824 Shares 5301 views

Rozmnażania wegetatywnego roślin i roślin uprawnych w przyrodzie

Proces wegetatywnego rozmnażania roślin, w oparciu o ich wysoką zdolność do regeneracji, to jest przywrócenia część całego organizmu. W tym przypadku dziecko odziedziczy wszystkie cechy roślin dominującej, w tym cenne jakości odmian.


Rozmnażanie wegetatywne rośliny prowadzi się za pomocą różnych organach, takich jak specjalne (bulwy, cebulki, kłącza) i wyspecjalizowanych (liście, łodygi).

W dzikiej wegetatywnego rozmnażania roślin jest powszechna. Niektóre gatunki są bardzo rzadko rozmnażają się przez nasiona. Należą do nich żarówki, lilie i wiele innych. Silne podziemne kłącza perzu uczynić ten chwast jest prawie niezniszczalny. Nie pielenie nie pozwala, aby całkowicie pozbyć się go, a cały sens licznych pąków odnowa, która jest dosłownie kolcami z kłączy. Z tych pąków roślin można przywrócić nawet jeśli pozostaje w kawałku parę centymetrów w glebie.

Poziomka rozmnażane rozłogi (wąsy), które są rodzajem nadziemnych pędów. Wąsy korzeń w węzłach, a od pąków przybyszowych rozwijać młode rośliny, które wkrótce rozpocząć samodzielne życie. Niektóre drzewa mogą również rozmnażać wegetatywnie. Często łamane gałęzie wierzby i topole, dostając w wilgotnym środowisku, zakorzenić się i tworzą kompletną roślinę. Czasem nawet przypadki, w których pręty wierzbowe wbita w ziemię jako zabezpieczenie, aby zakorzenić i przekształcony drzew. A powodem dla wszystkich – wegetatywnego rozmnażania roślin, które czasami przejawia się w najbardziej niezwykłych sposobów. Popularne w pomieszczeniach ogrodnictwo drzewa jade, który jest popularnie nazywany drzewo pieniądze, łatwo propagowane przez liścia. W sprzyjających warunkach ogonki tworzą korzenie, po przez nowe rośliny osad. I nawet nie trzeba tworzyć specjalne warunki to – często pozostawia upadek na ziemię i zakorzenić się na własną rękę.

Wegetatywnego rozmnażania roślin jest szeroko stosowany w praktyce uprawy. Jest to okazja, aby uzyskać większą wydajność w krótszym czasie w porównaniu z metodą nasion. W popularnej Przykładem jest namnażanie bulwach ziemniaka lub wiskery truskawki (odrostów). A jeśli trzeba pomnożyć młody okaz, kwitnienia i owocowania, z których nie będzie już wkrótce, sposób wegetatywny jest po prostu niezastąpiony. Jest on stosowany w celu uzyskania dużej liczby roślin zielnych – jednoroczne i byliny, drzewa liściaste i krzewy, a nawet sosny.

Sztuczna wegetatywnego rozmnażania roślin jest szczególnie istotne w przypadkach, gdy jest to niezbędne do utrzymania wysokiej jakości cechy złożonych hybryd. Istnieje wiele technik, takich Rozmnażanie: sadzonki, dzielących tuleję, dążąc sadzonki, szczepienie, korzystanie z bulwy, cebule, kłącza, córki rozety, sadzonek liściowych.

W ogrodnictwie wewnętrznej jest najczęściej używany do produkcji roślin rozmnażania wegetatywnego, których przykłady można zobaczyć w zwykłych domowych progach okiennych. Życie w miejskich mieszkań w Jade, Saintpaulia, dieffenbachia, geranium, paproci, begonii, Ficus i wiele innych roślin, stają się go wegetatywnie. I nic dziwnego, że o wiele łatwiej jest umieścić cięcie w wodzie lub posadzone w ziemi, wstępnej obróbki pobudzający niż bawić się z nasion, kiełkowanie, który często jest wątpliwa.

Rozmnażania wegetatywnego – cenny wynalazek natury, który jest powszechnie stosowany w nowoczesnych elektrowni i ma kilka zalet w porównaniu ze sposobem nasiona.