151 Shares 1941 views

Aby odczytać z klasyki? Porady, zalecenia, opinie,

Jako zapalony czytelnik, staram się przyjąć rolę mediatora i zanotować kilka pomysłów, listę najbardziej uznanych i najbardziej udany, moim zdaniem, działa zarówno literatury krajowej i zagranicznej idące. Większość z tych powieści zyskały i nadal zyskać popularność, a zatem są to książki, które muszą być odczytywane za co odkryć i nauczyć się magiczny, tajemniczy i intrygujący taką literaturę światową.


 1. Aby odczytać z klasyki? Pilność sprawy.

Zazwyczaj pojawia się ta kwestia w tych, którzy nagle zdał sobie sprawę z potrzeby lekcji w samokształceniu i postanowił wypełnić lukę z jego trakcie szkolnej literatury rosyjskiej.

To było wtedy, a tam jest główną trudność. Każdy chce mieć pewność, aby przeczytać coś z kolekcji arcydzieł światowej. Ale istnieje jeszcze coś takiego jak literackiego arcydzieła? Krytycy twierdzą, że prosta odpowiedź na to pytanie jest niemożliwa: ktoś lubi literaturę rosyjską, a ktoś za granicą, ktoś do otworów czyta powieści historycznych, podczas gdy inni nie mogą sobie wyobrazić, wieczór bez ekscytującej historii miłosnej.

Odwiedź jeden z największych sklepów używanych stolicy, pytałem sprzedawców, jakie pytania najczęściej zadawane przez użytkowników. Jak się okazało, jedna z najczęstszych dolegliwości to jest, proszę doradzić co do odczytu z klasyki.

Okazuje się, że w rzeczywistości jest dużo chcąc, literaturę tego rodzaju żądanie, ale niska świadomość czasami odstrasza potencjalnych klientów.

2. Co do odczytu z klasyki? Lista sugerowanych czytania.

Przede wszystkim skupić się na powieściach. Zgodnie z nimi, nawiasem mówiąc, jest zrozumiałe, krótkie formy prezentacji wydarzeń, niż, na przykład, historia lub powieść. Dla tego typu narracji charakteryzuje się obecnością tylko jednego fabułę, a liczba uczestników jest ograniczona.

Chciałbym wyróżnić następujące prace:

 1. Augustine „Traktaty”
 2. D. Swift, „Podróże Guliwera”
 3. F. Kafka "Proces"
 4. M.de montain "Full esej"
 5. N. Hawthorne „Szkarłatna litera”
 6. Herman Melville "Moby Dick"
 7. Zasady filozofii Kartezjusza "
 8. Charlesa Dickensa Oliver Twist "
 9. G. Flaubert "Madame Bovary"
 10. D. Austin „Duma i uprzedzenie”

Jeśli nie wiesz, co do odczytu z klasyki, ale wolą pracować, ukazując codzienne sceny, które są bardzo blisko do życia codziennego, najprawdopodobniej, dramat – jest to gatunek, który najbardziej Ci odpowiada.

 1. Ajschylosa Agamemnon "
 2. Sofoklesa Edyp mit "
 3. Eurypidesa Medea "
 4. Arystofanesa „Ptaki”
 5. Arystoteles „Poetyka”
 6. Szekspira „Ryszard III”, „Hamlet”, „Sen nocy letniej”
 7. Molier „Tartuffe”
 8. William Congreve „Więc chodź do światła”
 9. Henrik Johan Ibsen „Dom lalki”

Marzyciele i romantycy bardzo często w wierszach próbują znaleźć odpowiedzi na te pytania. Aby czytać klasyków gatunku w poezji? Wiele rzeczy. Ale przede wszystkim chciałbym podkreślić:

 1. Homer, „Iliada” i „Odyseja”
 2. Horacy „Ody”
 3. Dante Aligeri "Inferno"
 4. W. Szekspir „Sonety”
 5. D. Milton „Raj utracony”
 6. William Wordsworth "Ulubione"
 7. ST „Wiersze” Coleridge'a

Jeśli chodzi o prace w naszym kraju, na pewno nic nie warte? – Oczywiście, że nie! – Gdybym zostali poproszeni o odpowiedź na pytanie, co czytać rosyjskich klasyków, z pewnością polecam „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa „nowicjusz” Lermontowa, wiersze Puszkina.

3. Czytanie arcydzieł literatury światowej. Co to nam dać?

Czy warto wrócić do tej okolicy i to jest lepsze i bardziej poprawne bardziej skupić się na współczesnych dzieł? Prosta odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna.

Czasami są jednomyślni wręcz dramatycznie.

Na przykład, klasyczne literatura przeciwnicy twierdzą, że jest już całkowicie nieaktualne, nie ma już znaczenia, stopniowo przekształcił się w rodzaj utopii. Z kolei językoznawcy i językowej studentów w celu ochrony epickie dzieła na świecie, podkreślając, że nie studiuje historię, kulturę i zawiłości języka, nie jest możliwe, aby zrozumieć i sensu naszego świata już dziś.

No, no … Każda strona ma prawo na swój własny sposób … Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że, powiedzmy, „Odyseja” Homera – nie jest tzw fikcja miazgi na wakacje lub pustą rozrywką. Czytaj produktem takiego planu jest trudne i powinno być wykonane starannie, powoli i bez zakłóceń, uczenie się i zapamiętywanie szczegółów. Daleko nie wszyscy są pod wpływem siły.

Jest taka książka może zapoznać czytelnika ze światem jako ojczystego i obcego literatury, pomoże lepiej zrozumieć tradycji, kultury i mentalności ludów. I odkryć urok i bogactwo języka narracyjnego kolorach, więc dodanie do słownika czytania.

Niewątpliwie czytać wszystkie książki, o których mowa w tym artykule, może trwać kilka lat, ale w żadnym wypadku nie jest to z pewnością czas spędzony na próżno.