853 Shares 4197 views

Durian – owoce królewskie

Tajlandia – długo wybierane miejsce dla rosyjskich turystów. Kraj z tropikalną dżunglą, ciepłe morze, zabawa na skraju moralności, egzotyczna kuchnia, gdzie każdy zjada wszystko, co rośnie i porusza się. I Tajlandia – miejsce urodzenia niewiarygodnego owocu, zwanego Durianem, zdjęcia ilustrują, jak niezwykłe jest.


Jak wygląda durian? Owoce – zielone, podłużne owoce ważące średnio 2-3 kg, w przedziale od 15 do 30 cm. Są jednak przykłady rozmiarów piłki nożnej o wadze do 10 kg. Jadalna miazga o jasnożółtym kolorze znajduje się w centrum, za kości. To jest najcenniejsza rzecz, jaką ma.

Co słynne z duriana? To owoce jest uważane za królewskie. Chociaż można by nazwać najbardziej kontrowersyjnym stworzeniem natury. Ponieważ jej zewnętrzne właściwości są całkowicie sprzeczne z wewnętrzną zawartością. A to z powodu faktu, że duria ma bardzo nieprzyjemny zapach. Ale co mogę powiedzieć, przekłuwane owoce tylko śmierdzą rozpaczliwie. W hotelach, miejscach publicznych, a zwłaszcza w portach lotniczych zabrania się. Ale jak ten owoc jest śmierdzący, więc jest pyszny, po prostu smaczny.

Dlaczego warto duriana? Jego użyteczne właściwości są bardzo zróżnicowane. Oprócz podstawowego zestawu witamin i pierwiastków śladowych charakterystycznych dla owoców, zawiera on biologicznie aktywną siarę. Daje to specyficzny zapach owoców. Aktywna siarka pomaga w cukrzycy, oczyszcza ciało toksyn. Ale co najważniejsze, co jest cenione dla tego niezwykłego owocu: jest silnym naturalnym afrodyzjakiem.

Co to jest durian? Owoc rośnie na ogromnych drzewach o wysokości do 20 m. Tajlandii wraz z Indonezją i są narodzinami niewiarogodnych owoców, ale teraz są już plantacje w Brazylii, w Afryce Środkowej, a także w niektórych krajach w Azji Południowo-Wschodniej. Sadzenia drzew zaczynają przynosić owoce przez 8-10 lat, owocowanie trwa cały rok, ale w ojczyźnie aktywny okres tych drzew trwa od maja do listopada. Durian wyrzuca kwiat, który kwitnie Tylko kilka godzin. Owoce z drzewa nie zrywają się, gdy owoce dojdą do stanu, traci się, więc zabronione jest uprawianie na plantacji bez kasku. Zgadza się, że to nie tylko nieprzyjemne, ale i bardzo niebezpieczne, aby dostać się na głowę samochód studded ważący do 5 kg, który spadł dwadzieścia metrów wysokości. Nawiasem mówiąc, bardzo silny nieprzyjemny zapach jest wytwarzany tylko przez przekłuwające się próbki, a warunkowe owoce czują zapach.

Jak wybrać i zjeść durian? Dobrej jakości owoce można znaleźć tylko w Tajlandii. Zdarza się, że dostaje się do czyszczonej postaci na półkach zachodnich supermarketów, ale, jak twierdzą eksperci, jest to zła opcja, ponieważ najbardziej pyszne i zdrowe owoce nie tolerują transportu. W Tajlandii najchętniej kupowany jest na rynku durian, który pomoże wybrać sprzedawcę. Trudno jest zrobić to samemu niekompetentnym turystom. W hotelu z nim nie wolno, także w samolocie. Musisz jeść, nie wychodząc z kaski, nie jest to metafora, w pomieszczeniu, w którym pachnie pobudzony apetyt. Kolor owoców może być jasnożółty, jeśli nie jest, nie można go używać. Smakuje jak kremowy deser waniliowy z smakiem truskawek i ananasa. Jedz je łyżką, a najlepiej w rękawicach, zapach jest bardzo żrąco.