623 Shares 2850 views

Naukowcy wielkie kobiety i ich odkrycia. zdjęcie

Przez cały czas, widok na świecie, było to, że płeć żeńska i nauka – są nie do pogodzenia. Jednak kobiet naukowców, aby przyczynić się do rozwoju człowieka na wszystkich etapach historii, na zakwestionowanie takiego niesprawiedliwego traktowania.

Kobiety naukowcy starożytnego świata

Nawet wtedy, gdy cywilizacja była w jej wczesnym okresie rozkwitu, płci pięknej w rzadkich przypadkach, biorąc pod uwagę możliwość zrobienia naukę. Większość naukowców kobiety żył w starożytnej Grecji, pomimo ścisłej patriarchatu panującego tam.

Najbardziej znanym przedstawicielem środowiska naukowego była Hypatia, który mieszkał w kraju na koniec IV – początek V wieku pne. e. Była córką znanego naukowca Teona Aleksandriyskogo, jako wynik miał dostęp do edukacji. Poza tym, ona uczy się przedmiotów takich jak Aleksandria filozofii, matematyki i astronomii, który został napisany prac naukowych. Hypatia była również wynalazcą: stworzył takich urządzeń naukowych, takich jak destylacja, astrolabium i areometru.

Starożytne kobiet naukowców mieszkających w innych krajach. Zanim nasz czas osiągnął około Maria Profetisse, który żył w I wieku przed naszą erą. e. w Jerozolimie. Łapanie alchemię, idąc za przykładem większości naukowców tamtego czasu, to wniosła znaczący wkład w rozwój nowoczesnej chemii. Że należy wynalazek system ogrzewania cieczy w łaźni parowej oraz pierwszy przekształcić z martwych.

Odkrycia dokonane przez naukowców kobiet

Pomimo poważnych ograniczeń w dostępie do wiedzy, płci pięknej w dalszym ciągu pracować nad jego wynalazków. Wiele pojęć naukowych, terminologia i różne urządzenia, których używamy we współczesnym świecie, jest ustanowiony kobiet-naukowców.

Tak więc pierwsze kroki w programowaniu, to jest własnością pani. Lady Augusta Ada Byron (1815-1851 g), córka słynnego poety, w wieku 17 lat wynalazł trzy programy, które pokazują możliwości analityczne komputerów. To był początek programu. Jej nazwa pochodzi od jednej z programowania Ada, a ponadto przedstawiciele profesjonalnego wakacje zawodu uważają, że jest to niezwykle urodzin inteligentna dziewczyna – w dniu 10 grudnia.

Omawiając temat „Pierwsze naukowcy kobiet” nie wspominając o jasną przedstawicielem swego czasu Marii Kyuri (1867/34 gg.). Jest to pierwsza kobieta nagrodzona Nagrodą Nobla dwukrotnie, a jedynym naukowcem na świecie, aby dostać go w dwóch różnych dziedzinach. Ona i jej mąż Pierre Curie, z którym mieli nie tylko rodziny, ale także twórczy związek, zidentyfikowane pierwiastek chemiczny polon. Ponadto, należy do nich odkrycie promieniotwórczości, na które otrzymał najwyższą nagrodę w dziedzinie fizyki. Następujące nagrody już w chemii, Mariya Kyuri zdobył się po śmierci męża, kontynuując ciężką pracę i podkreślając czystego radu.

Że należał do pomysłu, aby używać go w medycynie do leczenia blizn i różnych nowotworów. Po pierwszej wojnie światowej, po raz pierwszy stworzył aparatów rentgenowskich, które mogą unieść. Cześć pary później zwane pierwiastek Cl, a także jednostkę pomiaru radioaktywności Curie.

Lista wielkich kobiet

Hedy Lamarr (1913-2000) – jeden z najpiękniejszych kobiet w Hollywood, jednocześnie posiadając niewątpliwy dowcip i pomysłowość. Będąc który poślubił wbrew ich woli do Fritz Mandla, który był zaangażowany w działalność broń, uciekła z nim do Ameryki, gdzie rozpoczął karierę jako aktorka. W czasie wojny, wyraziła zainteresowanie torpedami sterowanych radiem i zaoferował swoją pomoc w rozwoju Krajowej Rady wynalazców. Biorąc pod uwagę stosunek płci żeńskiej, urzędnicy nie chcą się z tym pogodzić. Jednak ze względu na popularność aktorki, nie mogli po prostu zrezygnować. W związku z tym, że został poproszony o pomoc planszy, sprzedawane ogromne ilości obligacji. Hedy pomysłowość pomógł jej zebrać ponad 17 milionów. Zapowiedziała, że każdy, kto kupił obligacje w ilości nie mniejszej niż 25.000, otrzymał od niej pocałunek. W 1942 roku, razem z kompozytorem George Antheil, wymyślił teorię skoków wysokościach. To odkrycie nie doceniane, ale jest używany na całym świecie dzisiaj: telefony komórkowe, Wi-Fi 802.11 a GPS.

