689 Shares 8502 views

Pediculosis – co to jest? Zapobieganie wszy. Środki z wszy: opinie

Pediculosis. Co to jest, każdy wie, a zwłaszcza rodzice, których dzieci uczęszczają do grup dzieci. Jest chorobą wywołaną przez wszy, które atakują skórę głowy. Historycy sugerują, że wszy raz pierwszy pojawił się ponad 10.000 lat temu.

Pilność problemu

Pomimo wzrostu dobrobytu materialnego ludzi i poprawy warunków społeczno-ekonomicznych, wszy zakażenia rozwija się na całym świecie. W wielu obszarach klęski USA okazuje się epidemii. Około 5% ludzi odkrywa wszy. Co to jest, jak się objawia, co nazywa, a co najważniejsze, jak z nim walczyć, każdy powinien znać. Ta choroba skóry głowy charakteryzuje się tym, że skóra zacząć żyć i aktywnie rozmnażać wszy głowy (Pediculus capitis). Istnieje również łonowe i wszawicę odzieżową, która dotyka ludzi, którzy zaniedbują higienę osobistą i wyuzdana partnerów seksualnych. Najbardziej wszy rozprzestrzeniać się z aspołecznych osoby lub osób, które pochodzą z miejsc w niekorzystnej sytuacji, a także w obszarach, w których nie prowadzi aktywnej walce z wszami. Należy zauważyć, że szkoda wszy mogą występować w dowolnej osoby w bliskim kontakcie z pacjentem.

Wszawicę odzieżową niebezpieczeństwo, że ten rodzaj wszy jest nosicielem gorączki wykopu i tyfus.

Jak można się zarazić

Wszy – pasożyt, który dostaje się do skóry głowy w bliskim kontakcie z lub stosowania plastrów, kapelusze, lub jeśli dzielą poduszki lub pościel. Te wszy są łatwe do indeksowania od jednego do drugiego włosów, zwłaszcza jeśli proste włosy. Zauważono, że Afroamerykanie lub Afrykanie ze względu na strukturę włosa jest rzadko wykrywany wszy.

Dlaczego nie ma wszawicę? Co to jest – wszy, gnidy? Dorosły nie może latać i skakać. Ona jest w stanie jedynie pełzać. Roi się włosów na skórze głowy, zaczyna aktywnie rozmnażać. Należy zauważyć, że wszy mogą żyć na brwi, rzęsy, wąsy i brodę. Nitów – to jaja, które leżą dojrzałych osobników. Poprzez chityny – klej – są przyklejone do trzonu włosa i są wyraźnie widoczne w ciemne włosy u nasady.

algorytm wszy

Wesz głowowa mieszka około 30 dni. Dzień mogą leżała ponad 10 jaj. 7-10 dni nitów dojrzewać i przekształcić nimfy – niedojrzały. Po 7-9 dniach, etap dojrzewania prowadzi się do powstania imago.

objawy wszy

Bardzo indywidualna jest trudna do ustalenia podczas kontroli głowy, ponieważ jest bezbarwny. Dopiero po tym, jak upija się krwią, jego kolor zmienia się z czerwonego na czerwonawo-brązowy. Świąd – pierwszy objaw, który może ostrzegać, chociaż jest wzmacniany w ciągu 2-3 tygodni po pierwotnym zakażeniu. Występowanie swędzeniem ze względu na fakt, że ugryzienie ślinie wszy przydziela specjalną substancję, która spada do rany, podrażnionej skóry.

Ulubionym siedliskiem wszy łonowe – potylicznej, skroniowej regionu, skóra blisko uszu. Stała zarysowania może prowadzić do przystąpienia wtórnego zakażenia i wygląd krostkowej zmian skórnych. Nieleczona włosy sklejają się, skóry głowy pokryte excoriations ropne zapalenie węzłów chłonnych może i zwiększyć temperaturę ciała.

diagnostyka

Wykrywanie gnid i osób dorosłych jest możliwe poprzez staranne badania skóry głowy dziecka z użyciem lampy, szkło powiększające i zębów grzebień z częstym. Crush wszy następuje kliknięcie, co nie jest typowe dla innych pasożytów. Nawet jeden zidentyfikowano indywidualne mówi, że nie ma wszawicę.

Co to jest – nieaktywną infekcja? Ta diagnoza najprościej, gdy tylko znalazł gnid, które mogą być mylone z łupieżem. Różnica polega na tym, że łupież jest łatwo czesane i jaja przyklejone do trzonu włosa ciasno, a więc po prostu nie rozdzielić.

Skontrolować skórę głowy dziecka, gdyby zespół odwiedza dzieci, trzeba co tydzień.

leczenie wszy

Ta strata może być leczona w domu.

