226 Shares 7702 views

Mocno kołowrotek, moc: możliwe przyczyny. GUR naprawa

Bez wspomagania układu kierowniczego (WTP) obecnie nie może zrobić każdy pojazd, sprzętu, który został wykonany z uwzględnieniem aktualnego poziomu komfortu jazdy. mechanizm hydrauliczny ułatwia fizyczną kontrolę nad samochodem, przy zachowaniu optymalnego stopnia zwrotne i zgodność z wymogami bezpieczeństwa.


Osiąga się to poprzez wprowadzenie mechanizmu wsparcia w układzie kierowniczym, stan techniczny, który powinien być regularnie monitorowane. Jeśli po pewnym czasie użytkowania urządzenia z wyposażeniem zauważył nieprawidłowości w mechanizmie, konieczne jest, aby przygotować się do jego naprawy. Na przykład, jeśli napięty kołowrotku hydrowspomaganiem, może istnieć kilka sposobów wyjścia z sytuacji. Ale trzeba najpierw rozważyć konstrukcję mechanizmu i jak to działa.

Jak WTP?

Układ kierowniczy jest wieloskładnikowy, ale zamknięta. Częściowo ze względu na ten układ i projekt naprawy złożoności. Typowy mechanizm zawiera konstrukcję pompy, zbiornik ze zbiornikiem płynu, regulator ciśnienia, zespołu napędowego i szpuli. Pompa jest połączona z silnikiem napędowym zespołu maszyn oraz regulator ciśnienia zapewnia zrównoważone siły przepływu względem szpuli. Działających spadek ciśnienia w wydajności jest zależna od płynu kontrolnego akcji.

Ta część funkcjonalna, w większości przypadków prowadzi do nieprawidłowego działania, dzięki którym potrzeba wykonania naprawy wagi Gur stanowiska korekcji poszczególnych części konstrukcji lub przez aktualizację oleju. Z kolei cylinder komunikuje się z listwy zębatej, tłumaczenia dodatkowego wysiłku. Do nośności wymaganej do aktywacji aktywności steru został tak dobrany, aby kolumna jest ustawiona sama szpula – w przyszłości będzie ona reagować na moment podczas dokonywania manipulacji kierowcy.

Na jakiej podstawie można wykryć problem?

Uczucie ciężkości na działanie układu kierowniczego koła nie zawsze pojawiają się nagle i wszystkie na raz. Może to być długi proces, podczas którego mogą pojawić się znaki ostrzegawcze. W szczególności, głównym diagnoza pomogą zidentyfikować problem powstawania nieszczelności nadmiernego hałasu i wibracji. Z biegiem czasu lista ta zostanie dodana i mocno kierownicę, jeśli samo nie wydostaną się zatrzymał, a dopływ cieczy – wypełniony. Oczywiście, powyższe objawy mogą wskazywać, oraz pojawienie się innych problemów, nie tylko z hydrowspomaganiem. Dlatego ogólna diagnoza w tym przypadku nie będzie zbędne. Pozwala to również na bardziej precyzyjne określenie możliwej przyczyny i ważenie kierownicy.

Głównymi powodami napięty działania układu kierowniczego

Czynniki, które mogą spowodować działanie układu kierowniczego ze względu na trudność Wspomaganie kierownicy dużo. Każda z nich wymaga własnego podejścia do naprawy. Jednym z najpowszechniejszych powodów jest obecność powietrza w niszach wzmacniacz hydrauliczny. Jej obecność nie tylko eliminuje główną funkcję mechanizmu, jednak odwrotny skutek, zwiększając ciężar ruchu kierownicy.

Inną powszechną przyczyną – jest skierowana do zniszczenia zbiornika rozprężania z cieczą. Jeśli jednak ustalić przyczynę, nie udało się na napięty kołowrotku hydrowspomaganiem, warto odnieść się do stanu technicznego poszczególnych elementów systemu. Na przykład, zużycie części, zwłaszcza paska napędowego pośrednio, może spowodować redukcję funkcji hydraulicznego. W tym przypadku, nie do uniknięcia pełnego przeglądu mechanizmu i ewentualnie wymienić. Nie należy wykluczać prawdopodobieństwa awarii w kierownicy. Na przykład, grabie więzadła z przekładnią może dostarczyć jeszcze więcej kłopotów jeśli chodzi o konserwację.

Jak rozmontować szczelną koło?

Aby zweryfikować powody, które mogło się zdarzyć wagę działań kierownica, mechanizm ten powinien zostać zdemontowane. Impreza rozpoczyna się odłączenie rur, które prowadzą do zbiornika wyrównawczego i układu kierowniczego. Na tym etapie może być rozładowany. Ponadto, pasek napędowy jest usuwany z pompą – ponownie, jeśli jest w stanie nie do użytku, które zostały wprowadzone na nowej taśmie.

