555 Shares 1518 views

Lotniska, Chorwacja: historia rajskie koja i gromadzący miasto Split

Może mało kto słyszał o lotnisku „Split”. Chorwacja – bardzo ciepły kraj z wielu starożytnych miast i ciekawych atrakcji, a to jest jeden z tych osiedli jest niebiański koja, które zostaną omówione w tym artykule.

Trochę tło

Wiele wieków stojąc na ziemi w Splicie, w pobliżu którego sama nazwa i zbudowali lotnisko. Chorwacja ma wiele zabytków, z których każdy ma swoją własną unikalną historię. Jedna z tych chorwacki „perły” – miasta Split.

Historia tego miejsca bierze swoje korzenie w wiele wieków temu. Uważa się, że miasto pojawiły się na długo przed naszą erą. Początkowo była to kolonia grecka Aspalatos. Wtedy nie było tu miasto Spalatum. Tłumaczone na język rosyjski, nazwa oznacza „pałac”. Dlaczego po raz Osada ta została nazwana Split? Do tej pory tego nie wiadomo.

To miasto nie widział innego czasu: zarówno dobre i złe. Wiele krwawe wojny odbyła się w pobliżu tych miejsc. I, jak wiemy z historii, Split i była częścią Austrii, a część Francji, a zajęte przez Włochów. I podczas II wojny światowej na tych ziemiach gospodarzem Niemcy.

Dopiero w 1944 roku, kiedy miasto w końcu został zwolniony, udał się do części Chorwacji w Jugosławii.

Jakiś czas później, 20 km od lotniska w Splicie zbudowany. Chorwacja ma kilka niebieskich cumowania, a ten jest uważany za jeden z drugim co do wielkości ruchu pasażerskiego.

Więcej o wszystkim

„Split” – jest to międzynarodowy port lotniczy. Chorwacja spełnia tutaj turyści z całego świata, z malowniczych panoram, z których roztacza się gościom widok z lotu ptaka.

Zielone doliny, stare budynki i kolumny – piękno tego miejsca jest poza słowami, wszystko, co trzeba zobaczyć osobiście.

W „Split” posiada wszystkie podstawowe udogodnienia i rozrywki. Można go zabić czas, ci, którzy czekają na samolot lub odpocząć i złapać oddech, którzy właśnie przybył.

Niewielki bar, restauracja z dobrym jedzeniem, przytulna kawiarnia, lokalny oddział banku, gdzie można wymienić walutę oraz bankomaty – wszystkie te cechy na lotnisko. Chorwacja ma wiele komfortowych hoteli i gospody, gdzie można dostać się taksówką lub samemu wynajmując samochód w specjalnych agencji działających na terytorium niebiańskiej nabrzeża. Ponadto, można dostać się do miejsca docelowego autobusem.

Loty do Splitu

Jeśli spojrzeć na mapie Chorwacji lotniskach, wtedy wszystko może liczyć około dziesięciu niebieskich cumowania. Najbardziej popularny tutaj, pozycja „Zagreb”. „Split”, jak wspomniano powyżej, zajmuje drugie miejsce.

Tutaj można spotkać gości z całego świata, wśród których znajdują się takie kraje jak Rosja, Niemcy, Austria, Finlandia. A popularność bramie powietrza jest całkiem zrozumiałe, ponieważ takie piękne i niesamowite miejsce, które jest otoczone tego lotniska zawsze przyciąga turystów ze swojej długiej historii, ciekawych zabytków i starożytnych legend.