235 Shares 4090 views

Trujące Rośliny Białorusi: rodzaje i nazwy

Charakter białoruskiej ziemi, bujne i piękne, delikatnie śpiewa się piosenek, rymów wierszem i prozą opisane. Wydaje się, że nawet ogród dom i ogród otoczony zielenią i kwiatami z wszystkimi kolorami tęczy. Ale, niestety, niektóre z roślin, które są wplecione parkach i tenyatsya dworki, jest to rodzaj „książki” nazywa „Trujące Rośliny Białorusi”.

Cierpimy z powodu nieznajomości podstawowych zasad flory na świecie

Ile gatunków roślin na Białorusi może zaszkodzić ludziom? Dwanaście tysięcy, rosnące na jej terytorium, nieco ponad czterdzieści jednostki są niebezpieczne dla zdrowia i może powodować znaczne szkody. Niektóre z nich, takie jak krowy, pasternak cudzoziemcy Sosnowskiego (u poparzenia w odległości) i Solidago canadensis (powoduje poważne reakcje alergiczne) aktywnego Sting każdego podejść mu wystarczająco blisko. Inne bardziej bierny i szkoda tylko przez bezpośredni kontakt.

Kiedy jesteś relaks w parku, nie jest, niestety, żaden znak czytanie „Uwaga, w pobliżu niebezpiecznych roślin”, a czasem musiałby odłożyć słuchawkę. Po flory lasów Białorusi jest reprezentowany przez pozornie nieszkodliwe i bardzo toksycznych składu chemicznego ziół, kwiatów i krzewów.

Najbardziej niebezpieczne zboża i owoce – to część, która odpowiada za utrzymanie życia i kontynuacji gatunku. Oferujemy Ci najbardziej niebezpieczne trujące rośliny Białoruś (opis).

Piękne, pachnące i trujące konwalia

To słodkie zwiastunem długo oczekiwanej wiosny, jeden z pierwszych zakładów, symbolizujący początek nowego życia przyrody, bardzo przebiegły. Konwalii zawiera toksyny we wszystkich częściach: łodyg, liści, a zwłaszcza jagody. Kwiat, który niesie przyjemne i ekscytujące trucizny nawet zapach wody w wazonie. Przyczyną śmierci dla osoby mogą się nieco spożywane jagody konwalii. Substancje szkodliwe wpływać na układ sercowo-naczyniowy i przewód żołądkowo-jelitowy. Objawy zatrucia – nudności i odruchy wymiotne. Możliwe zatrzymanie akcji serca.

olśniewający jaskier

Rodzina jaskier ponad 600 gatunków. A znaczna część z nich – trujące. Ta roślina z żółtym, ognisty kwiat rośnie na terenach bagiennych. Jaskier jest powszechnie znane jako „kurza ślepota”.

Podobnie jak wielu innych, te rośliny lasów Białorusi są toksyczne od nasady do czubka liścia, zwłaszcza sok, zawierający protoanemoniny. Charakteryzuje się ostrym smaku i aromacie. Nic więc dziwnego, żółty jaskier zwana „kurza ślepota”, ponieważ protoanemoniny drażniący dla oczu, a nawet może spowodować chwilową utratę wzroku. Powoduje łzawienie, kaszel, duszność, drażniąco na błony śluzowe nosa i gardła, powodując wyciek z nosa, gardła, skurcze.

Bez koralowy – trujący składnik popularnych receptur

Elderberries kististaya, lub tak często, jak ludzie mówią, czerwony, ma większy substancje toksyczne w stosunku do czarnego. Ten wszechstronny roślin, kwiaty leczony na zapalenie oskrzeli i owoce czyste płytki z ciemnej naczyń miedzianych. Ale w rękach amatorów, trujące rośliny Białoruś, których nazwy zawierają słowo starszy, uzyskać status niebezpiecznego preparatu medycznego.

W świecie wszystko jest względne, tak, że czerwona część „gości” medycyny alternatywnej w rękach niewykwalifikowanych jest przekształcona z panaceum na bolączki w truciznę. Dojrzałe owoce nie są złośliwe, ale niedojrzałe owoce, kora i liście są szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Trucizna zawarte czerwony bzu cyjanki związku, który daje metabolizm organizmu. Wielka szkoda jagód powoduje, że przewód pokarmowy. Nudności, wymioty, biegunka, a nawet zawroty głowy – objawy zatrucia zielone czerwone jagody bzu. Aby wyeliminować skutki wykorzystania tej trucizny, jako minimum, to zajmie kilka paczek węglu aktywnym. Aw ciężkich przypadkach – płukanie żołądka.