Barbara McClintock (1902-1992) – wielki naukowiec, po raz pierwszy odkryta w ruch genów. To ona pierwsza opisała chromosom pierścieniowy, co tylko wiele lat później zaczął być używany do wyjaśnienia chorób genetycznych. Ich zasłużony Nobel Prize Barbara otrzymała tylko 30 lat później, w wieku 81 lat. W tym czasie starsza kobieta – wybitny naukowiec – mówił o swoich badaniach i ustaleniach na całym świecie.

Naukowcy Rosjanki

Rozwój nauki w Rosji jest również niemożliwe do wyobrażenia bez kobiet, które miały ogromny wpływ na niego.

Ermoleva Zinaida Vissarionovna (1898-1974) – wybitny mikrobiolog i epidemiolog. To ona stworzyła antybiotyki – leki, bez których nie sposób wyobrazić sobie współczesnej medycyny. Niespodziewanie, ale w celu uczynienia jej odkrycia naukowe, 24-letnia dziewczynka zainfekowany sobie śmiertelnej choroby – cholera. Wiedząc, że jeśli nie można znaleźć lekarstwo, jego dni są policzone, to nadal jest w stanie wyleczyć się. Znacznie później, 20 lat później, w czasie wojny, to już jest kobieta w średnim wieku, wielki naukowiec, uratowany od epidemii cholery oblężonego Stalingradu. Której przyznano Order Lenina, a później Stalina nagroda, włożyła wszystkie zapłaty otrzymanej w samolocie. Wkrótce, niebo jest już latanie myśliwcem, który nosił nazwę tej niesamowitej kobiety.

Ogromny wkład do rozwoju anatomii wykonane Adamovna Krausskaya Anna (1854-1941 miasto). Otrzymała tytuł profesora bez obrony pracy magisterskiej i stała się pierwszą kobietą w Rosji, które zostaną udzielone tej honorowego statusu naukowego.

Nie mniej istotny wkład do nauki i wykonane Kovalevskaya Zofia Vasilevna (1850-1891) – The rosyjski matematyk i inżynier.

Ona zrobiła wiele dla tych dziedzin nauki, ale najważniejsze badania odkrycie uważane obrót ciężkim asymetrycznym górze. To ciekawe, że Zofia była tylko pani w tym czasie został profesorem matematyki wyższej w Europie Północnej. Osobisty przykład, to mądry Rosjanka uczy, że sukces i wiedza nie jest zależne od płci.

Naukowcy panie z całego świata

Niemal każdy kraj może pochwalić się wielkimi kobiet, dzięki którym doszło do znaczących zmian w nauce.

Wśród płci pięknej, które zna cały świat, nazwa brzmi Rachel Luiz Karson (1907-1964), biolog, ściśle na kwestie środowiskowe. W 1962 roku, to już kobieta w średnim wieku, wielki naukowiec, opracowała esej na temat wpływu pestycydów na rolnictwo, które jest podekscytowany świecie naukowym. Jej książka „Silent War” doprowadziło do ostrej ataku przez producentów chemicznych, które spędzają dużo pieniędzy na przynęty Rachel. To jest ta książka stała się impulsem do powstania wielu ochrony ruchów społecznych środowiska.

Charlotte Gilman (1860-1935) – współzałożyciel ruchu feministycznego w świecie. Dzięki swoim wybitnym talentem pisarza była w stanie zwrócić uwagę opinii publicznej na uciskanej pozycji kobiet.

Nierozpoznany badanie kobiet-naukowców

opinia publiczna jest mocno przesadzone pogardzany i roli kobiet. naukowców panie w tym samym czasie nie zamierza się zatrzymać, choć i na ich drodze wiele przeszkód. W szczególności, przygotowywanie tytułów naukowych, w przeciwieństwie do swoich kolegów, dał im z wielkim trudem.

Badania Rosalind Franklin (1920-1958 g) w badaniu DNA miały wielki sukces, ale nie zostały uznane za jego życia.

