414 Shares 4915 views

Stoltz obraz w „Obłomow” novel: fiasco Goncharova lub twórczego odkrycia?

Wybitny rosyjski pisarz Iwan Aleksandrowicz Goncharov klasyczny w koncepcji powieści „Obłomow” Stolz obraz przedstawiany w sposób szczególny. Wyczerpująco jasno wyraził ten krytyk literacki Nikołaj Aleksandrowicz Dobrolyubov. Pomysł obrazu, jego zdaniem – nowego człowieka zdolne współcześni wskazać „co robić”. Członkiem korespondentem Petersburgu Akademii Nauk Potters w ciągu ostatnich dziesięciu lat, ostrożnie, krok po kroku, pisze powieść, która rozwiązała najważniejsze zadanie. Było oczywiste, że zastąpienie feudalnych fundamentów społeczeństwa na mieszczańskiej szlachty definitywnie utraciła aura postępowości.

Nowy „bohater naszych czasów”?

Współczesny pisarz nie widział w Puszkin obraz szlachcica Evgeniya Onegina, Lermontowa żaden sposób Grigoriya Aleksandrovicha Pechorina światła do naśladowania. Znaki te stały się literacka i historyczna. W kulturze rosyjskiej powstał wyraźny, niewypełnione niszowych nikt niczego. Historia i interes publiczny nowego przenikliwym spojrzeniem było popytu, świeżych pomysłów. W XIX wieku, nowa warstwa społeczna osób – zwykli ludzie. Nie odziedziczył „błękitna krew”, osoby te zostały znakomicie wykształconych, niezwykle wydajne, wprowadzona we wszystkich obszarach rozwoju społecznego i przenieść je. To był taki bohater, który może być uzasadniony rodaków „do przodu”, obraz stał Stolz „Obłomow” powieść.

Goncharov z maksymalną jasnością, tak samo zwolnienie jest wyświetlana w tym te nowe cechy, które zasadniczo odróżnia go od Oniegina i Pieczorin. W ten klasyczny wskazuje tak samo „genetyczne” swoje różnice: różne ideały, dążenia, działania, wartości jednostki. To pokazuje ten Ivan Alesandrovich pochodzenie Stolz. Jego ojciec, Iwan Bogdanowicz Stolz przyszedł w Rosji i służy jako steward poprzez zarządzanie majątkiem. sane. matka Andrei – wykształcony rosyjski kobietę, mężczyznę drobnego perspektyw duchowej, która należy do raczej słabej klasy. Obraz Stoltz w „Obłomow” nowego opowiadania. Gonczarow zatem „rzeźbi” istotę osoby przyszłości niemieckiego dobrze ukierunkowanej edukacji, zaangażowania, efektywności działania i rosyjskiego świata duchowego – „w sprawie rosyjskiego charakteru” (Andrey Shtolts prawosławnego), otwartość i serdeczność wobec swoich przyjaciół, skłonność do zgodności porządku domowego

Stolz – aktywnym członkiem społeczeństwa

Andrey Shtolts przez swojego pierwszego nauczyciela – mój ojciec dostał wraz z wykształceniem podstawowym, co najważniejsze: proaktywnej postawy. Następnie -universitetskoe edukacja. Potem – zrobił błyskotliwą karierę (a nawet do 32-33 lat). Dowiadujemy się, że według rankingu, wynik odpowiada randze pułkownika w dziedzinie prawa. Stolz obraz w powieści „Obłomow” – jest zarówno prawnik i biznesmen. On mnoży dziesięciokrotnie w ciągu kilku lat kapitale ojca. Na emeryturze, był sukces w biznesie, umiejętnie przedstawiając firmę handlową oraz w krajach Europy Zachodniej, aw samej Rosji. Ponadto fakt, że Stolz przyciąga do rozwoju projektu, świadczy fakt, że jego koledzy słuchać jego myśli i sugestie.

Stolz ceni przyjaźń, relacje rodzinne

Oprócz umiejętności biznesowych Andriej Iwanowicz – lojalnego przyjaciela. On nie rzucać ich Ilya Obłomowa. Pomaga on praktycznie żadnej porady, rozmowy sklep. Udaje mu się dosłownie się leniwi i leń z petersburskich mieszkań, że widział ludzie komunikują się, znaleźć kobietę, która zmieni jego życie. Początkowo wydaje się, plan Stolz pracował: Obłomow zakochał się w Olgu Ilinskuyu. Wystąpiła także odwetowe emocje. Jednak ledwo wyrosło potrzebują miłości jak drzewo, woda jest nie tylko ruchy duszy, ale również dobre, romantyczny czyny i czyny. I to jest właśnie to, Ilja Iljicz nie był w stanie. Wszystkie wysiłki Andriej Iwanowicz, mające na celu poprawę towarzysza życia, są daremne. Rozczarowany i Olga. Andrey, widząc bogactwo duszy i świata duchowego realizowany głębokość kobiet poślubić Olgę. Kiedy Obłomow umiera z powodu tej choroby, para Stolz podjąć edukację syna, Andryusha.

Krytyka obraz Stolz

Jednak główne rosyjskich pisarzy i krytyków, w tym Czechowa i Dob, ogólnie wyrażające podziw dla pracy Goncharova, ostro skrytykował sposób Stolz w powieści „Obłomow”. Widzą, że postać ta faktycznie nie służy rozwojowi Rosji i ideały, wszystkie jego działania koncentrują się na ich samopoczucie i zdrowie. On -individualist kto buduje swoje teorie, a nie słuchać innych. „Ci ludzie nie będą w stanie uratować ojczyznę” – jest to surowy werdykt klasyki. Nawiasem mówiąc, sam Goncharov przyznał, że ideą tego obrazu, pozostaje niespełnione.

odkrycia

Ale nie zapominaj, że czas był czas tytanów Goncharova z literatury. Jego praca jest oceniana prawdziwych klasyków najwyższych kryteriów. Dlatego też słusznie Podsumowując powyższe, w następujący sposób: obraz Andreya Ivanovicha Shtoltsa ekologicznymi wplecione w historię, wyrusza delikatnie Ilya Obłomowa. Goncharovskiy grać na kontrastach pomiędzy obrazami Obłomowa i Stolz zmusiła i zmusza wielu ludzi do refleksji i ponownej oceny swojego życia. Ponadto, jest to najbardziej znany klasyczny powieść. Dlatego największy sukces artystyczny, który osiągnął pisarza Goncharov – „Obłomow”. Obraz Stolz odgrywa rolę dobrego przeciwieństwie do głównego bohatera – jeden z najbardziej wytrawny „lenistwo” w literaturze światowej.