657 Shares 971 views

Jak żyć do 3000 rubli miesięcznie, a nie naruszać siebie w żywność i odzież

Jeśli jesteś zmęczony długu niekończącej, problemów finansowych, pożyczek i innych otworów finansowych, oznacza to jedno – po prostu nie wiem, jak zarządzać swoimi pieniędzmi. Aby doprowadzić do finansowania prywatnego do realizacji zamówienia, trzeba zapisać dobre kilka miesięcy. Dowiedz się zapisać, można rozpocząć zbieranie pieniędzy dla nowego samochodu lub domu na wsi, a może zrozumiesz jego cenionych sen i lecieć na wakacje? Ale to marzenie mogło być zrealizowane, konieczne jest, aby wiedzieć, jak przetrwać na 3000 rubli miesięcznie.


Stabilność przyjdzie tylko o wysokich dochodach

Wielu powie, dlaczego na żywo na 3000 tysięcy rubli miesięcznie, ponieważ można dowiedzieć się, jak zarabiać pieniądze, aby zmienić pracę. Ale nie każdy wie – tym bardziej zaczniesz zarabiać, tym więcej wydasz. Musimy nauczyć się żyć według dzisiejszych zarobków, jeśli są one minimalne, żyć skromnie. Z biegiem czasu można się przyzwyczaić do nie kupować rzeczy, które po prostu leżeć na półce i zbierać kurz, a na pytanie, jak przetrwać na 3000 rubli na miesiąc, nie będzie stał przed tobą tak źle.

Jeśli chcesz zachować pieniądze zamiast wydawać ich zmarnowane, trzeba będzie określić cel, dla którego będą pobierane te rachunki. Człowiek, który ma cel, nigdy nie będzie gromadzić niezbędną sumę. Zdecydowaliśmy się pójść do morza – odkładać co miesiąc za 1000 rubli, albo lepiej, otwarcie konta bankowego i gromadzą się odsetki. Na okres jednego miesiąca kwota tysiąca byłoby śmieszne, ale za rok będzie zebrać 12 tysięcy rubli i odsetek. Sen, oczywiście, kwota ta nie wystarczy, ale przede wszystkim nauczyliśmy – idź do swojego celu.

Głód nie jest moja ciotka i wujek zły

Główny artykuł wszelkie koszty – jest jedzenie. Do żywności mogą być identyfikowane w miesiącu i 3000 rubli i 30.000 rubli, ale w pierwszym przypadku będzie to sałatki, ziemniaki i makaron, a drugi czerwony kawior, jesiotr, pstrąg i inne przysmaki. Jak żyć do 3000 rubli miesięcznie, a nie „odwalić kitę”? Pamiętać o kilku zasadach dotyczących żywności.

  • Nie kupuj przysmaków nawet raz w miesiącu, albo wyjść z długu i zacząć zbierać na swoim śnie, albo po prostu farsz żołądek, a oprócz poczucia satysfakcji z jedzenia więcej niż nic.
  • Pamiętaj, aby zapisać się na wszystko: Makaron, zbóż, warzyw, kupić na zasadach hurtowych.
  • Gotować natychmiast przez 2-3 dni.
  • Zaniedbać fast food posiłek. Na przykład, „Doshirak” pasta kosztował 24 rubli za opakowanie. Jeśli w ciągu dnia w celu zastąpienia ich śniadanie, obiad i kolacja i jeść tak 30 dni, a następnie wydana w ciągu miesiąca trochę ponad 2000 rubli. Zapisywanie w szybki lunch nie, ale zapalenie lub owrzodzenie żołądka – jest świadczona.

Taniej – nie znaczy gorszy

Jeśli nadal próbuje odebrać sobie, jak żyć na 3000 rubli miesięcznie, oznacza to, że nie starał się uratować.

Czy zauważyliście, że owoce w sklepie sprzedawane są na obniżki? Fakt, że są 2 razy tańsze niż koszt nie znaczy, że nie upłynął. Produkty o niskim stopniu trwałości, przejrzałych owoców, żywności skażonej opakowania są sprzedawane po obniżonej cenie.

Jeśli chodzi o ubrania

oszczędności oszczędnościowe, ale trzeba nie tylko jeść, ale również ubrać. Wędrować w dół do najbliższej drugiej ręki. Kupić ubrania z ogromnymi rabatami. Należy starać się przyjmować raz lub dwa razy w miesiącu, ale jedną jednostkę produktu, to jest bardziej opłacalne niż później można kupić wszystko na raz. Kwota, którą dajesz na jedną rzecz, to wydaje się śmieszne, ale za rok będzie wydany całkiem dobre pieniądze. Wiele będzie długi czas, aby zadać sobie pytanie, jak nauczyć się oszczędzać, dopóki nie zrozumieją najważniejsze – w tym przypadku pomóc może ci sami sobie, swoje pragnienia i dążenie do celu. Ustaw sobie cele i zawsze szukać odpowiedniego rozwiązania. Tylko rozwiązując je, można rozpocząć nowy plan.

Zaoszczędzić na rachunki za media

Jeśli chodzi o żywność i odzież, tutaj wyzwalane zasadę „jeść i ubierać się w zależności od ich dochodów”, lecz nie będą takie same dla energii elektrycznej, gazu i komunalnego wynagrodzenia jak im się podoba. Płać mniej nie działa, ale można zaoszczędzić energię bardzo łatwo.

15-20% naszego zużycia energii elektrycznej stanowiły oświetlenia. Jeśli traktować go jako źródło, który bierze pieniądze, a następnie bardzo szybko będzie w stanie nie spędzają tyle energii.

  1. Wymień wszystkie żarówki w domu na oszczędność energii.
  2. Zawsze wyłączać za pomocą światła, nie zostawiaj świeci żyrandol w pustym pokoju.
  3. Użyj światła dziennego tak długo, jak to możliwe.
  4. Jasny pokój zawsze wymaga mniej energii elektrycznej niż pokój z ciemnymi ścianami i meblami.
  5. Kupić sprzęt klasy pralka, suszarka, żelazko, odkurzacz – wszystkie te rzeczy, które dosłownie pochłonął nasze pieniądze.

W Moskwie plakaty można często zobaczyć napis odwołaniu niepotrzebnych świateł i urządzeń elektrycznych. Zapamiętaj tę regułę i go używać tak często, jak to możliwe.

można zaoszczędzić nie tylko na Ziemi, ale także wodę i gaz. Zasada jest taka sama: im mniej obejmują, tym mniej płacisz. Zasada ta odnosi się zwłaszcza wody.

Dowiedz się, jak zaoszczędzić na wszystko – i wkrótce poczujesz smak pieniędzy, że po prostu nie jesteśmy rzucone na wiatr.