632 Shares 4219 views

Ushkany Islands: opis, historia, flory i fauny

Ushkany Islands – jedno z najpiękniejszych miejsc w Buriacji. Znajdują się one w przybliżeniu w środku jeziora Bajkał, 7 km na zachód od półwyspu Święty Nos. Wyspy te są wpisane do rejestru zabytków przyrody, państwo gwarantuje ochronę ich wyjątkowy charakter.


geograficzne

Geografowie wyjaśnić, że archipelag jest szczyt podwodnego łańcucha górskiego, który nosi nazwę akademickich.

Całkowita powierzchnia wysp archipelagu Ushkanskogo 10 km 2. Wszystkie cztery wyspy: Duże, okrągłe, cienka, długa. Jak można się domyślać, wymagane są imiona ich form wyspiarskich.

nazwa

Co ciekawe pochodzenie nazwy „Wyspy Ushkany”. Językoznawcy sugerują, że słowo „oko” mieszkańcy Syberii raz stylizowany ptaki. Jednak na wyspach archipelagu na środku jeziora Bajkał zajęcy nigdy nie zrobił. Ale, jak się okazało, zwykle zając nic Ushkani wyspy nie mają.

Nazwa ta pochodzi od północnych brzegów. Wybrzeże mieszkańcy żyjący nad brzegiem Morza Białego, zwany morze zające uszczelek. A ich duży zestaw w jeziorze. Rosjanie z północy, po raz pierwszy odwiedził Bajkał, zobacz pieczęć – pieczęć Bajkał. I przylgnął do uszczelnienia od pseudonimu – „oko”, chociaż zaległych uszach ta bestia nie może się pochwalić. I wyspa, na której uszczelki są podejmowane w celu wygrzać się w słońcu i odpocząć, nazwany szczelinę. Ta nazwa to archipelag na mapie Explorer Semen Remezov 1701. Następnie nazwa „Zając” zmieniła lokalną drogę, a wyspa stała się znana jako Ushkany. Doszło nazwę w oficjalnej literaturze, atlasów geograficznych i map.

uszczelki

A co było z uszczelkami? Nie dotykać i je zmienić? Co dziwne, ludność żyje i rozwija się dzisiaj. Ponadto – wyspa Ushkany na Bajkał chroniony przez państwo.

Uszczelki tutaj, jak w dawnych czasach, dużo zwykle. Są one integralną częścią historii wyspy Ushkaniye, i wszystkich, którzy odwiedzają te niesamowite miejsca, mają okazję zobaczyć (no, i strzelać kamery, oczywiście) swoje piękne twarze i lśniące w słońcu pulchny tusz.

Większość uszczelnień zamieszkują wyspę subtelny. Według biologów szacunkowa wielkość populacji wynosi około 2000 głowie.

archipelag

Big Island Ushkany wznosi jak góra powyżej poziomu wody ponad 200 metrów. Jego długość – 5 km długości i 3 szerokości. The Big Island słynie z unikatowych trzech jaskiń, które znajdują się na północno-wschodnim wybrzeżu, u stóp wapiennych skał. W tych jaskiniach, archeolodzy odkryli ślady epoki kamienia stron człowieka, którego wiek wynosi około 4-5 tysięcy lat. Dziewiczy bór, które rosną wysoki modrzew i sosna, obejmuje prawie całą Big Island Ushkany. Baikal nasycenia wilgotność gleby w ilości wystarczającej do rozwoju tych gigantów.

Pozostałe trzy wysepki nie są tak imponujące rozmiary. Stają się powyżej poziomu wód Baikal zaledwie 20-22 metrów.

flora

Czyste powietrze i żyzna gleba zawsze przynieść znakomite rezultaty. Ushkany wyspa słynie z pięknej przyrody. Pod wysokimi drzewami krzewami przedłużyć Dahurian rododendron. Ten krzew wiosną objętych różnymi jasnych purpurowych kwiatów. Strome brzegi wyspy pokryte są niezwykłym jarmuż morze, które jest szybko Kwitnie od czerwca. Skały mają wspaniałą pożywką dla brązowych porosty, które rozprzestrzeniają się niemal na całym archipelagu.

Niektóre gatunki roślin rosnących tutaj mają unikalne cechy. Big Island rośnie Dahurian modrzew, który ma skorupę butelki zagęszczający na dnie beczki. Unikalna roślina, która nie występuje nigdzie indziej na świecie, jest Ushkany kora brzozy pokryte czarnym. Jej liście są również nietypowe – z ostrymi zębami krawędzie. Korona niektórych lokalnych drzew mają flagoobraznuyu formularza.

Świat zwierząt

Ushkany wyspa odcięta od świata starożytnych wodach jeziora, i ta izolacja nie mógł pomóc, ale mają wpływ na faunę. Jednym z najważniejszych wydarzeń lokalnych – mrowiska.

Przez liczbę mrówek wzgórza z Ushkani Big Island nie mógł porównać do jakiejkolwiek innej części Rosji i na świecie jako wysokiej gęstości jest bardzo rzadkie. Na powierzchni hektara znajduje się około dwa tuziny ant populacje.

turystyka

Jeśli są przyciągane przez magiczny świat wysp Ushkaniye i zdecydowaliśmy się na wycieczkę – być przygotowany na trudności. Aby dostać się do tych miejsc nie jest takie proste. Do podróży jest niezbędne pozwolenia od administracji lokalnej.

Niemniej jednak, w roku przyciąga około 150 gości, nie tylko w okresie letnim, gdy drewno uderza przepychem, a jezioro woda jest tak przejrzysta, że widać dno.

Jezioro zamarza w zimie, można pojechać do wysp na lodzie. Należy to zrobić koniecznie z przewodnikiem, aby nie wpaść piołunu.