210 Shares 5906 views

Jak włączyć tryb incognito w „Yandex”? Do czego to może być wymagane?

Nowoczesne przeglądarki (te programy, z którymi mamy odwiedzić różne strony internetowe) dbają o komfort jego użytkowników. Fakt, że są dzisiaj „przywiązany” do dowolnej wyszukiwarce, rozwijanie wysiłki pracowników tych firm. Dla wyszukiwarek, to jest bardzo opłacalne – tak oni zbierać różne informacje o użytkownikach, którzy korzystają: oferujemy najbardziej odpowiednich reklam, dostosowując wyniki wyszukiwania dla konkretnej osoby, personalizować informacje. Nie zapomnij o geo-różnice – mieszkaniec danego obszaru są mało prawdopodobne, aby być zainteresowany jakimś dostaw towarów i usług z innego regionu. Ale jeśli wiesz, jak włączyć tryb incognito w „Yandex” lub innej przeglądarki, Wiązania te są faktycznie wyłączona. Poniżej rozmowa o tym, dlaczego to może być konieczne.


Przechowywania informacji w przeglądarce

Oprócz personalizacji, dla programów Internet surfingowych zbierać i przechowywać niemal każde działanie użytkownika. Niektóre dane są przechowywane w postaci ciasteczek (to może być Twoje hasła, loginy – często nie są one nawet zaszyfrowane), to wszystkie przejścia są rejestrowane w „Historii”. Załóżmy, że trzeba odwiedzić pewną stronę z innego komputera, na którym swoje prywatne dane mogą być przechowywane. Jak najlepiej zrobić w tej sytuacji? Ktoś po prostu otworzyć nową kartę, odebrać prawidłowy adres, zrobić wszystko, co niezbędne i zamknąć okno. Tak naprawdę można to zrobić, ale tylko wtedy, gdy całkowicie ufać właścicielowi komputera i nic z nim ukryć. A co, jeśli trzeba działać w dowolnym miejscu publicznym – na przykład w kafejce internetowej lub na widowni uniwersytetu? W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak włączyć tryb incognito w „Yandex” lub innej przeglądarki, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Przeglądarka incognito "Yandex"

Aby rozpocząć, pomówmy o tym, jak włączyć tryb incognito. W „Yandex” to się robi tak: patrzeć w prawym górnym rogu przeglądarki, znajdziemy tam (tuż pod przyciskami dzięki którym okno jest zamknięte, zminimalizowane lub ustawionych na pełnym ekranie) przekładni obraz. Kliknij na nim i na liście rozwijanej, szukając linii „Nowe okno incognito”.

W Google Chrome

I jak włączyć tryb incognito w Chrome, jeśli „Yandex Browser” nie na rękę? W ten sam sposób, jednak przycisk może mieć inny pogląd, ale znajduje się w tym samym miejscu. W ustawieniach wybrać pozycję (zwykle jest górna, dzięki czemu natychmiast zauważalne), a następnie otworzyć zupełnie nową listę przeglądarkę (nie tylko inną kartę), który jest markerem, że jest to praca w trybie incognito. Oznacza to nic trudnego – ale teraz wszystkich przejściach nie będą przechowywane w „Historia” i wszystkie pliki cookie są usuwane jak najszybciej zamknąć to okno. Oczywiście, można usunąć te „ślady” ręcznie, ale robi to nie jest bardzo wygodne, zwłaszcza jeśli masz wystarczająco dużo doświadczenia. Konieczne jest nie tylko , aby wyczyścić historię z przejściami, ale również usunąć cookies – będzie musiał długo kopać w ustawieniach takich rozwiązań może po prostu nie znaleźć czasu.

Dodatkowe środki bezpieczeństwa

Teraz, gdy wiesz, jak włączyć tryb incognito w „Yandex”, „Google” lub innych przeglądarkach – to odbywa się na podobnej zasadzie. Ale nawet praca w oknach gdzie prywatność jest włączona, nie daje pełnej ochrony – ważne jest, aby o tym pamiętać. Jeśli pójdziesz do sieci społecznych nie jest komputer do domu, należy sprawdzić znak, że są przy użyciu cudzego urządzenia (zazwyczaj wszystkie główne zasoby włączyć tę funkcję). Gdy praca wykończenie, upewnij się, aby zamknąć okno, przez które do przeglądania stron wcześniej nie zapomnij kliknąć „Exit” do sesji użytkownika zakończony. Te proste wytyczne zabezpieczyć swoje prywatne dane przed ciekawskimi oczami.