Obecnie aptekach można kupić wiele leków: spraye, szampony dla wszy. Ich główne składniki czynne obejmują:

• malation;

• piretryna;

• Permetryna;

• fenotryna.

Skuteczny środek na wszy – jest „Nittifor” Lauri płynny szampon „Veda”. Niektórzy dermatolodzy doradzić siarkowy maść rtęci, ale ma konkretny wpływ na wszy łonowe i przeciwwskazane w zmianach skórnych podczas mocnego drapania. „Medifoks” i „Super medifoks” – najbardziej bezpiecznych środków wszy. Liczba rodziców, którzy korzystali z tych leków, mówią, że substancje te nie podrażniają skóry, zwłaszcza dotkniętych obszarów.

Przeciwwskazane w leczeniu insektycydów przeznaczonych do usunięcia pluskwy, karaluchy i muchy. Te toksyczne substancje, które mogą spowodować zatrucie dziecka, kobiet w ciąży i matek karmiących. Nie zaleca się korzystania z naftą i Cheremichny wody, ponieważ są one bardzo toksyczne.

Trzeba wiedzieć, że usunięcie z dorosłych nie wystarcza do pełnego wyleczenia wszy. Przetwory z różnych firm zabić tylko dla dorosłych owadów, ale nie mają wpływu na gnid.

zasady przetwarzania

Przed leczeniem protivopedikuleznoy należy umyć włosy szamponem i suche. Następnie wacikiem na włosy nakłada się od 20 do 50 ml roztworu leku, w zależności od długości włosów. Następnie oznacza przetworzone głowy. Jeśli środek jest dostępny w postaci sprayu, przetwarzanie jest uproszczona.

Głowica owija folię i pozostawiono na 40-45 minut, po czym wszystkich niezbędnych spłukać ciepłą wodą szamponem.

Dermatolodzy ostrzegają, że wszystkie nowoczesne środki bez zalecanego gwarancji pozbycie chorobą wszawicy; to jest porażka z najprostszych, które w tym samym czasie leki nie leczą. Przerób musi być przeprowadzone po 7-10 dniach.

Zniszczenie nitów

Najprostszym sposobem niszczenia gnid – całkowicie ogolone głowy. Ale dla dziecka uczestniczy przedszkolu personel, to może być wielki uraz psychologiczny. Konwencjonalne czesania nitów nie zostały usunięte, ponieważ są szczelnie przymocowane do włosów, więc przed manipulacją należy stosować do oleju do włosów lub octu. Można grzebień, grzebień moczenie w tych substancji, i bardzo starannie przeżywa każdej części włosa.

Ramiona pre-dziecko pokryte jasnym ściereczką i umieścić pod stopami jasnym papierze do monitorowania skuteczności czesanie. Dla dokładnego leczenia potrzebują dobrego oświetlenia.

czesanie metody z klimatyzacją nadaje się dla wszystkich dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią, ponieważ nie toksyczny efekt nie. Głównym efektem klimatyzatora do włosów – do zatkania otworów w wesz ludzka i zaprzestania oddychania. W tym samym czasie, czesane na gnidy, nimf i wszy.

Zapobieganie wszy

Order „Zapobieganie wszy” zatwierdzonego przez Federację Rosyjską 26.11.1988. Przewiduje ona badania dzieci uczęszczających do opieki nad dzieckiem lub mieszkają w nich raz w tygodniu; wprowadzenie instytucji edukacyjnych, a po nieobecności trwającej dłużej niż 7 dni – raz. Dorośli zbadane w badaniu lekarskim, okresowych badań lekarskich oraz dopuszczenia do aresztach i miejsc nocleg.

Dla planowanych działań obejmują:

– regularne kontrole populacji w celu zidentyfikowania wszy;

– wystarczająca liczba produktów higieny osobistej, pościeli, środków dezynfekujących i detergentów;

– wyposażenia obiektów ochrony zdrowia, dystrybutorów odbiorniki overnight domy noclegi, ZUS, więzienie, umieszcza Migrant Zakwaterowanie Pokoje inspekcji sanitarnej, wanien urządzeń do dezynfekcji i niezbędne środki.

Główną miarą zapobieganie wszy – higieny osobistej, szczególnie regularne mycie szamponem. Dzieci uczęszczających do grupy dzieci, konieczne jest, aby skontrolować skórę głowy raz w tygodniu.

Jest to konieczne, aby wyjaśnić dzieciom, że nie można używać grzebienia cudzym, noszą kapelusze i inne osoby do czynienia z bezpańskich zwierząt. Dusza należy grzebień do czesania włosów, który przemywa się ciepłą wodą z mydłem.

Przy określaniu wszy, zwłaszcza szafy i wszy łonowe, odzieży pacjenta leczonego w komorze dezynfekcyjnego na wszy – obróbce i czesana wszy oraz gnid lub ogoloną skórę głowy.