Hemlock – wróg, który jest tak blisko

Białoruś trujące rośliny mają także w swoich szeregach gatunku pod nazwą cykuty. To ma działanie terapeutyczne, jest kojące, przeciwbólowe, przeciwzapalne, moczopędne. Został przyjęty jako najlepsze lekarstwo na raka, artretyzmu i reumatyzmu. Hemlock pomaga migreny. Jednakże, może być słusznie uwagę na pierwszym miejscu wśród trujących roślin, które rosną na terenie Białorusi.

Łodyga, liście, kwiaty i owoce trujące. Główny składnik aktywny – i koniina alkaloidy, które w niektórych przypadkach powoduje paraliż. Wbity w dłoniach cykuty produkuje obrzydliwy zapach myszy. Dowiedz będzie miał żadnego trudv. Wysokość od 30 do 60 cm, o małych białych płatków kwiatów i długich kolor ciemnozielony. Te trujące chwasty pewnie zajęły leśnych polanach i rośnie blisko domach.

Bittersweet – apetyczny i bardzo niebezpieczna roślina

Imię gorzkiej pojawiła się ze względu na fakt, że na pierwszy smak cukru jagód, a drugi później staje się nieprzyjemny w ustach. Szczególnie przyciąga do niego wszyscy, którzy nie są zaznajomieni z jego nazwy popularnej – „Wolfberry”. Dłuższa wysokość krzew od 30 do 180 cm, oblepione jasne błyszczące czerwone, małych owoców. W medycynie ludowej, jest on stosowany jako w leczeniu egzemy i astmy, jak również nieregularne miesiączki i chorób przenoszonych drogą płciową. psiankowate jagód może spowodować poważne zatrucia u ludzi, którym towarzyszy ból w żołądku.

Realizuje nudności, wymioty i czasami świszczący oddech. Trujące rośliny Białoruś, zdjęcia są przedstawione w artykule, trzeba pamiętać. Pozwoli to uniknąć problemów i chronić najbardziej ciekawy z opłakanych błędów.

Apple – jest smaczne bomba witaminowa z trucizną

Znany i ulubiony dzieciństwa baśń o Królewnie Śnieżce, uroczej księżniczki, zła macocha zatrute jabłko, którego piękno, też byłoby wskazane w tym artykule. Historia romantyczny i delikatny, i nikt nigdy nie myślał o tym, że ten owoc może poważnie zatrutej osoby. Brązowe nasiona z rdzeniem zawierają jod, które w nowoczesnych warunkach brakuje w organizmie. Ponadto, użytkowe, kości mają amigdalinę glikozydu, który w dużej ilości jest trucizną, co prowadzi do poważnych chorób. Ale 5-7 pipsy dziennie dla osoby dorosłej – to przydatny wskaźnik. Dzieci, wręcz przeciwnie, wszyscy powinni powstrzymać się od nich. Normalizacja poziomu jodu poprawia pamięć, bóle ustępują, osoba staje się uprzejmy (choroby i stany danych są manifestacją niedoboru jodu).

Istnieją inne rośliny trujące Białoruś. Lista może być uzupełniana, a więc traktuje nieszkodliwe, jak wiśnie, morele, śliwki i brzoskwinie. Nie zapomnij o kosztach tych owoców z nasionami, mogą również mieć negatywny wpływ na zdrowie. Rdzeń jest również obecny amigdalina, więc jest to pre-go usunąć w zachowaniu wspomnianego owocu.

Inną nazwą będą znane palaczy trucizny – cyjanowodoru. O niebezpieczeństwach związanych z jego wiedzą całkiem sporo, więc nie powinien narażać się na niepotrzebne niebezpieczeństwo. Ten związek chemiczny stanowi naturalną ochronę płodu i chroni go przed spożywane przez zwierzęta.

Trujące Rośliny Białorusi wiele znanych z dzieciństwa. Na przykład, wszystkie znane i pozornie tylko użyteczne i smaczne ziemniaki, może również prowadzić do zatrucia. Zielonkawe bulwy słońce gromadzić truciznę, której nazwa – Solaniny, co prowadzi do gorączki, a nawet drgawki. Nie mniej niebezpieczne i zielone owoce pomidora.

Zakład świat – świat ekscytujące i niesamowite

Ale nie zapominaj, że świat roślin jest bardzo niebezpieczne dla ludzi, daleko od flory i nie posiadają minimalną ilość wiedzy. Białoruś trujące rośliny stanowią wielką moc uzdrawiania. W zdolnych rękach czarownika, osoby ze znajomością medycyny tradycyjnej, są one w stanie leczyć, łagodzić ból, stłumić chorób, ale w tym samym czasie może spowodować nieodwracalne szkody dla zdrowia.