557 Shares 3220 views

Nowe narzędzie internetowy wykorzystuje swoją aktywność na portalach społecznościowych, aby przewidzieć swoją przyszłość

Twoje cyfrowe „odciski palców” w każdym miejscu, a oni mogą powiedzieć wiele o tobie. Każdego dnia jest około 2,5 mld gigabajtów nowych danych osobowych, głównie dzięki social media. Wszystkie te informacje mogą wpaść w ręce korporacji, rządów, a nawet przestępców.


Psychometryczne Center na Uniwersytecie Cambridge (Wielka Brytania), we współpracy z deweloperem Ubisoft gier stworzonych Predictive świecie – interaktywną aplikację, która pozwala zorientować się, jak działa w mediach społecznościowych może być stosowany do przewidywania swoje zachowanie i styl życia.

W jaki sposób nowe narzędzie web-based?

Wystarczy połączyć swoje konto Facebook do aplikacji, która będzie używać algorytmów filtrowania dostępnych informacji o sobie i swojej działalności w Internecie. Pozwoli to aplikacja do 60 przepowiedni o tobie, w tym, na przykład, wieku i płci, smakuje w muzyce, złych nawyków i ryzyko stania się ofiarą morderstwa.

Jeśli uważasz, że to nie było bezpiecznie podać swoje konto w sieci społecznej do innej strony internetowej, konieczne jest, aby wiedzieć, że aplikacja nie będzie przechowywać dane osobowe. Ale jeśli nadal są wątpliwości, wystarczy wprowadzić informacje ręcznie bez korzystania z sieci społecznej.