519 Shares 6498 views

Jak określić wiek ryby?

Pytanie „Jak określić wiek ryby?” Naukowcy od dawna interesuje i, jak się okazało, aby to nie takie trudne.

Jeśli weźmiemy pod uwagę łuski ryb pod mikroskopem, lub nawet w najzwyklejszym lupą z dziesięciokrotnym wzrostem, to łatwo zauważyć, pierścienie, jak pierścienie na drzewie rzazie. Każdy z pierścieni odpowiada 1 roku życia ryb i nazwie „zima”, chociaż w niektórych przypadkach może pojawić się wiosną lub latem. Co ciekawe, te słoje są tworzone i łuski ryb wód równikowych, jak również ryb żyjących na dużych głębokościach, chociaż wydaje się, że zawsze żyć w niezmiennym klimacie. Tak więc odpowiedź na pytanie „Jak określić wiek ryb rzecznych i wiek ryb morskich?” sam – siedlisko to nie ma znaczenia.

Jak określić wielkość ryb w różnych okresach jej życia?

Według skali można określić nie tylko wiek ryby, ale również długość, która osiągnęła rocznie. Załóżmy metr ryby skaluje promieniu jednego centymetra. Odstęp od pierwszego pierścienia do środka skali wynosi 6 mm. W konsekwencji, roczek ryba była długości 60 centymetrów.

Jeśli, na przykład, rozważmy łuski łososia, to łatwo zauważyć, że pierwsze dwa lata życia ryb jest bardzo powolnym wzrostem. Wewnętrzne pierścienie roczne są położone bardzo blisko siebie. Następnie wzrost przyspieszył znacząco. Oznacza to, że młode ryby w morzu lewo od rzeki, gdzie było znacznie mniej żywności. Wagi na powierzchni może pozostać TRACES tarło udział ryb oraz choroby przenoszone. W rezultacie, wiedząc ichtiolog płatek ryb serwuje autentyczne paszport, umożliwiając im dowiedzieć się, wiek, wielkość rocznego czasu na morze, rzekę i liczbę tarła.

Jak określić wiek ryb, które nie mają łuski, lub jest bardzo małe?

W tym przypadku analiza może odbywać się na pokrywie skrzeli i krzyż cięcie kamyki kręg słuchowe. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod określania wieku ryb, wiele nieporozumień zostały rozwiane przez nadzwyczajną długowieczność karpi, szczupaków i sumów. Chociaż do tej pory w literaturze popularnej i naukowej wzmianka szczupaki, gdyby żył 267 lat i osiągnął wagę dziewięciu funtów. Portret i szkielet szczupaki dawna przedstawionego w niemieckich muzeach. Później liczyć kręgi w szkielecie wykazały, że jest on zamontowany z kości dwóch (lub więcej) i dużą piki jest wynikiem tworzenia ryzykowny przodków wszystkie znane Ostapa Bender.

A jeśli tylko działają na ważnych danych, granica wieku szczupak, sum i turbota wynosi 80 lat, dorsz – więcej niż trzydzieści, jesiotr – około stu, śledź oceaniczny – 25, karp – 20 łososia – 2 i Azowskiego anchois – 3. Jednak dorsz w wieku 30 lat jest mniej powszechne niż 100-letnich ludzi. Znacznie wolniej rośnie rdzawa dorsza. Panujące w połowach okazów około 40 centymetrów długości są zaawansowany wiek (17 lat!). Z reguły bardzo powoli rośnie wszystkie ryby głębinowe. Wzrost długości ryb spowalnia się z wiekiem, a przyrost masy ciała jest zazwyczaj szybsza.

Jak określić wiek ryb morskich z innych powodów?

Jest dobrze określona przez kości: Ryba każdym rokiem oznaczone polosochkoj na Gill plandek. Ichtiologów okazało się, że nawet Chrząstkowe ryby mają słoje. Są one utworzone w gęstych wiązek, które są umieszczone u podstawy płetw piersiowych. Aw niektórych gatunków ryb jest określony przez wiek otoliths. Podczas piłowania jego roczne pierścienie są wyraźnie widoczne. Naukowcy są bardzo poważnie myśli o pytanie, jak określić wiek ryby jak najdokładniej, ponieważ jest to wartość czysto praktyczne. Aby przewidzieć liczbę pewnego typu, trzeba zrozumieć dynamikę tego gatunku. Duża liczba ryb osiągają dojrzałość płciową w stosunkowo późnym wieku. Więc syberyjski łosoś po raz pierwszy ikra w ciągu dwudziestu lat. W tym czasie, uważna obserwacja doprowadziła go, gdyż nawet niewielkie zmiany w ich otoczeniu mogą spowodować śmierć gatunku.

Jak więc określić wiek ryby?

Okazuje się, że nie ma nic tu kompleks i sposobów, aby to zrobić, jest wiele. Są bardziej skomplikowane metody, ale jest dość proste, dostępne dla każdego z nas. Trzeba tylko uzbroić się ze szkłem powiększającym.