337 Shares 2301 views

Odruchy bezwarunkowe Rights: klasyfikacja i charakterystyka filogenetyczne

Pod bezwarunkowych odruchów oznacza kombinację behawioralnych cech człowieka, który się narodził. Nie wymagają one rozwój i szkolenia, a różnią się nieznacznie wraz z wiekiem, jest dominujący we wszystkim, co robi lub zachowuje konkretnej osoby. W tym skomplikowanym zestawem bezwarunkowych odruchów zwany instynkt – forma życia ludzkiego, co gwarantuje zachowanie gatunków, wdrażanie samozachowawczego i zachowanie karmienia.

Klasyfikacja niekondycjonowanych odruchów dzieli je na poszczególne rodzaje, połączonych w grupy. Wśród nich ścięgna i trzewnych proste odruchy. Aby zastosować obronną złożoną, jedzenie i seks. Ponieważ termin „bezwarunkowy” obejmuje seksualnej, zachowań żywieniowych i samozachowawczy, a także odruch chwytania, wstrzymywania oddechu, refleks systemu propriochuvstvitelnosti i kaszel. Wśród prostych obecnością wielokrotnych odbić wskazanych realizowane z powodu segmentowej rdzenia urządzenia, w których wartość dotyczy wegetatywnych reakcji i nieświadome zachowanie.

Poród towarzyszy liczba pełnych szczególnych warunków, w których pojawienie się światła i pozostają w okresie noworodkowym są częściowo chronione przed zewnętrznym środowiskiem w zależności od dostępności matki, gdyż zapewnia bezpośredni kontakt z nim. Najbardziej godne uwagi odruchy bezwarunkowe – to poszukiwanie, jedzenie, chwytając. Bo są życiem, oprócz żywności, niektóre znikną, zastąpione przez postaci warunkowej, czyli takie, które wymagają bodźca dla ich rozwoju. Na przykład, jeśli umieścić dziecko zaraz po urodzeniu na brzuchu matki, odruchowo zaczyna szukać sutek, chociaż w tym czasie nie był głodny, a karmienie nie jest priorytetem zajęcie dla kobiet w pracy i niemowlęcia. W tym przypadku, taka metoda jest stosowana w położnictwie połączyć matki i dziecka, które później przyczynia się do karmienia i laktacji. Również, że dziecko stara się złapać zapach matki, tak że praktycznie żaden z pozostałych kobiet nie będzie w stanie go karmić piersią.

Innym ważnym reflex, z którym dana osoba się rodzi, jest okazją, aby wstrzymać oddech, gdy kontakt głowy z wody. Owoc łona jest stale otoczony oddychaniu płynu i spontanicznej powodu rozwoju płuc w ostatnim trymestrze ciąży jest niemożliwe. Ponadto, dziecko nie przeżywa niedotlenienia i hiperkapnii bodźce i wyrostka powierzchniowo czynny jest obecny, który je otwiera. Ponieważ w środowisku wodnym dane odruchy bezwarunkowe, pomimo ich obecności, nie pojawiają się, a po urodzeniu dzieci są w stanie wstrzymać oddech podczas pływania.

Pomimo faktu, że instynkt seksualny i przetrwanie – jest wrodzone odruchy ludzkie, ich wygląd nie mogą być w bardzo młodym wieku. Tutaj sytuacja jest odwrotna zachowanie karmienia, ponieważ w okresie od 1 do 4, choć okres ten jest ściśle indywidualne, samozachowawczy instynkt daje chęć do odkrywania okolicy, a odruch seksualny nie rozwija się, bo nie ma żadnych danych w centralnym układzie nerwowym o płci przeciwnej.

Chwytne bezwarunkowe odruchy człowieka objawia się nawet płodu, co świadczy o obecności w doświadczeniach in wcześniaków, którzy w związku z cesarskiego cięcia. Odruch reakcja behawioralna może być następnie filogenetyczne, pozostały z poprzednich rodzajów organizmów. Przejawia się to w postaci zginanie palców i wycisnąć drażniących podręczne powierzchni przedmiotu. W czasie, gdy ludzie nie żyli w cywilizowanym świecie, te odruchy bezwarunkowe pomóc naprawić dziecko do szyi matki i trzymał ją za ręce. Siła chwyt nawet gdy noworodek jest wystarczająca, aby utrzymać swój własny ciężar: umieszczenie palca w dłoni dziecka można po prostu go odebrać.