835 Shares 4230 views

Przegląd nowej Acura TLX

Wersja seryjna nowego Acura TLX (na zdjęciu poniżej) została po raz pierwszy udostępniona publiczności podczas wystawy w Nowym Jorku w 2014 roku. Należy zauważyć, że samochód na wiele sposobów jest podobny do jego wersji koncepcyjnej, kilka miesięcy wcześniej debuted w Detroit. Według developerów, nowość powinna zastąpić modyfikacje TS i TSX.


Cechy wyróżniające

Mimo pozornego podobieństwa modelu modelu Acura TLX 2015 z jego koncepcyjną wersją, istnieją pewne różnice. Przede wszystkim zmiany dotykały zewnętrznej części samochodu. W szczególności projektanci nieco zmienili spódnice, znacznie zmniejszyły liczbę elementów chromowanych na ciele, a także usunęły duże dyski. Nie przewiduje się żadnych innych innowacji dotyczących samochodu, które powinny pojawić się na rynku wolnej sprzedaży w przyszłym roku.

Model będzie nadal dobrze znany z kratownic chłodnic samochodowych , dolnej części przysadzisty, prostych żeber na kapturze, a także standardowych lampek LED na światłach. Innymi słowy, atletyzm, który jest typowy dla większości modeli tego producenta, nie zniknie gdziekolwiek i przy użyciu Acura TLX. Należy zauważyć, że według wielu ekspertów wersja szeregowa wygląda trochę bardziej interesująco niż prototyp. Wynika to z mniej masywnego wyglądu i wyraźniejszych konturów.

Standardowe wyposażenie

Jedną z głównych zalet najnowszej modyfikacji Acura TLX jest charakterystyka techniczna. Standardowo dostępny jest czterocylindrowy silnik o pojemności roboczej 2,4 litra. Moc elektrowni – 206 KM. Jeśli chodzi o skrzynię biegów, wykorzystuje on "zautomatyzowany" robot na ośmiu etapów. Jest wyposażony w konwerter momentu obrotowego, który jest własnym rozwojem firmy. Standardowa wersja samochodu jest wyposażona tylko w napęd przedni.

Pozostałe komplety

Druga wersja silnika, zainstalowana w samochodzie, to sześciocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 290 "koni". Jego objętość wynosi 3,5 litra. Acura TLX jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów z dziewięcioma stopniami. Jako opcja możliwe jest zainstalowanie napędu na wszystkie koła o nazwie "Super-Handling". Jeśli chodzi o mechaniczną transmisję, nie przewiduje się modyfikacji TLS. W związku z tym wszyscy, którzy chcą kupić nowy sedan tego producenta z "mechaniką" firma zaleca zwrócenie uwagi na model "TL SH-AWD" lub "ILX". Cokolwiek to było, nie można tylko zauważyć faktu, że zostaną one usunięte z produkcji w najbliższej przyszłości.

Rozwiązania inżynierskie

Sedan Acura TLX oparty jest na modyfikacji TL. Wraz z tym nowość stała się krótsza niż poprzednia wersja o dziesięć centymetrów, co doprowadziło do użycia mniejszych zwisów z przodu iz tyłu. Auto ma też mniejszą wagę, co daje projektantom prawo mówić o zwiększeniu jego łaski i zwrotności.

Dzięki zastosowaniu precyzyjnego układu kierowniczego Precision All-Whell Steer, obsługa wózka uległa znacznej poprawie. Przedstawiciele firmy podkreślają, że to rozwiązanie stało się standardem we wszystkich nowoczesnych pojazdach Acura wyposażonych w napęd na przednią oś. Charakter tego samochodu można dostosować, wybierając jeden z czterech trybów – "ekonomia", "normalna", "sport" i "sport plus". Zależą one od działania przekładni, czułości kierownicy, przyspieszenia silnika i układu wydechowego.

Projekt wnętrza

Ponieważ nowość ma zastąpić modele, takie jak TL i TSX, inżynierowie projektu dokładają wszelkich starań, aby przewyższyć je we wszystkich aspektach. Odnosi się to do wnętrza samochodu. W szczególności do tapicerki w salonie wykorzystano drewno i wysokiej jakości skórę "Milano". Przednie siedzenia Acura TLX są wyposażone w systemy ogrzewania i wentylacji. Na panelu centralnym projektanci po raz drugi umieścili dwie sensoryczne monitory infotainment i informacyjne. Górny wyświetlacz służy do wyświetlania informacji nawigacyjnych, a na dolnym ekranie jest sterowany system "AcuraLink". Dla ułatwienia użycia, dostarczany jest centralny duży przycisk. Specjalnie dla tego modelu samochód został opracowany 10-komponentowy system głośnikowy, zwany "ELS Studio". Należy zauważyć, że na życzenie klienta możliwe jest zainstalowanie dodatkowych pakietów wyposażenia za pewną opłatą.

Bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, samochód używa systemu ostrzegania o dużym prawdopodobieństwie czołowego zderzenia i śledzenia stref "niewidomych". Ponadto model jest wyposażony w funkcję, której celem jest ostrzeganie kierowcy o potrzebie opuszczenia zajętego pasa. W celu utrzymania pozycji maszyny używa hamulców i układu kierowniczego. Standardowa wersja sześciocylindrowych modyfikacji jest wyposażona w przycisk wyboru przycisków.

Zużycie paliwa

Ograniczenie całkowitej masy samochodu miało pozytywny wpływ nie tylko na jego zwrotność, ale również na zużycie paliwa, co znacznie zmniejszyło się w porównaniu z modyfikacjami TL i TSX. W samochodach z czterocylindrowym silnikiem średnio wynosi odpowiednio 9,8 i 6,7 litra na sto kilometrów w mieście iw ruchu drogowym. W przypadku samochodów wyposażonych w napęd "sześciopalny" i czterokołowy potrzebę paliwa wynosi 11,2 i 6,9 litra. Takie dobre wskaźniki dają podstawy do nadziei, że samochód Acura TLX otrzyma wysoki rating z Agencji Ochrony Środowiska.