142 Shares 8003 views

Motocykl „Honda Transalp”: opis, dane techniczne i opinie

Jeśli jesteś zmęczony miasta pokatushki światłach na światłach, a dusza prosi o podróżach kosmicznych i ewentualnie motocykla „Honda Transalp” – to jest to, czego szukasz. To trwałe koń pewnie trwać setki miejsce lub tysiące kilometrów, co daje komfort podczas długiej podróży i nie wymaga specjalnego traktowania.


Ten rower należący do klasy enduro podróży, zaprojektowanej równie dla motodalnoboya na torze do jazdy na peresechenke. Oczywiście, cross-country, nie może być porównywana z 4×4, ale ścieżki leśne, bagienne łąki i wzgórza to nawet na ramieniu. Oznacza to, że koła. Dobrze lub zawieszenie.

Adresatami

„Honda Transalp”, podobnie jak większość trasy, enduro, często staje się wybór tych, którzy już skated ponad tysiąc kilometrów. Jego spojrzenie na tych, którzy są zmęczeni szybko, ale wymagających sportów, lub tych, którzy są zmęczeni imponującą powolność chopper. Czasami nawet do rund „rośnie” konwencjonalne fanów enduro – manewrowanie i ostre, ale nie odporne na dalnoboev.

I reakcje tych, którzy przeniósł się do „Transalp”, mający doświadczenie z jazdy, zwykle na podstawie tych cech turystycznej enduro:

  • manewrowość w środowiskach miejskich;
  • doskonała obsługa w lesie, step, pagórkowatym terenie;
  • wytrzymałość na długiej podróży;
  • komfort pilota i pasażera;
  • Przeciętny „apetyt” na paliwa i wyroby elektryczne;
  • ładny design;
  • możliwości tuningu;
  • dostępność części zamiennych, sieci serwisowej.

Ale pierwszy rower „Transalp” staje się bardzo rzadko. Stary brodaty rowerzyści twierdzą, że konieczne jest, aby dojrzewać.

To nie znaczy, że zarządzanie motocykla „Honda Transalp” związanego z pewnymi problemami. Właśnie ta kategoria rowerów jest bardzo specyficzny.

zalety

Pierwszą rzeczą, która podnieca każdego, kto zdecydował się rozpocząć pochodzący z motocykla „Honda Transalp” – specyfikacji technicznych. Są one bardzo podobne we wszystkich modelach. Sercem roweru – potężny i mocny silnik typu V, zasób, który jest przeznaczony dla 300 000 km lub więcej. Doświadczony pilot będzie w stanie rozproszyć „Transalp” do setki w zaledwie 5 sekund i prędkość maksymalną 170-180 km h. Wygodny prędkość przelotowa nie powinna przekraczać 140 km h.

Potężny zawieszenie sprawia, że nie można zwolnić przed przeszkodami w postaci stłuczki lub „progi zwalniające”. Biker na Honda Transalp mogła nawet spaść z pełną prędkością na krawężnik lub przeskoczyć imponującą oddziale (ale, oczywiście, nie ściąć drzewo). Nasze drogi – to idealne miejsce, gdzie może przejawiać się w całej okazałości żartobliwy charakter i ogromny potencjał „Transalpa”.

Sadzenie komfort pilotażowy, że nie będzie musiał się pochylić, a jego stopy nie popłynie w niewygodnej pozycji. Ponadto, kierowca jest stosunkowo wysoki, co daje mu zdolność widzenia drogi na szczycie dachu samochodu. Jest niezaprzeczalnym plusem dla zapobiegania sytuacjach awaryjnych. Drugi numer też jest mało prawdopodobne, aby narzekać na życie, nawet na długich trasach.

"Transalp" I, próbka 1987

Pierwszy Moto „Honda Transalp” został wydany w 1987 roku i produkowany aż do teraz. Prawie 30 lat „SUV” kilka razy i ewoluowała w warunkach projektowych i technicznych, jednak filozofia cichej roweru na drodze pozostaje niezmieniona. Ideologicznie poprawne Transalp – jest pokryta kurzem na rowerze szosowym z masywnych pni szafę i wysokiej touring szkła. I jego pilot – utwardzony podróżnik, przyzwyczajone do rygorów drogi i jest łatwo pokonać tysiące kilometrów dziennie. Opinie na temat nowego roweru szybko rozprzestrzenił się na całym świecie, przyczyniając się do wzrostu jego popularności.

Powyższe zdjęcie przedstawia model w '87. Patrząc na niego, widzimy, że koncepcja roweru pozostaje niezmieniona do dnia dzisiejszego.

