363 Shares 7513 views

Specyfika pracy i wynagrodzenie programisty

Programista zawód dość popytu tych dni. Ten specjalista został tworzeniu oprogramowania dla szerokiej gamy sprzętu komputerowego. Angażować się w takie działania mogą być niezależnie (praca samodzielna) lub jako firma wyspecjalizowany personel.


Teraz, prawie przed każdym teraz nasuwa się pytanie, automatyki sterującej. Ten specjalista – rodzaj związku między menedżerem, który ma plany rozwoju produkcji i współczesny świat technologii komputerowych.

Jakie są programiści?

Zazwyczaj eksperci dzielą się na dwie główne kategorie. Po pierwsze – jest to programiści aplikacji. Są one opracowanie narzędzi programu, testowanie oprogramowania. Drugi – system zaangażowany w pełnym rozwoju oprogramowania.

W jaki sposób?

Termin „programowanie” Sam pochodzi z nadejściem pierwszego mechanizmu obliczeniowego. Ta innowacja był komputer „Mark 1”. Został on opracowany w 1944 roku. Od kilku dekad, zawód stał się już bardzo popularne i dobrze płatne. programista wynagrodzenie już ma jedną z najwyższych. Nie jest zaskakujące, bo wtedy wiedza komputer był dostępny tylko największe umysły wybranych.

Co osobiste cechy powinien posiadać?

Programista musi być osobą bardzo mobilny. W świecie high-tech nowych produktów często wyjdzie, charakterystykę sprzętu i oprogramowania aktualizowana. Dobry profesjonalista powinien zawsze być świadomy tych zmian. Dlatego umiejętność uchwycenia wszystkiego na bieżąco, szybko kształcić się i poprawić się jest jedną z najlepszych cech osobowych programisty.

Znajomość języka angielskiego – jest również ważnym wymogiem. Musisz posiadać go co najmniej na poziomie czytania i tłumaczenia dokumentacji technicznej. Ważne jest, aby być w stanie skupić się, patrz punkt widzenia na wiele kroków do przodu. Aby pracować w zespole na ogromnym projektem, manewrowanie w dużym zespole, aby być w stanie jasno wytłumaczyć – to również wszystkie rzeczy, bez których nowoczesna programista nie może zrobić. Ważną rolę do odegrania w pozycji kandydata inicjatywy i niezależności. wynagrodzenie programisty może być różna, w zależności od osobistych cech akcji, która ma potencjał pracownika.

Co trzeba edukacja?

Większość programistów – są absolwentami prestiżowych szkół technicznych. Ale są też całkiem udany samoukiem. Programista zawód, oczywiście, ważną rolę odgrywa podstaw teoretycznych. Jednak profesjonalny musi stale rozwiązywać ważne problemy, aby uczestniczyć w rozwoju. W skrócie, programista musi „własny mózg.” Dyplom – jest dobry, ale znacznie lepiej self-learning będzie miało wpływu na kwalifikację. Jak wspomniano wcześniej, wynagrodzenie programisty To zależy od tego, jak rozpocząć edukację, znajomości języka angielskiego, jak również na ilość wiedzy, które zostały zakupione siebie.

Gdzie programiści pracują?

W Rosji, każda firma potrzebuje takich specjalistów. Oni pomogą zautomatyzować produkcję: Wewnętrzna komunikacja precyzyjnie dostroić między zakupu i dostawy, a śledzenie towarów, aby dostosować całą firmę. Programator pensja w Rosji jest określona przez fakt, funkcje, jakie wykonuje.

Jeśli ekspertem jest zaangażowana tylko w automatyce biznesowego, wynagrodzenie będzie odpowiednie. W przypadku, gdy programista jest system monitoringu, rozwijać pakiet specjalnych zastosowań, można spodziewać się znacznego wzrostu wynagrodzenia.

Teraz na rynku jest znaczne zapotrzebowanie na pracowników ze znajomością 1C. To oprogramowanie księgowe ułatwi pracę każdej organizacji w celu optymalizacji wydajności. Wśród programowania stron internetowych – jest to również główny nacisk ekspertów komputerowych. Znajomość PHP, MySQL, XHTML, CSS, JavaScript, oraz zdolność do aktualizacji ich potrzebę wspierania wszystkich stron.

Wiele firm chce dostać w jednej osobie programista i projektant. Osoba, która może nie tylko rozwiązać problemy techniczne, ale również zorganizować miejsce jest zawsze cena. Znaczący oraz zawód, który może pracować zarówno w biurze, jak i zdalnie w domu. Wielu programistów zaangażowanych w Freelancing, że jest samolubna klientów.

Jaka jest pensja programisty?

Wynagrodzenie eksperta może być inna. Średnia pensja programisty obliczony od dwóch czynników: miejsca pracy i kwalifikacji. Ale czasami nawet z tych samych umiejętności różnicę między dobrymi i złymi pracy może być dość znaczna.

Szacuje się, że średnio w miastach liczących ponad milion, programista otrzymuje 20% więcej niż w tym samym specjalistą od prowincji. Konkretne kwoty: 2000 $ miesięcznie – pensja dobrym pracownikiem. Osoba pracująca bezpośrednio z klientami, ma około dwa razy tyle, odpowiednio, zakres przybyszów – mniej. Zachodnie firmy, które koncentrują się na rynku międzynarodowym, z reguły płacić więcej. Pamiętaj, że wynagrodzenia programista a jej wzrost zależy od zdolności do rozwoju.