516 Shares 2731 views

Sadovnicheskaya nasyp w Moskwie, Zdjęcia, opisy i interesujące

W centralnej części stolicy Rosji, wzdłuż rzeki Moskwy, przechodzi kanał odpływowy. Na jednym z jej brzegów jest Sadovnicheskaya nasyp. Jak to wygląda dzisiaj i co zabytki są w nim? To dowiesz się z tego artykułu.

Sadovnicheskaya nasyp, Moskwa: zdjęcia i opis

Nasyp biegnie wzdłuż lewego brzegu Vodootvodny kanału, który został wykopany pod koniec XVIII wieku, w jednej ze starszych kobiet rzeki Moskwy. Celem budowy kanału miasta posiada ochronę przed wiosennych powodzi.

Sadovnicheskaya nasyp usytuowany w centralnej dzielnicy administracyjnej stolicy. Najbliższa stacja metra „Novokuznetskaya” i „Paveletskaya”. Nasyp biegnie od mostu żeliwnego na zachodzie do Lesser Krasnokholmsky most na wschód, łączącej ulicę Dolna Krasnokholmskaya do ulicy Baltschug.

Całkowita długość morza – około dwóch kilometrów. Numeracja budynków wynosi od mostu żeliwnego. Komisariat most umownie dzieli na nabrzeże na dwie części – na wschodzie i zachodzie.

Sadovnicheskaya Quay: historia i nowoczesne budynki

Zachodnia część nasypu korzystnie niezamieszkane. Część wschodnia jest reprezentowany przez budynki wojskowe, budynki biurowe i fragmenty zachowanych zabytków.

PlaceName „Sadovnicheskaya promenada” pochodzi od nazwy dawnej osady pałacowej Niższe ogrodnicy, który znajdował się w rejonie wcześniejszego Baltschug ul. We wschodniej części nabrzeża nadal przędzalni został zbudowany w pierwszej połowie XIX wieku. Później czesankowa została zorganizowana na jej podstawie. Dziś na terenie zakładu to seria nowoczesnych biurowców.

Obecność wojska nieznacznie utrudnia deweloperom z all-out zabudowanym nabrzeżu. Niemniej historyczne czwarte XVIII-XIX tutaj jest bardzo mało. Najbardziej interesujący budynek w Sadovnicheskaya promenadzie – jest świątynią Georgiya Pobedonostsa i wtórny szkole numer 518. Aby uzyskać więcej informacji na temat tych dwóch budynków, będziemy kontynuować.

Świątynia Wielkiego Męczennika Georgiya Pobedonostsa

W obszarze między nabrzeża i Sadovnicheskaya tytułowej ulicy zachowany stary murowany kościół, który został zbudowany w stylu rosyjskim w połowie XVII wieku. Kościół różni się malowniczą sylwetkę i bogaty wystrój.

W 1760 roku George Temple otoczony był pięknym białym kamiennym ogrodzeniem z kraty z kutego żelaza. Ogrodzenia, niestety nie przeżyła. W 1812 roku kościół został poważnie uszkodzony przez pożar miasta, ale przez 30 XIX wieku został całkowicie odnowiony. W połowie ubiegłego wieku, George świątynia przetrwała przywrócenie kapitałową.

świątynia St George w Sadovnicheskaya nabrzeża reprezentuje tradycyjną architekturę rosyjski chetverik nakładającego piramidę piętrowe z wspornika. Jest ozdobiona pięcioma głowami – centralnego duże i cztery małe rogach. świątynny kompleks wystrój przedstawiony okap, pasy i wykończenia paneli ze stałymi szczytach.

Szkoła № 518

W budynku pod numerem 37 na numer Sadovnicheskaya promenadę bierze liczbę średnie 518. Jest to jedyny budynek chroniony przez państwo w ramach tego nasypu.

Budynek jest 518-tej szkoły – uderzającym przykładem tzw postconstructivism, które można uznać za swego rodzaju analogu stylu Art Deco. Styl ten powstał w późnych latach 30. i oznakowane przejście od konstruktywizmu do imperium Stalina w sowieckiej architektury.

Szkoła w Sadovnicheskaya nasyp został zbudowany w 1935 roku. Autorem projektu był architekt Ivan Zvezdin. Szkoła została zaprojektowana dla 600 studentów. W centralnej fasadzie budynku ma ślady dwóch stylów architektonicznych: okna okrągłe iluminatory, charakterystyczny konstruktywizmu oraz łatwy kolumnadę na drugim piętrze, które jest bardziej typowy mieć neoklasycyzmu. Na tylnych rogach szkoły można zobaczyć tarasy z balkonem, przeznaczone do użytku na zewnątrz wychowania fizycznego.

Mosty Sadovnicheskaya nabrzeża

Sadovnicheskaya wał jest połączony z przeciwległym brzegu Vodootvodny kanału pięć mostków. Ten żeliwny, Komisariat, Mały Krasnokholmsky, ogrodnicze i Zverev Bridge (dwa ostatnie – stopa).

Najstarsza z tej listy – Komisariat most. Został zbudowany w 1927 roku. Ale najciekawsze i najpiękniejsze z nich są Sadovnichesky Most. Jest łatwo rozpoznawalny dzięki zakrzywionym, łukowatym kształcie.

Ogrodniczy most ma sekret. Fakt, że jest on oparty na dwóch rur, zaopatrujących gorącej wody dla całego regionu Zamoskvoreche. Faktycznie, aby ukryć je z oczu i nie psują wygląd tej części kapitału, i został zbudowany Sadovnichesky Bridge. Nawiasem mówiąc, projekt opracował kobieta – inżynier Nina Bragin. Całkowita długość mostka wynosi 32 metrów. Wysokość mostu pozwala przejść pod łukiem swoim rzemiośle.

Podsumowując …

W centralnej części miasta, na północnym brzegu Vodootvodny kanału jest Sadovnicheskaya Nasyp (dzielnica Moskwy – Zamoskvorechye). Budynki historyczne nabrzeża jest częściowo utracone. Jedyny chroniony zabytek architektury są reprezentowane budynku numer 37 (30 lat budowy), który obecnie mieści się szereg średnie 518.