727 Shares 6133 views

Rzeka Nerskaya na przedmieściach: opis, opis, zdjęcie

Rzeka Nerska płynie przez terytorium regionu moskiewskiego. Długość można przypisać przeciętnemu przepływowi wody. Jest to lewy dopływ rzeki Moskwy, wpada do niego w odległości 43 km od jamy ustnej. Źródłem rzeki Nerskiej jest torfowisko na wysokości 124 m npm w rejonie Orechowski-Zuevsky. Jego długość wynosi 92 km. Rzeka Nerska w regionie moskiewskim należy do wewnętrznego dorzecza rzeki Oki. Obszar zlewni wynosi 1500 metrów kwadratowych. Km.

Funkcja

W górnym biegu rzeki, bagno, przechodzi przez plantacje lasów, często jest przerwane. Z tego powodu w kilku miejscach kanał jest prostowany specjalnie zbudowanymi kanałami. W górach jest zazwyczaj las o wąskich dolinach i płytkiej głębi. Średnia szerokość kanału wynosi 2-3 m, maksymalna głębokość wynosi około 1 m. Tylko w miejscach, gdzie rzeka jest prowadzona, głębokość zwiększa się do 2 metrów. Pierwsze 10 km nad Nerskaya płynie w kierunku południowym, a potem odwraca się na zachód. Dalej na dole gromadzi się w dolnej części prędkości i dna. Maksymalna szerokość doliny wynosi 20 m. To miejsce jest położone w pobliżu ujścia rzeki Moskwy. Nachylenie Nerskaya jest niewielkie – tylko 0,185 m / km. Z tego, a przepływ rzeki jest spokojny, cichy – nie więcej niż 0,5 m / s.

Łóżko jest lekko zwarte. Brzegi rzeki są gliniaste, często są osuwiska. Są praktycznie żadne plaże. Przez całą długość rzeki, lasy zbliżają się do brzegów. Czasem są otwarte łąki. Przy ujściu rzeki Nerska wchodzi do zalewowej rzeki Moskwy. W tym miejscu praktycznie nie ma roślinności.

Zbiorniki i dopływy

Po drodze rzeka spotyka kilka małych zbiorników. Najbardziej znaczące są jeziora Davidovsky. Są to trzy zbiorniki sztucznego pochodzenia. W minionym stuleciu piasek był tu wydobywany na budowę najbliższego miasta.

Nerskaya w drodze ma 5 dużych dopływów i kilka małych rzek. Lewe dopływy – r. Guslitsa (36 km), Freestyle (27 km), Sushenka (22 km). Po prawej Ponor (22 km), Sechenka (16 km).

Nerskaya River: spływy kajakowe

Podczas wiosennej powodzi, kiedy Nerska rozlewa się na 5 km, bardzo popularne jest przeprowadzanie spływu kajakowego. Miejsca raftingu nie leżą wzdłuż całej długości rzeki. Najbardziej udany jest odcinek z miasta Kurovsky do ust. Trasy są obliczane na jeden, dwa i trzy dni. Podczas raftingu w lesie będziesz musiał spędzić kilka nocy. Ich liczba zależeć będzie od długości trasy. Ponieważ na rzece nie ma rzek, stop jest idealny dla początkujących – nie ma trudnych obszarów. Długość tras wynosi od 25 do 40 km.

Trochę historii

Rzeka jest wymieniona w źródłach pisanych już w XII wieku. Jego imię brzmiało jak rzeka Merskaya (rzeka Merska). Za panowania księcia I. D. Kalita (I poł. XIV w.) Nad rzeką Ust-Merskaya Volost. Już od końca XVIII wieku nazwa jest wymieniana jako Nerskaya. W czasach starożytnych rzeka była żeglowna. Przechodziła krótko, łącząc główne miasta królestwa Moskwy – Vladimir i Ryazan. Fakt ten świadczy również fakt, że wzdłuż brzegów Nerskaya istnieje wiele osad.

Hydronim jest wyjaśniony nazwą plemion, które niegdyś zamieszkiwały region moskiewski. Są to fińskie osady Mera lub Nera (w innych źródłach).

Problemy ekologiczne

Z uwagi na bliskość stolicy ekologia rzeki jest w krytycznym stanie. Przez całą długość, zwłaszcza u ust, rzeka Nerska jest zanieczyszczona przez spływ. Ze względu na dno torfu woda jest brązowa. Teraz nie spełnia norm sanitarnych. Oczywiście jest to problem wielu rzek, które przechodzą przez miasta. Niestety, przedsiębiorstwa przemysłowe stale odprowadzają do strumieni wody. To z kolei prowadzi do najsilniejszych katastrof ekologicznych.

Wędkowanie i rekreacja

Jeśli weźmiemy pod uwagę ogólnie rzecz biorąc, to rzeka Nerska nie jest bogata w ryby. Wędkowanie (opinie fanów tego typu rekreacji przeczytane poniżej) jest możliwe tylko w niektórych witrynach. Zdaniem rybaków, w rzece można złapać szczupak, karaluch, okoń i ide. Ich jedyne ulubione miejsce, gdzie jego lewy dopływ płynie do Nerskaya – r. Guslitsa. Wielu przyjeżdża tutaj, ponieważ tu jest szczupak. Rybacy doradzają przy użyciu przynęty spinningowej lub żywej. Z brzegu można łowić okoń i karłowatość za zwykły wędkarz. Dla przynęty, z reguły, użyj chleba, mango lub krwawnika.

Na tych częściach wybrzeża, gdzie łąka zbliża się do brzegu zamiast lasu, często można znaleźć obozy namiotowe. Na przykład nie daleko od wioski. Ich. Tsuryupy. Mieszkańcy przyjeżdżają tutaj, aby cieszyć się pięknem przyrody, starając się całkowicie oderwać od hałasu w mieście. W najbliższym lesie można wybrać się do jagód i grzybów.

Zimą Nerskaya zamarza w dolnych granicach. Jeśli skorupa lodu jest gruba, to miejsce nadaje się na narty. Dzięki temu, że na rzece osadzono wiele ptaków wodnych, często przyjeżdżają tu polować.

Jak tam dotrzeć?

Prowadzenie własnego transportu do rzeki jest łatwe w całym strumieniu. Autostrady prowadzące prosto do kanału, dwa – Yegoryevskoye i Ryazan. Po obu stronach rzeki są piaszczyste gleby, są drogi krajowe. Dla tych, którzy lubią pójść na ryby, konieczne jest z boku wioski. Hoteyichi.