Tutaj trzy bloki odkręcona krążek mocującą odpowiednią do agregatu pompowego. Ale w zależności od rodzaju systemu zapięcia może być więcej. Następnie można otworzyć dostęp do elementów mocowania pompy. Jak można zauważyć, naprawa GUR można zrobić na tym etapie, zastępując ciecz, odnawiając węży i pas napędowy. Ale to może nie wystarczyć. Szczególną uwagę należy zwrócić, a system filtracyjny. Nawet jeśli jest prawidłowo wykonując swoją funkcję, możliwe jest naruszenie na etapie oczyszczania, które nie mogą być określone w warunkach garażowych. Dlatego też, jeśli inne oczywiste powody niepowodzenia nie są przestrzegane, warto sprawdzić filtry w profesjonalnym studio.

Pozbycie się nadmiaru powietrza

Jeśli przyczyna będzie obecność nadmiaru powietrza w systemie, to w pewnym sensie możemy mówić o szczęściu. Jednak i tutaj wszystko jest niejednoznaczne. Najczęściej problem ten został rozwiązany przez kilka zwojów steru, doprowadzono do zatrzymania. I odbywa się to w obu kierunkach. Jak pokazuje praktyka, pozwala wcisnąć nadmiar powietrza z komunikacji hydraulicznych. Ale jeśli po tej akcji koła mocno spinning, to jest bardziej prawdopodobne wietrzenie zbiornika. Oznacza to, że system pracuje z cieczy, w której pęcherzyki są obecne. Ten czynnik oraz przyczyny braku łatwości w obsłudze kierownicę. Rozwiązać ten problem pomogą kompletną wymianę cieczy w zbiorniku wyrównawczym.

Wymiana płynu

Nie jest konieczne, aby dokonać pełnej analizy mechanizmu. W pierwszej kolejności należy zwolnić zaciski dwoma rur prowadzących do zbiornika rozprężania. Również gwiazdy dodatkowych łączników i pas komunikacji jeśli to konieczne, ze względu na które utrudniają dostęp do zbiornika.

Bezpośrednio płyn wymiany można dokonać bez całkowitego demontażu zbiornika. Mieszanina odpadów tylko odpowietrzono, po czym pozostaje wlać nowych chemikaliów samochodowych. Jednakże, jeśli mocno kołowrotku hydrowspomaganiem, które nie zostały przetestowane, pożądane jest, aby demontaż zbiornika do dalszej diagnostyki. Należy sprawdzić szczelność, a następnie dokładnie spłukać i spłukać czystą wodą. Wysuszony zbiornik jest zainstalowany na swoim miejscu, wypełnione nowym płynem hydraulicznym i zamocowana przez połączenie.

Co płyn preferujesz?

Kwestia wyboru płynu do układu kierowniczego nakłada również znaczną odpowiedzialność. Pożądane jest, aby nadać pierwszeństwo syntetycznych mieszanin hydraulicznych, wykonany z wysokiej jakości. Normalny olej silnikowy w tym przypadku nie jest konieczne. Szczególne cechy specjalnych kompozycji obejmują dostateczny stopień płynności, lepkości i zdolności do pracy w temperaturach ekstremalnych.

Często tego rodzaju problem jest spotykane w zimie, kiedy napełniony płynem chłodzącym po prostu nie radzą sobie z ich zadań ze względu na zamarzanie. W związku z tym pytanie, jaki rodzaj oleju do wspomagania kierownicy powinny być wylana, powinny być podejmowane wyłącznie na rzecz specjalnego syntetycznego lub mieszaniny półsyntetyczne, które zwykle mają ciemnozieloną barwę. Jeśli mówimy o producentów, jakość tego typu chemii motoryzacyjnej firma produkująca Motul, Castrol, Pentosin, Liqui Moly, etc. ciecz koszt wynosi około 800-1000 rubli, ale nawet mały kanister będzie trwać przez długi czas, więc zapisać ten zasób nie jest konieczne.

Jak wymienić dysk?

Demontaż systemu zaczyna się odklejać wszystkich wspomnianych rur, kształtek i elementów złącznych. obowiązkowe również jest odprowadzana lub pompuje olej, który umieszcza się w zbiorniku wyrównawczym. Instalacja nowego systemu w odwrotnej kolejności. Jeśli mówimy o pełnej aktualizacji zestawu sterowego, w tym przypadku musiałaby zostać zdemontowane, a sam stojak. Taka kierownica wymiana musi być wykonywana w środowisku, gdzie jest stoisko montaż prostowania. Instalacja zaczyna się integracją kierownicy, a następnie skręcić elementy hydrauliczne są zintegrowane. W ostatnim kolei wlewa płyn działa, i podsumowuje elementy oprogramowania komunikacyjnego.

wniosek

Sam system jest ułatwienie zarządzania kierownica jest dość skomplikowane i często staje się problemem jest identyfikacja przyczyn jego awarię. Jeśli mocno odwraca z kierownicą wzmacniacza samochodowego, który został obniżony koło, to jest możliwe, że problem będzie wystarczająco precyzyjnie napompowane opony.

W tej sytuacji, trudności związane z mechaniką już pokrytych interakcji gumy, której efektem jest przenoszona na jeszcze sprawnych hydrauliki. Ponadto, wzmacniacz może mieć wpływ na działanie i brak naprężenia paska napędowego. Oznacza to, że przed przystąpieniem do prac naprawczych, użytkownik musi przeprowadzić pełną kontrolę nad pojazdem pod kątem obecności czynników, które mogą mieć wpływ na działanie zębatki kierowniczej.