565 Shares 1591 views

Bezpieczeństwo w BMW 520

Linia samochodów piątej serii zaczęła się produkować we wczesnych latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Zgodnie ze swoimi cechami, BMW 520 należy do maszyn klasy średniej. Oznacza to, że objętość robocza silnika dla takich pojazdów wynosi od 1700 do 3000 centymetrów sześciennych. W tych latach w przemyśle motoryzacyjnym nacisk położony był na szybkość samochodu. Oceniając BMW 520, którego przeglądy są w większości pozytywne, można zauważyć, że może być przyspieszony do dwóch stu kilometrów na godzinę. Innymi słowy, w ogólnym ruchu drogowym maszyna zawsze zajmowała swoje miejsce i nie została wymieniona wśród lagun.

Konkurencja na rynku motoryzacyjnym w czasie wzrasta. Priorytety i kryteria oceny zmieniają się. To, co uznano za wystarczające wczoraj, nie zaspokaja dzisiaj konsumentów. BMW 520, rozwijając się zgodnie z ogólnymi trendami, zmienił swoje zewnętrzne kontury i wewnętrzną treść. Kontynuując rozmowę o silniku, muszę powiedzieć, że w różnych poziomach wykończenia samochód był wyposażony w silniki benzynowe 4 i 6-cylindrowe. Rosyjscy właściciele tego modelu są świadomi, że wiele części zamiennych z "Moskvich" można wykorzystać do prostych napraw samochodów. Odpowiednia jest jedna lub jedna osłona zaworu .

W ramach rozmowy o konserwacji pojazdu należy zauważyć, że przednia część wnęki BMW 520, w tym skrzydeł, jest montowana na śrubach. W razie potrzeby cała konstrukcja jest łatwa do demontażu. Po wyrównaniu uszkodzonych elementów wszystko jest tak łatwo przywracane. W ciągu ostatnich 10-15 lat udało się rozwinąć sieć sklepów naprawczych, a także stacje obsługi. Naprawa maszyn w warunkach rzemieślniczych jest zaangażowana, głównie z konieczności, bardzo nielicznych mistrzów. W ramach tego trendu BMW rozwija również sieć dealerów i punktów serwisowych.

Jeśli porównać BMW 520, zdjęcia z nowoczesnych modeli i modeli ostatnich lat, różnica będzie znaczna. W tym kontekście ważne jest, aby nie zauważyć zmian zewnętrznych, ale informacyjnych. Od chwili zwrócenia szczególnej uwagi na bezpieczeństwo osób w samochodzie, twórcy poważnie i odpowiedzialnie podchodzili do tego zadania. Przede wszystkim należy zauważyć taki drobiazg, jako system przypominający, że pasy bezpieczeństwa nie są zapięte. Praktyka przekonywająco dowodzi: jeśli taśma nie jest zapięta, inne systemy ochronne po prostu tracą swoją skuteczność.

Nowoczesne modele BMW 520 są wyposażone w dwufazowe poduszki powietrzne, które znajdują się z przodu, przed kierowcą i pasażerem. Poduszki boczne znajdują się w drzwiach. Pasy bezpieczeństwa kierowcy są wyposażone w dwupoziomowy napinacz. Konieczne jest przestrzeganie zasad i wysiadanie z ziemi po założeniu pasów w pozycji roboczej. Wnętrze samochodu wyposażone jest w elementy do mocowania dziecięcych foteli. Testy wytrzymałości i bezpieczeństwa samochodu są przeprowadzane regularnie. Ich wyniki są znane wszystkim zainteresowanym stronom. Są szczególnie interesujące dla tych, którzy zamierzają kupić samochód.