Ponadto, niewiele osób wie, że jeden z założycieli broni jądrowej było płci pięknej – Liza Meytner (1878-1968 g). Jest rozbity jądro uranu i stwierdził, że reakcję łańcuchową, która może generować ogromne uwolnienie energii.

Możliwość tworzenia najpotężniejszą bronią na świecie, spowodował ogromną reakcję opinii publicznej. Jednak przekonany pacyfista, Lisa zatrzymał swoje badania, nie chcąc zrobić bombę. Rezultatem było to, że jej pisma nie zostały rozpoznane, a zamiast tego dostał Nagrodę Nobla jej kolega Otto Hahn.

Otwarcie kobiet-naukowców

Trudno przecenić wkład kobiet-naukowców w rozwój światowej nauki. U podstaw wielu współczesnych teorii były dokładnie płci pięknej, których nazwiska często nie są podawane do wiadomości publicznej. Oprócz tych osiągnięć, kobiety należą do takich odkryć jak:

 • Pierwsza kometa – Maria Mitchell (1847);
 • wspólne ewolucyjnie korzenie człowieka z małpy – Dzheyn Gudoll (1964);
 • peryskop – Sarah Meter (1845);
 • Tłumik do samochodu – El Dolores Dzhons (1917);
 • Zmywarka – Geris Josephine Cochrane (1914);
 • korektor do literówek – Betti Grem (1956) i wielu innych.

Wkład do nauki światowej

Niepojęte do nauki i jej rozwoju crazier płci pięknej, która promuje go na wszystkich etapach rozwoju człowieka. Kobiety naukowcy świata przyczyniły się do przemysłu, takich jak:

 • fizyka;
 • chemia;
 • medycyna;
 • filozofia;
 • Literatura.

Niestety, nie dostał nazwy wszystkich pań, które pracowały dla dobra ludzkości, jednak możemy powiedzieć z pewnością, że ich praca jest godna szacunku.

Stosunek do kobiet-naukowców we współczesnym świecie

Ze względu na płci pięknej, która wielokrotnie udowodnił swoje prawo do podejmowania nauki, nowoczesne społeczeństwo w końcu przyznał, równość płci. Dziś, wraz z kobietami i mężczyznami nadal pracować nad rozwojem ludzkości. Uzyskać dyplom lub nagrodę dla kobiet nie wydaje się czymś niemożliwym, ale droga do takiej relacji jest długa i trudna.

Najmądrzejszą kobietą XX wieku

Znani naukowcy kobiet pracujących w naszych czasach.

Shtern Lina Solomonovna, fizjolog i biochemik, była pierwszą kobietą, przyjęty do Akademii Nauk ZSRR.

Skorohodova Olga Iwanowna – kobieta w średnim wieku, wielki naukowiec. Esej o cechach głuchoniewidomych jest wciąż cytowany w kręgach naukowych. Utalentowany terapeuta, jedyny na świecie głuchoniemy kobieta naukowiec.

Dobiash-Boże Narodzenie Olga Antonowna rosyjski i radziecki historyk i pisarz, stał się członkiem korespondentem Akademii Nauk ZSRR.

Ladygina-Cotes Nadieżda – pierwsze zoopsychologists naukowiec w Rosji.

Pavlova Mariya Vasilevna pierwszy naukowiec-paleontolog.

Glagoleva-Arkadieva Alexandra Andreevna, fizyk. Ta pani otrzymała światową sławę i stał się doktorem nauk fizycznych i matematycznych.

Lebiediewa Olga Sergeevna, tłumacz i językoznawca, który założył Towarzystwo Studiów Wschodnich, którego honorowym przewodniczącym był w przyszłości.

Lermontow Julia Wsiewołodowna w pełni zasługuje na swoją nazwę słynnego jednak w innym obszarze. Była pierwszą kobietą, chemik, uzyskał stopień doktora nauk.

Klado Tatiana Nikołajewna – pierwsza kobieta-aerologist zarówno w Rosji i na świecie.

Stając się pierwszą w swojej dziedzinie, wykazały one dobry przykład dla wielu. Te kobiety są słusznie dumni jako naukę ojczyzny i świata, doceniane doceniając wkład że dokonały.

wniosek

Pomimo trudności, naukowcy kobiety zostały ciężko pracuje, aby udowodnić swoje prawo do równości. Ruch postępu że zrobili to możliwe, to jest trudne do przecenienia. Są najmądrzejszą kobietą uwiecznił ich nazwy w całkowicie otwarty, stając się przykładem męstwa i odwagi.