776 Shares 8610 views

Piaoziero: Opis i zdjęcia

Karelia jest znany ze swojego naturalnego piękna. Są wspaniałe bajeczne jeziora, gdzie można odpocząć od zgiełku wielkich miast, łowiectwa i rybołówstwa. Jednym z najbardziej znanych miejsc w regionie Louhi na północy Republiki – to Pyaozero. W porównaniu z pobliskim Topozero, jego średnia głębokość jest większa. Woda w lecie jest cieplej. Jest paradoksem. Jednak temperatura jeziora jest zobowiązany do skomplikowanej topografii dna na największej głębokości czterdziestu dziewięciu metrów.

Gdzie jest Pyaozero i jakie są jego wymiary

Największy Piaoziero imponujące – jego powierzchnia wynosi 659 km. kw. W nadmorskiej części wielu wysp o łącznej powierzchni 186 km 2. Jeziora wpada do rzeki Oulanka (pochodzi z Finlandii), a jeden z jej dopływów – Kitkanjoki rzeka z początku jeziora Kitkajärvi (Finlandia). System Pyaozero Kumsky jest częścią zbiornika, z płynących rzek Safyanga, poncza, Mayninka Olang, etc …

Na większych wyspach znajdują się chaty rybackiej. Biorą odwiedzających połowów wędkarzy. Przybywając na Piaoziero rybacy mogą złapać połów Ling olbrzymiego pstrąg potokowy, lipień i szczupaków. Poza młynów rybackich na wybrzeżu i wyspach aktywnie budować kempingów wakacje.

Gdy pojawi się na mapie Piaoziero

Zbiornik kuma sztucznych, na początku lat 60-tych XX wieku. Cel: energia, woda, zapewnienie potrzeb rafting drewna i rozwoju rybołówstwa. W formularzu, który jest reprezentowany przez jeziora dzisiaj, to istnieje od '66 XX wieku. Jest to wynikiem budowy zapory na rzece Kuma, gdzie poziom wody wzrósł o około dziewięć metrów. Potem kilka pobliskich wiosek zostało zalanych, a ich mieszkańcy osiedlili się w innych wsiach.

rodzaje zbiorników

Pyaozero jezioro umywalka ma nieregularny kształt, rozciągający się od południowego wschodu na północny zachód. Płósy szeroka i na przemian z obszarów wyspiarskich. Jezioro ma liczne małe i duże zatoki oddzielone przylądków i półwyspów.

Pyaozero dotyczy głębinowych zbiorników o średniej głębokości 15,4 m (jak wspomniano powyżej, najgłębszy punkt – 49 m). Kompleks dolny topografia silnie rozcięta. Dorzecze, który ma Piaoziero podzielony głębinowych grzbiet biegnący od o. Vochkola do około. Mayyashuari na południowych i północnych częściach. Oddział głębokich rynnach się w cieśninach i zatokach. Zasadniczo, dno jest pokryte szaro-zielonego śluzu. W niektórych miejscach mają brązowy kolor lub ochry. ruda ilo zawiera inkluzji (Jezioro).

strefa litoralu

wybrzeże staw mają elewacje składające się z piaskowców. W północnej części przeważnie pokryte Borowoj drewna. Nadbrzeżne część wiatrem cechuje często (w szczególności w nawrotach, bardzo widoczny). W tych miejscach można zbierać korę dla miłośników połowów z pływaka, ponieważ robak jest niemożliwe kopać.

Południowe wybrzeże ma niskie bagna brzeg. Na większych wyspach, takich jak Vuoshkaloshuari często łowić na jagód. Rzek płynących do Piaoziero (rybołówstwo jest również możliwe), pochodzą z różnych jezior i bagien. Główna rzeka – Sofyanga. Wynika z Topozero. Kolejna rzeka – Olang – płynie do północno-zachodniej części Pyaozero. Najważniejsze są następujące dopływy p. Tawang (brzeg zachód), Kormanga, Kel Kitty Tsipringa (North Coast) i p. Pundoma (brzeg południowy). Sekcja North Lake rodzi s. Kom. Zgodnie z jego wodnego Pyaozero spadku systemu Lakeside Kundozero Sokolozero i t. E., docierając w Lake Kovdozero. Spędzić wakacje na Piaoziero, nadal będą długo pamiętać lokalnej piękno.

