624 Shares 2601 views

Jedyne gwarancje na samochody. Naprawa samochodów Okres Gwarancji

Każdy kierowca zakupie pojazdu u autoryzowanego sprzedawcy lub w specjalistycznym salonie, w przypadku awarii liczy się do naprawy gwarancyjnej. Pozwoli to zaoszczędzić budżet i chronić przed nieplanowanymi wydatkami. Po tym wszystkim, nawet nowy samochód, jak również każdy sprzęt może pęknąć.


W procesie, części mechanizmów i pojazd zaczyna działać – kilka sił grawitacji, tarcia, ciśnienie, szybko zmieniających się warunków temperaturowych. Nie ma znaczenia, z jakiego kraju producent został wydany ten samochód (Japonia, Chiny, Rosja, Niemcy) można złamać każdego samochodu, nawet w pierwszym miesiącu pracy. Najczęstszą przyczyną jest małżeństwo wyposażenie fabryczne.

Na czy wszystkie gwarancji pojazdu?

W przypadku zakupu pojazdu należy brać pod uwagę warunki gwarancyjne w ramach którego jest wdrażany. Gwarancje dotyczące pojazdów przewidzianych przez ustawodawstwo. Ale nie wszyscy jednakowo pojazd może być naprawiony na koszt sprzedawcy lub producenta. Ale każdy z przypadków uszkodzenia pojazdu należy rozpatrywać indywidualnie. Dlatego kierowcy powinni wiernie odnosić się do badania głównych aspektów prawnych korzystania z gwarancji pojazdu, zwłaszcza jeśli jest to nowy samochód zakupiony od autoryzowanego dealera.

Koncepcja gwarancji

Jest to zestaw zobowiązań, które przejęło producenta (w obliczu oficjalnych urzędów) lub sprzedawcy (dealera) pojazdu za niezbędne naprawy lub wymiana części i mechanizmów samochodu bezpłatnie. Ale konieczne jest, aby zrozumieć, że istnienie gwarancji nie stanowią podstawy dla właściciela samochodu do żądania od sprzedawcy naprawy na każdym szczególe. W przeciwnym razie, oficjalni przedstawiciele producentów zbankrutowały z powodu centrów usługowych, które produkują darmowe naprawy są darmowy serwis pojazdów. Regulować ograniczenia są podobne sytuacje i pewne warunki, zgodnie z którymi tylko maszyna jest podejmowane w celu naprawy za darmo. Wszystkie z nich powinny być określone w umowie przy zakupie.

Na jak długo można oczekiwać bezpłatną naprawę?

Okres gwarancji może być dwojakiego rodzaju:

  1. Wersja europejska. W tym przypadku, gwarancja na samochody dwóch lat (bez ograniczenia przebiegu pojazdu).
  2. opcja azjatycka. W tym przypadku okres bezpłatnego serwisu samochodowego wynosi trzy lata (maksymalnie 100 tys. Km przebiegu pojazdu).

Jeśli mówimy o rosyjskiego przedstawicielstwa producentów zagranicznych oraz warunków gwarancji można znaleźć w naszym kraju, to najlepiej pokazano sobie opcję azjatyckiej. Dlatego, popularny typ – na trzy lata lub 100 000 km.

Jak radzić sobie z dealerów, którzy obiecują pięcioletnią gwarancję na samochód?

We wszystkich innych momentach i okolicznościach – jest to po prostu firma publicity stunt. Te technik marketingowych uciekać, aby przyciągnąć więcej klientów. Na przykład, znany pięcioletnią gwarancją lub 150.000 km od Kia i Hyundai. Tak, to jest, ale ze znacznymi ograniczeniami. Pierwszym z nich jest wersja Azji gwarancje na samochody i właściciel samochodu przez producenta nie należy spodziewać się tylko 3 lata bezpłatnej usługi lub do 100 000 km. Pozostałe 2 lata i 50 000 km podjęcia oficjalnych przedstawicieli tych firm w naszym kraju. Oczywiście, aby uzyskać darmowy serwis samochód będzie znacznie trudniejsze w tym okresie.

Na przykład, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę ogólną gwarancję na mechanizmach, z zastrzeżeniem normalnego zużycia, istnieją również pewne ograniczenia. Główny system pojazdu w postaci tarcz hamulcowych, amortyzatorów, bębny, uszczelek, uszczelki, baterie, uszczelki, sprzęgła, tuleje stabilizatora z tyłu i z przodu zawiesiny bardzo szybko stają się bezużyteczne. Ich gwarancji wynosi jeden rok, lub 20-50 tys. KM. A jeśli podczas głównej gwarancji na samochody mogą uzyskać bezpłatną wymianę tych części, nie jest wykonany w okresie karencji (2 lata lub 50 tys. Kilometrów) wolnego zmiana urządzeniach.

Ale jeśli mówimy o szczegółach pojazdu w postaci pasów, klocki hamulcowe, świece, żarówki, bezpieczniki i płynów, wówczas nie stosuje się warunków wolnej wymiany.

Co jeszcze warto wiedzieć o gwarancji długoterminowej?

Powyższe metody marketingowe dotyczą usługi siedmiu lat, która jest w trakcie realizacji prezentacje promocyjne podane na głównym, ale w rzeczywistości odnosi się tylko do lakieru lub korozji w organizmie.

