658 Shares 4931 views

Atrakcje w Tomsk. Miasto, w którym chcesz, aby powrócić

I rzeczywiście uważam, że w świecie nie istnieją żadne osady, które nie byłoby coś zobaczyć, co podziwiać i co to jest miłość na całe życie.

Na przykład, w małym mieście może być muzea, rumiany lub architektoniczne państwowe wartości parków. Jednak nie jest to rodzaj przepływy związane z rzeki lub otwiera tego typu, które można zobaczyć krajobraz na zawsze w naszej pamięci nadrukiem. Będziemy pamiętać go nawet po, na przykład, do odwiedzenia tarasu widokowego Statua Wolności w Stanach Zjednoczonych, odwiedzić Wieżę Eiffla w Paryżu i wybrać się na przejażdżkę na wielbłądzie w afrykańskiej pustyni.

Być może takie pamiętne miejsca powinny również obejmować miasto Zachód syberyjski Tomsk. Ten ośrodek administracyjny położony jest na malowniczym brzegu rzeki Tom. W Rosji, ma status najstarszego ośrodka naukowego i edukacyjnego, który słynie z uniwersytetów, bazy edukacyjnej i innowacyjnego.

Mimo, że nie przychodzi tu wielu turystów. atrakcje Tomsk tak niesamowite i oryginalne, że to zielone miasto chce się wrócić ponownie i ponownie. Dobrze, zacznijmy od początku.

Tomsk. Atrakcje związane z lokalizacją

Pod względem urbanistyki jego lokalizacja jest niezwykła – po prostu na granicy West Siberian Plain, co oznacza, że jeśli pójdziesz na północ od miasta, a następnie bardzo szybko można znaleźć się wśród nieprzebyte lasy i bagna, ale po południu, podróżny jest zobowiązany do jest w strefie lasu i stepu.

Atrakcje Tomsk przedstawiony Groves, placów, parków i ogrodów, na tyle liczne, ale to nie umniejsza w żaden sposób ze znaczenia i popularności poszczególnych strefach.

Większość obszaru jest skoncentrowana w części zbudowany w kierunku południowym od miejscowej rzece Uszajka. Zarówno turyści i mieszkańcy korzystają odwiedzenie Buff-Garden City i Stadion Camp ogrody, Plac Miejski, Ogród Botaniczny i syberyjski gaj uniwersytecki.

A co za przyjemność na spacer wzdłuż zacienionych zaułkach Św wśród gajów lub cienkiej, białej, prawie przezroczyste, brzoza na Kashtak! I znajduje się na obrzeżach Słonecznego Grove, z kolei przyciąga codziennie na przytulne ławki setek osób w każdym wieku.

Atrakcje w Tomsk. Architektura, pomniki i rzeźby

Najczęstsze style architektoniczne iw mieście są nowoczesne, przejawia się przede wszystkim w drewnie i kamieniu, rosyjskiej architektury, klasycyzmu i syberyjskiego baroku.

Jednak, niestety, w tej chwili wiele z dzieł sztuki jest zagrożona wyginięciem. Na przykład, lista zagrożonych miejsc rosyjski magazyn „Forbes” zamieścił Wniebowstąpienia Kościół, znajdujący się na wzgórzu o tej samej nazwie. Stopniowo niszczone i budowle w stylu klasycznym – główny budynek Tsu.

Należy zauważyć budowę Sądu Rejonowego i Biblioteki Naukowej. Zwiększone zainteresowanie wśród miłośników architektury jest Dom Nauki im. PI Makushina, uniwersytet „czerwona obudowa” Wymiany budynek, budynek własnością miasta Lombardii, dom komendanta TT de Villeneuve i gubernatora.

Turyści również podziwiać dom z czterospadowym dachem i dom ze smokami, które zostały zbudowane przed rewolucją i są fotografowane w ich tle.

Nietypowe atrakcje Tomsk

Miasto rozwija się w zgodzie z duchem czasu. Ludzie się zmieniają, budynki, a zatem zabytków. Oto, na przykład, niektóre z tych, które zasługują na szczególną uwagę:

  • „Więzi rodzinne”. Dwa obejmującego figury, samiec i samica, z sercem w środku.
  • Wentylatory Monument. Prototyp był obecny obraz rzeźby 50s Tomsk wentylator, trzymając w ręku gazetę „Piłka nożna na lodzie”.
  • „Drewniane rubel” znajduje się na obszarze Novosobornaya. Wylotami monety więcej niż prototyp jest około 100 razy, a jej masa wynosi około 250 kg.
  • kochanek pomnik. Działka jest struktura architektoniczna jest dość prosty, ale jednocześnie zabawne i oryginalne. Człowiek Plump damskie w ogromnym rozmiarze rodzinnym szorty przyczepność na półce w domu kochanki … schowek i nie poddawaj się!
  • Pomnik w ciąży. Dość skomplikowana konstrukcja. Architekci chcieli obraz ma być jak najbardziej autentyczny, więc do „układania” dzieciak wewnątrz pomnika musiał skonsultować się z położnych. I mamusie Tomsk jest znak – jeśli pat jego rzeźbę brzucha, potem narodziny będzie dobrze.

Jak widać, atrakcji Tomsk spodoba się każdemu, nawet najbardziej doświadczonych turystów, jak tutaj, to stosunkowo niewielki obszar, możliwe było umieszczenie cieniste parki i zalane słońcem aleje, majestatyczne budynki i skromne zabudowania ubiegłego wieku, zabytkowe budynki i nowoczesne zabytków.