817 Shares 7702 views

Gdzie są tygrysy, wiele osób nadal nie wiem

Osoba rozważa sam mistrz świata, niestety, już zniszczył dużą liczbę zwierząt z ziemi. zniknięcie groźby wisiała nad najbardziej wielkie koty – tygrysy. Ten duży ssak z rodziny kotowatych, i choć są one drapieżnikami na ziemi nie pozostawił tak wiele. Dziś są one wymienione jako zagrożone, polowania nich jest zabronione. Ich siedliska jest Azja. Dla tych, którzy nie wiedzą, gdzie żyją tygrysy, zwracamy uwagę na konkretne obszary:


  • Daleki Wschód;
  • Chiny;
  • Indie;
  • Iran;
  • Afganistan;
  • Azji Południowo-Wschodniej.

W zależności od środowiska, są one podzielone na kilka typów. Każdy z nich nosi nazwę miejsca , w którym żyją tygrysy w tej chwili. Więc Amur mieszkają na terytorium Primorsky i Chabarowsku w Rosji, Royal Nepalu żyje w Indiach, Nepalu. Jest jeszcze Indochinese podgatunki, można je znaleźć w południowych Chinach, Laosie, Wietnamie i na wyspie Sumatra jest domem dla postaci sumatrzański tych pięknych zwierząt.

Tygrysy w Rosji

Powiedzieć w jednym artykule na temat każdego z tych typów ogromnej paski kota, i to jest domem dla tygrysów, niemożliwe jest więc skupić się tylko na jednej z nich – Ussuriysk. Mieszka w tajdze Dalekim Wschodzie i jest jego najważniejszym dekoracji. Ta duża ssak może osiągnąć długość 290 cm, podczas gdy po długiej ogon do połowy jego ciała.

Wiele ludów Dalekiego Wschodu, jest to rodzaj obiektu kultu. Pomimo swojej wytrzymałości, okazał się bardzo wrażliwa i ma dramatyczny los. Już w 1930 roku była na skraju wyginięcia z powodu polowań. I tylko do 1960 roku. liczba może znacznie wzrosnąć. Jednak do tej pory są gotowi do polowania na niego, mimo że nie jest tak łatwo znaleźć miejsce w lesie, gdzie tygrysy żyją. Są one wymienione jako zagrożone i chronione przez prawo we wszystkich krajach świata.

popularne nieporozumienia

Wiele osób błędnie uważa, że tygrysy żyją głównie w Afryce. Jednak jest to mylące. Te silne cat – zobaczyć wyłącznie Azji, Afryce żyją tylko w ogrodach zoologicznych, w ich naturalnym środowisku, że nie istnieją. Ale oni nigdy nie byli? Na to pytanie stara się rozwiązać wielu naukowców, ale wiarygodnych danych nie został jeszcze znaleziony.

W tradycji niektórych afrykańskich ludzi mówi, że kontynent zamieszkany przez szablastozębne tygrysy, ale jest to naprawdę trudno odpowiedzieć. Uważa się, że tego typu istniały w Eurazji i Ameryce Północnej, ale bardzo długo, około 30 tysięcy lat temu. Ale w Afryce nadal otrzymuje informacje o jego istnieniu, ale dowodów na to jeszcze nie mógł znaleźć. Wszystkie dane są oparte wyłącznie na historie myśliwych, którzy rzekomo spotkały się z nim. Jednak naukowcy uważają, że gatunek ten był bliżej do lwów. Żyli w dumy i polowanie razem, podczas gdy Tiger zawsze żył samotnie. W ewolucji tych pięknych i dużych kotów, ewentualnie podzielone na kilka różnych typów.

niezwykłe zwierzęta

Kot rodzina czasami natknąć białych osobników. Są tacy wśród tygrysów. Występują one w północnej i środkowej Indiach, a także w niektórych innych krajach. Zwykle młody albinos urodził się ze zwykłej czerwonej ryby. W naturze, ich przeżywalność jest prawie zerowy, wszystko ze względu na kolor. Oni nie mogą normalnie polować i zwykle są skazane. Które przetrwały, są trzymane w ogrodach zoologicznych.