Ale to nie jest takie proste. Warunki gwarancji będzie skuteczne tylko jeśli nie ma rdzy. Tutaj konieczne jest, aby zrozumieć, co się rozumie przez korozję – jest wtedy, gdy nadwozie pojazdu może zrobić dziurę w palcu wskroś. Jeśli element ten występuje tylko rdzę, nie jest podstawą do przyciągania darmową usługę. Tutaj musimy oddać hołd producentów europejskich, którzy tworzą specjalną antykorozyjnej samochodów, która jest ważna do 12 lat. Dla japońskich samochodów, okres ten wynosi 7 lat.

Gwarancja na maszynie na LPC działa, gdy pojazd nie ma uszkodzeń mechanicznych. Jeśli powłoka ciała zmieni swój kolor pod światło słoneczne lub przez działanie niskich temperatur, to można również przypisać do wpływów zewnętrznych, odmówić sprawę gwarancyjną. Dlatego też, gdy po zakończeniu sezonu zimowego z głównych części i mechanizmów pojazdu odkleić farbę, roszczenia nie powinny prezentować się ze sprzedawcą i narzędzia. Obejmują one roadbed specjalnych środków chemicznych, tak aby korozji utworzonego mróz.

Gwarancja zgodnie z prawem

Właściciel pojazdu musi pamiętać, że może skorzystać z kilku gwarancji (Motor Show, prawo), jeśli to konieczne. Oba przypadki mają znaczną różnicę. Ustawodawstwo nie może zobowiązać się ze sprzedawcą, aby zainstalować specyficzny okres gwarancyjny. On jest zwykle wskazany w umowie na zakup samochodu. w sprawie prawa gwarancyjnego samochodu wynosi od dwóch lat i są ważne niezależnie od podpisanej umowy.

Jeżeli właściciel w tym okresie ujawnić usterki w zakupie samochodu, jest on uprawniony do żądania jego remontu. Nawet jeśli auto unieważnił prawo do bezpłatnej usługi. W tym przypadku naprawa gwarancji pojazd jest nadal w posiadaniu sprzedawcy lub producenta, ale tym razem, zgodnie z postanowieniami prawa. Dyspozycja art. 477 kc chroni potencjalny właściciel samochodu.

Legalnie, po prostu usuń gwarancji z samochodem jest to niemożliwe. To narusza dyspozycje art. 6 ustawy, który chroni prawa konsumentów.

Powrót gwarancją samochodu

Po zakupie pojazdu po czasie kierowca może identyfikować znaczące braki w jego pracy. Dlatego ustawa przewiduje okres 15-dniowy od dnia zawarcia umowy sprzedaży, kupujący może żądać, aby zmienić samochód, nawet w przypadku niewielkich zmian wykrytych na nadwoziu pojazdu. Ale często katastrofa pojazd zostanie wykryty później. W tym przypadku wymiana pojazdu w ramach gwarancji mogą być wykonane:

  1. Jeżeli pojazd wykazała obecność poważnej usterki, które technicznie nie mogą być wyeliminowane. Fakt ten potwierdzają badania.
  2. Naprawa gwarancyjna nie została wykonana w odpowiednim czasie. Warto zauważyć, że brak niezbędnych składników nie może być ważny powód opóźnienia. Termin naprawy samochodów na gwarancji ustalony w umowie, ale nie może przekroczyć 45 dni.
  3. W przypadku, gdy samochód jest naprawiony w sumie więcej niż 30 dni. Mówimy o naprawy gwarancyjne w ciągu roku.
  4. Ta sama usterka w okresie gwarancji wystąpi wielokrotnie.

Właściciel uszkodzonego pojazdu powinni wiedzieć, że sprzedawca nie ma podstaw prawnych do żądania odszkodowania finansowe dla zmniejszenia kosztów pojazdów.

Jak uniknąć problemów z serwisem gwarancyjnym pojazdu?

Aby utworzyć maksymalnego poziomu bezpieczeństwa, producent może wymagać od właściciela samochodu niektórych obowiązków pojazdu serwisowego:

  1. Przewożących tylko na stacjach technicznych producenta i przy użyciu oryginalnych części zamiennych. Dlatego, naprawy i MOT wykonywane wyłącznie w autoryzowanych centrach serwisowych dealerskich. Ten ostatni musi mieć pewność, że samochód nie może zostać uszkodzony przez nie przeszkolony personel lub właściciela pojazdu.
  2. Obowiązkowe zapoznania się z instrukcja obsługi nabyty pojazd i jego możliwości.
  3. Prawidłowe korzystanie z pojazdu jest gwarantowana przez nieodpłatną naprawę producenta.

wniosek

Że w przypadku niepowodzenia nowy samochód może być naprawiony bezpłatnie, właściciel musi być zgodne z zasadami funkcjonowania pojazdu. Gwarancja pojazdu zgodnie z prawem 2 lata, może trzy lata, na podstawie umowy z dealerem. W tym okresie – dodatkowe warunki. Nie są one objęte ogólnym obowiązku zagwarantować.

Przez 15 dni nabywca może wymienić na nowy pojazd, jeśli istnieją dobre powody. Okres, podczas którego gwarancja nie może przekroczyć 45 dniowy okres. Jeżeli umowa określa inne warunki w nadmiarze tego okresu, przepisy te mogą bezpiecznie odwołania, odnosząc się do Ustawy Federalnej „O ochronie praw konsumentów”.