Wartość nazwy i cechy jezior

W Karelii, bardzo ciekawe nazwy jezior i rzek. Pyaozero – to jest główny jezioro, do którego przepływa wiele rzek. Nazwa pochodzi od podobieństwa w dźwięku do północnej dialekt słowa „pyaa” – głowy, i „Järvi” – jezioro. Woda z jeziora wpada do Morza Białego przez Kovda. W Lake Kovdozero – przechodząc kumu. Przed Kuma wody nadal działa Kund- Sokol- i jezior. Około sześć metrów Pyaozero przezroczysty jezioro. Połowy dzięki takiej przejrzystości ma szczególny charakter. W listopadzie powierzchni wody pokryta jest lodem. W maju, lód topnieje. Najbliższa wioska nad jeziorem o tej samej nazwie – Piaoziorskij. Wędkarstwo, wielu wędkarzy wolą północną część jeziora.

mikroklimat

Wraz z Topozero (Karelia) Pyaozero jezioro jest integralną system zbiorników około trzech tysięcy kilometrów kwadratowych. kw. W pobliżu zbiornika nie jest mikroklimat sprzyja głębokiej podgrzewania wody, co czyni to jezioro jest cieplejsza niż sąsiednie mniejsze. W lecie woda nagrzewa się do dziewiętnastu stopni na powierzchni. Jak już wspomniano, dolna pokryta jest mułem i wysokich banków – las. Dolna południowe wybrzeże bagnisty i pokryte trzciną.

Dno trudnym terenie w głębi pokrytych błotem, ale bliżej wysokich brzegach pokrytych lasem, staje skaliste i piaszczyste. Południowych wybrzeżach niższe, z mokradeł i trzciną w pasie nadmorskim. Jezioro ma złożoną konfigurację z wieloma plosami, zatok i półwyspów. Ulga w dolnej części ma wiele Ludy i grzbietów. W zależności od temperatury, zmianę liczby komarów. Cieplej, tym więcej z nich. Ale owady wysp mniej niż na lądzie, nawet podczas szczytowego sezonu komarów.

Jak są polowania, wędkowania i rekreacji jezioro w Karelii Pyaozero?

Pyaozero malownicze krajobrazy przyciągają turystów z całej Rosji, a nawet za granicą. Niestety, podróż woda nie zawsze przechodzą łatwo, jak skomplikowane burz i silnych wiatrów. Powierzchnia zbiornik był poprzednio granicznej. Dlatego, miała ograniczony dostęp. Przemysł nie rozwijać blisko, dzięki ekologii w pobliżu nie został uszkodzony i jest w swej pierwotnej postaci: nietkniętą naturę i nie przestraszone ryby … W wędkowania latem może trwać cały dzień, ponieważ słońce prawie nie wykracza poza horyzont. Doskonała lokalizacja Piaoziero musi nasyconych rekreacji i wędkowania. Jezioro jest bogate w ryby. Zdarza się, że rybacy połów szczupaka o wadze do dwudziestu kilogramów, lipień do dwóch kilogramów, pstrąga do dziesięciu kilogramów. Ale istnieją ograniczenia dotyczące połowów rekreacyjnych: jest ona wymagana do młodego pstrąga (pstrąg), Whitefish i lipienie. Ponadto char jest sieja i wymaga licencji. Młoda uważane pstrąg do 60 cm, sieja – do 26 cm, lipień. – 20 cm Wędkowanie w tych obszarach jest bardzo zróżnicowana. Ryby doskonale sprawdziła się na pływaka i przędzenie z trollingu. Głębokie depresje w zlewni jeziora znajdują się blisko brzegu. Dlatego Rybalov tutaj łatwo. Można szybko złapać rybę z powierzchni. Ale najbardziej interesujące są dla połowów pstrąga i char. Ryba ta żyje na głębokościach większych niż dziesięć metrów, a poklovka rozpoczyna się od siedemnastu do dwudziestu pięciu metrów. Palia zbliża się do dna niż pstrąga. Pstrągów potrzebują większego przynętę.

Jak dostać się do Pyaozero?

Dostać się do Pyaozero nie stanowi wielkiej złożoności. Aby to zrobić, można użyć dowolnego pociągiem do Murmańska. Można przyjechać na stacji kolejowej „Louhi”, a jeśli podróż wiąże się z samochodu, należy udać się na torze „M-18” i skręcić w lewo, kiedy nie będzie „Louhi”. Ta droga prowadzi do wsi „Piaoziorskij”. Oto elegancki miejsce. To nie jest dokładnie na północ, ale nie na południe. Na wschodnim brzegu jest jedno miejsce parkingowe, dzięki czemu możliwe jest podjechać do Piaoziero – warga Umbikanda (dostęp do wody). To zanim osiągnie Zasheeyka około 10 km. Trzeba iść do Louhi, następnie do Kestenga i kark około 60-70 kilometrów. W czasie – około trzech godzin. W przypadku maszyn z nisko zawieszone są pewne miejsca, z trudnym ruchu. Ale można przekazać … Wskazane jest, aby nosić nawigatora. Na brzegu zachodnim brzegu jest Paanajarvi Park Narodowy. Są często policja i kontrola rybackiej. Przeznaczona parkowanie tam. W ogóle, dogodnych miejsc parkingowych za krótki. Ale wiele stoków skalnych. Jest to popularne miejsce, dobrze wyposażone, które zwykle przychodzą na długie rybaków czasowych.