144 Shares 4247 views

Pod koniec stulecia może otrzymać 2 mld uchodźców klimatycznych

Ostatnio, świat zaczął aktywnie omówić zagrożenie zmianami klimatycznymi, ponieważ w pewnym momencie przestał być pojęciem abstrakcyjnym akademicki. Wiele osób miało do czynienia z pożarami lasów, w których straciło swoje domy w wyniku powodzi na obszarach przybrzeżnych, które stały się niezdatne do zamieszkania i gwałtowne burze, które nie oszczędzić nawet głównych ośrodków metropolitalnych.

prognozy

W naszych czasach, były też uchodźcami klimatycznymi – ludzie, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów z powodu podnoszącego się poziomu mórz, silniejszych cyklonów, ekstremalne fale upałów, niedoboru wody i żywności, jak również ze strefy konfliktu, którego przyczyną był również klimat. Dziś liczba uchodźców klimatycznych jest tysiąc, lecz wynika z nowego badania przeprowadzonego przez koniec wieku do połączenia dwóch miliardów ludzi.

W czasie, gdy świat będzie około 11 miliardów ludzi, co oznacza, że więcej niż jedna piąta całej populacji będzie musiał uciec z koszmarów, które przyniosą ze zmianami klimatycznymi.

uchodźców klimatycznych dzisiaj

Dziś uchodźcami klimatycznymi pochodzą głównie z krajów afrykańskich w Afryce subsaharyjskiej, Bliskiego Wschodu i mniejszych wysp Pacyfiku, które zlewie pod falami.

Przez pół wieku miliony ludzi musiały opuścić kurczącym brzegi wielu krajach, w tym najbardziej zaludnionych, takich jak Indonezja, Japonia, Indie, Chiny i oczywiście Ameryce. Bez wątpienia, ludzie będą uruchamiane z Miami do Bay Area w San Francisco, kiedy pływy zostanie wybrany bliżej ich domów.

Jakie problemy przyniosą masową migrację?

Roku 2100, masa migracja ludzi na całym świecie, od wybrzeża do bardziej górzystych miasteczkach i wsiach staną się powszechne. Spowoduje to poważne obciążenie dla gospodarki miast, które będą widzieli największego napływu ludzi, a liczba porzuconych społecznościach szybko zredukowane.

Jednak problem uchodźców klimatycznych – nie jest to tylko kwestia przenoszenia osób do nowych miast. „Nawet w przypadku braku wyczerpania zasobów ziemi, topnienie wiecznej zmarzliny, brak przestrzeni w miastach, na drogach i składowisk, istnieje geopolityczne bariery wejścia osób do innych obszarów” – powiedział zespół z Cornell University w swoich badaniach.

Między innymi, pozwoliłoby to garstka właścicieli ziemskich, aby zdecydować, do której będzie można poruszać się na ich terytorium to. Ale problem jest, w rzeczywistości, stają się o wiele bardziej poważne, jak toczące się wojny i konflikty regionalne są zbyt zaniżone barierę wejścia ludzi na nowe terytoria.

naukowcy ostrzegawcze

Na rysunku 2 mld – to najgorszy scenariusz. Sugeruje on, że środki mające na celu łagodzenie skutków zmian klimatycznych, takich jak porozumienia paryskiego, zawodzą, a paliwa kopalne nie zostały zastąpione przez niskoemisyjnych źródeł energii, takich jak wiatr, energia słoneczna i jądrowa.

Chociaż autorzy badania nie są całkowicie pesymistycznie o przyszłości, sugerują, że jest to niezbędne do podjęcia aktywnych działań, ponieważ na tym etapie liczba uchodźców z regionów przybrzeżnych wzrosną tylko.

„Cokolwiek prawidłowa ocena, rozsądna ochrona planety wymaga bezprecedensowe wysiłki i współpracę transgraniczną” – naukowcy przewidują.