Transalp XL600

C 1987 2000 "Honda" wydany 600 cc "Transalpie". Jeśli spojrzeć z zastrzeżeniem, pojemność silnika to 583 cm 3. Przez 13 lat XL 600 przeszedł kilka zmian, a nawet kraj pochodzenia został zastąpiony. Początkowo wyglądało to tak:

Po 1991 „Honda Transalp” nie jest wyposażony w hamulec bębnowy i tylnej płyty rozmiar 240 mm, współpracuje z zaciskiem pojedynczego tłoka. W 1994 roku zdał jakiś restyling, zmieniono kształt plastikowego body kit, na desce rozdzielczej. Po 1996 nastąpił zapłon elektryczny i czujnik położenia przepustnicy. Tylne koło otrzymuje rozmiar 120 / 90-17. W 1997 roku przeniesienie produkcji „Transalpa” z Japonii do Włoch. Rower włoskiego zgromadzeń drugą tarczę hamulcową przednią i promień tarczy hamulcowej zmniejszona. Od tego czasu, rower jest ustawiona kilka tarcz 256 mm średnicy.

XL650

„Transalpy” z silnikami o 650 metrów sześciennych zebrano we Włoszech w latach 2000-2008. Mają bardziej opływowy plastik. Ich grubość wynosi 52 litrów. s., co 2 litrów. a. więcej niż w poprzedniej wersji „Honda Transalp”. Opinie wskazują, że modelu XL600 bardziej nadaje się do autostrady i nie off-road, a dla fanów „poendurit” najlepsze dopasowanie „shestisotka”.

Istnieje opinia, że 650-ka bardziej kapryśny w eksploatacji. W celu dokonania prostych napraw trzeba usunąć plastik. Jednak na rynku jest przytłoczony XL650, w tych dniach, aby znaleźć 600-ku problematyczne.

W 2005 roku nowy model przeszedł kilka zmian. Oni dotknął tylko projekt: został zmodernizowany siodło, kierownica, niektóre szczegóły body kit.

Honda Transalp XL700

W 2008 roku wydali swój pierwszy Transalp 700, który jest wykonany do tej pory. On jest bardzo różni się od 650 den. Model XL700 wtryskiwacza wyposażona w układ ABS, a promień koła przedniego wynosiła 19 zamiast 21 cali, jako prekursora.

Pojawienie się nowością więcej rajdu, choć modelu XL700 jest bardziej skupiona nie na drogach i na szosie. Zawieszenie wystarczająco sztywny, pilot czuje się zbyt dużych wybojów i nierówności.

dzieciak XL400

Ten kompaktowy samochód był produkowany od 1987 do 1999 roku. Kompaktowy zasilający rowerów 37 koni waży 180 kg. Jednocześnie jest on wyposażony w pyatitistupenchatoy KP teleskopichkoy widelcem i monopodveskoy.

W tej konstrukcji napastnika na tyle interesujący, że jest wyraźnie zaobserwować ducha atrakcję enduro.

ceny

Części zamienne , „Honda Transalp” można teraz kupić w centrach serwisowych niemal wszędzie. Jest to jedna z zalet tej marki. Honda zawsze zaniepokojeni rozwojem sieci dealerskiej i centrów serwisowych. Zakup nowego motocykla zbyt oryginalny nie jest problemem. poziom cen raczej uważa ten model do kategorii średnich i motorynke w ogóle, a wśród innych produktów najbardziej „Honda”.

Przede wszystkim, cena zależy od wypukłej motocykli i stopnia jego zużycia. Na przykład, 400-ka może kosztować 90 tys. Poszukiwanie Transalp XL600 warto, jeśli istnieje co najmniej 140 tysięcy rubli. XL650 kosztować średnio 180-190 tysięcy, a XL700 jest mało prawdopodobne, by być tańsze niż 260 tysięcy rubli.

strojenie

Z myślą o tuningu postępować z celami i zadaniami, które można wybierać konia żelaza. W długiej podróży mogą być bardzo przydatne elementy, takie jak siatki na przednim reflektorze, ochrony rąk, wygodne pni przestronne. Pomyśl o bezpieczeństwie i łuku jako „Honda Transalp” wciąż zbyt plastycznej. W razie wypadku, ich rola jest nie do przecenienia.

Niektóre mają przestrzenne szyby – jest również znacznie ułatwia długą podróż. Miłośnicy komfort, zwłaszcza tych, których sezon motocykl nie jest ograniczony do trzech miesięcy letnich, często nabyć przydatnych opcji, jak podgrzewanymi uchwytami. Szerokie możliwości dostrajania w dziedzinie projektowania. Wszystkie powyższe można streścić w jednym: każdy motovladelets można „regulować” ulubioną „Honda Transalp” sam, biorąc pod uwagę swoje własne pomysły na temat urody, niezawodności i komfortu.