapalny. Dlatego po każdym wypróżnieniu jelit koniecznie trzeba zmienić pieluchę i czyste ass dziecko. Wszyscy młodzi rodzice jest bardzo ważne, aby wiedzieć właściwy sposób zmyć noworodka chłopca lub dziewczynkę. Uwaga mama i tata do higieny intymnej dziecka muszą być czujni, ponieważ czystość genitaliów – jest kluczem do przyszłego stanu zdrowia reprodukcyjnego swojego dziecka.

„Woda” w ramach procedury dziecka: jak zmyć nowonarodzonego chłopca?

Oczyścić jest konieczne po wypróżnieniu lub co trzy skóra i genitalia dziecka – cztery godziny jak zmiana pieluchy, pod ciepłą bieżącą wodą. Przed kąpielą należy przygotować wszystko, łącznie z klocków bawełny, pieluchy, ręczniki, kochanie proszku, a także jako specjalny krem dla dzieci lub masło. Jak zmyć nowonarodzonego chłopca, powinno to być zrobione pod bieżącą wodą w zlewie (lub wanna). Po pierwsze konieczne jest, aby zawierać wodę, a następnie zmieniając jego ciśnienie i temperaturę. Należy zauważyć, że najbardziej wygodne jest ciepło, ale nie gorącą wodą (36-38 ° C). Obserwowani przez pas dziecka i położył rękę na brzuchu. Jednocześnie powinno być piersi tuż nad dłonią. Ramię dziecka trzeba przytrzymać indeksu i środkowe palce. Nie bój się – w tym wychwytywania dziecka nie ślizga. Gdy strumień wody kąpieli może być kierowany z genitaliów lub odbytu ass tylko okruchy. Jak zmyć nowonarodzonego chłopca: Zdjęcie przedstawia procedurę.

Stosowanie mydło dziecięce gdy podmyvanii

Nie jest konieczne stosowanie mydła, żele i płyny za każdym razem higieniczne procedur. Znany lekarz E. O. Komarovsky uważa, że pranie ass dziecko z dzieckiem mydła może być więcej niż dwa razy dziennie. W innym czasie trzeba zmyć dziecko po prostu woda z kranu, bez żadnych środków do kąpieli. Zbyt częste stosowanie mydła może być szkodliwy – do suchej skóry, a może to spowodować uszkodzenie mikrotreschinok, przez który może łatwo wnikać bakterie i zarazki. Również nie zaleca się do stosowania do higieny osobistej okruchy „dorosłym” żele i szamponów, jak to często jest w swoim składzie dodaje się barwników, aromatów i substancji zapachowych, które mogą powodować poważne reakcje alergiczne.

Zakończenie „kąpieli” i wytrzeć okruszki

Po zmyciu wszystkie cząstki kału niemowląt należy owinąć czyste pieluchy lub miękkiej ręcznik. Wysuszyć skórę, trzeba umieścić okruchy na plecach i lekkim ruchem stycznym w celu usunięcia nadmiaru wilgoci w pośladki, genitalia i fałdy pachwiny. RUB skóra dziecka nie jest konieczne. Następnie można dać dziecku na 5-10 minut, aby położyć się nago. Pamiętaj, kąpiele powietrzne są niezwykle użyteczne. Następnie można traktować „wrażliwe” obszar specjalnej proszku dla niemowląt lub śmietany, a na końcu umieścić na pieluchy.

Cechy opieką chłopców. stulejka fizjologiczna

Rodzice są ważne, aby wziąć pod uwagę fizjologiczne właściwości organów płciowych ich okruchy. Nowonarodzone chłopcy rodzą się z stulejki fizjologicznego, który jest trzy do pięciu lat w 90% przypadków znikają na własną rękę. Wyraża się to w tym, że napletek jest zwężony. A więc zapobiega ekspozycji głowy. Wewnątrz napletka są gruczoły łojowe. Wytwarzają one smegma – szczególną tajemnicę tłuszczu itp. Jeśli dziecko jest prawidłowo i regularnie zmyć pod fałdu skóry można gromadzić się bakterie. W rezultacie może się rozwinąć proces zapalny skóry głowy penisa. Dlatego niezwykle ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę na zdrowie dziecka. Jak zmyć chłopca do roku? Pamiętaj, aby dbać o głowę penisa. Nie można odroczyć lub przenieść gwałtownie napletek. Nie ma potrzeby, by sprawdzić, jak otwiera się głowa. Pamiętaj, że penis wystarczy delikatnie umyć ciepłą wodą! Aby utrzymać genitaliów dziecka wystarczająco czyste i regularne czyszczenie codziennej kąpieli. Jeśli dotkniesz skóry na penisie albo próbować myć głowę może poważnie zaszkodzić dziecku i powodować powstawanie mikro urazów, które pozostawiają blizny.

Jak prać napletka?

Jeśli istnieje potrzeba, extreme ciałem można delikatnie przepłukać. Jak to zrobić poprawnie? Napełnić strzykawkę lub eksteritsida furatsilina roztwór (10 ml). Podciągnąć trochę skóry, nie narażając żołędzi prącia. Włożeniu strzykawki (bez igły), który pojawia się w szczelinie. Uwalnianie płynu pod ciśnieniem przez przemywanie Smegma skumulowane pomiędzy napletka i głowicy. Jeśli to konieczne, procedura ta może być powtarzana dwa lub trzy razy. Następnie, różnica może spaść jedną lub dwie krople sterylnego oleju (roślinnym lub oliwą). Jeśli zauważysz, że noworodek przeżywa trudności z oddawaniem moczu, takich jak mocz jest uwalniany bardzo cienkim strumieniem i dziecko jednocześnie zaniepokojony i płacze, należy skonsultować się ze specjalistą. Objawy te mogą wskazywać na nadmierne zwężenie napletka. Należy również skonsultować się z lekarzem, jeśli zaczerwienienie lub obrzęk skóry na chłopcu penisa. Nie należy próbować samodzielnego leczenia dziecka – proces zapalny może rozprzestrzeniać się do pęcherza moczowego i cewki moczowej.

Teraz już wiesz, jak dokładnie zmyć nowonarodzonego chłopca, a także jak dbać o swoich genitaliów prawidłowo. Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci w dbanie o okruchy!