445 Shares 3152 views

Dzień Zdrowia w Przedszkolu – szczęście dla dziecka


Dla wielu z nas (może z kilkoma wyjątkami) przedszkola pozostał w pamięci rodzaju bajkowy. Skierowanie do własnych dzieci, trzeba mieć nadzieję, że dziecko dostanie się do baśni, gdzie będzie nauczyć się kochać, tworzyć, uczyć się być miły i oczywiście zdrowe. I to jest prawda. Po tym wszystkim, brak opieki nad dzieckiem nie różni się w tak wielu różnych podejść do rozwoju przyszłej pełnoprawnym osobowości jak przedszkola. Wiele festiwali, matinees, rozrywka, gry, dni tematyczne – nie jest to wyczerpująca lista środków mających na celu rozwój i wzmocnienie ciała dziecka. Dzień Zdrowia w przedszkolu, jako jedno z takich wydarzeń, jest szczególnie godne uwagi.

Jego cel – dotarcie do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym z różnych form kultury fizycznej w ciągu dnia, aby wzmocnić pracę zdrowia w grupach. Zawartość pracy zależy od pojemności wychowawców i pragnienie dziecka. I największym pragnieniem uczniów w wieku przedszkolnym – gra. Gra jest potrzebą każdego dziecka, daje dzieciom radość i przyjemność, rozwija zdolności świadomość swoich działań i czynów. Że gra komórkowa ma wielką zaletę dla wszechstronnego rozwoju dziecka. Charakter aktywności komórkowej w wielu grach zapewnia zarówno wydajność mięśni i możliwość osobistej inicjatywy dzieci. Gry plenerowe stymulują rozwój umysłowy dziecka, regulować i pogłębiać reprezentacji dzieci na temat środowiska, rozwijanie uwagi, pamięć. Inną cechą gier mobilnych – to wychowanie poczucie wzajemnego wsparcia i zbiorowych. Nie wolno nam zapominać, że w działaniach zawartych w Światowym Dniu Zdrowia w przedszkolu, powinien, w miarę możliwości, obejmować wszystkich uczniów z przedszkola. Dlatego jest bardzo ważne w tym przypadku, indywidualne podejście do każdego ucznia. Na tej podstawie powinny być brane pod uwagę, a współczynnik wieku do dnia zdrowotnej w przedszkolu naprawdę się wakacje, ale nie back-łamanie mecz.

Nie zapomnieć o roli rodziców w przygotowaniu i organizacji zdrowia Dnia. Po tym wszystkim, o ile bardziej aktywne dzieci, czy wiedzą, że następna najbliższa osoba jest pasją „dba” o nich w pełni wspierać je we wszystkich przedsięwzięciach. A jeśli jedno z rodziców również wziąć udział w konkursie, tutaj też radość nie ma granic! Od tego wydarzenia dla dzieci i konkursach poświęconych promocji zdrowia, skorzystają.

Dzień Zdrowia jest pomoc dzieci stają się silniejsze, szybsze i, co najważniejsze, zdrowsze. Aby to zrobić, należy wybrać gry, które są związane z ruchem na terytorium, i uruchomić szereg treningu siłowego. Doskonale nadające różne rasy przekaźnikowe, gry na szybkość reakcji, takich jak „Trzeci – po”, „Kot i mysz”, gra w piłkę i tak na rozwoju mięśni i układu sercowo-naczyniowego i układu mięśniowo-szkieletowego – .. Wszystko to będzie wynikało z odpowiednio dobranym ćwiczenia. Najważniejsze jest to, że wszystkie działania były prowadzone w formie gry.

Należy również zwrócić szczególną uwagę na terminy gier. Po tym wszystkim, to od dawna wiadomo, że aby jeść, nie można wykonywać. Również nie posiadają zdobyciem przed snem codziennie. Dać dzieciom możliwość biegać i skakać, a następnie grać z nimi w gry edukacyjne, które przyciągną młodsze pokolenie do zdrowego stylu życia. Przykładem jest gra z podziałem na dobrych i złych nawyków na zdjęciach. Można dyskutować z dziećmi korzyści utwardzeniu konieczność umyć ręce i myć zęby, jeść prawo (jest nie tylko słodki, ale także warzywa, mięso, owoce, płatki), i tak dalej. N. i wszystko powinno być zrobione w ciekawej formie gry, tak aby uczniowie nie nudzić ,

Nastrój dzieci, ich stan psychiczny i fizyczny będzie tym większa, im bardziej ostrożnie będzie przygotowanie edukatorów niż przemyślany są zajęcia ruchowe, gry i święta scenariusze dla dzieci w wieku przedszkolnym. I nie ma drobiazgi! Jest więc istotne, aby każdy dzień zdrowia w przedszkolu był wyjątkowy i niezapomniany, który mógłby stać się jasne bajki, które mogą być zapamiętany na długie lata. Po tym wszystkim, dzieci – to tylko szczęście w naszym życiu, na które jest, aby spróbować i dać z siebie wszystko do maksimum, aby usłyszeć ich śmiech i zobaczyć radosny błysk w jego oczach!