403 Shares 7568 views

Interesujące fakty na temat języka angielskiego: najdłuższe słowo w języku angielskim, dialekty, litery alfabetu angielskiego

Wszyscy ludzie bardzo dobrze wiedzą, że język angielski jest międzynarodowym. Nie jest to zaskakujące. Ale istnieje wiele innych interesujących faktów na temat języka angielskiego, który mało kto słyszał. A teraz chcą zapłacić trochę więcej uwagi.


o powszechności

Jeśli wierzyć statystykom, to jest używany przez ponad miliard ludzi. Oznacza to, że co siódmy mówi po angielsku. A w wielu krajach jest to język urzędowy. Listę tych nazw państw kilkudziesięciu. Jest to Indie, Pakistan, Filipiny, Gibraltar, Tanzanii, Sudanie, Kenii, Kanada, Australia, Singapur, Irlandia i wiele innych suwerennych narodów i jednostek terytorialnych.

Wielu wierzy, że większość ludzi, którzy są rodzimymi użytkownikami języka angielskiego, zamieszkałego w Wielkiej Brytanii i USA. Ale to jest mylące, nawet z udziałem prawdy. W Nigerii, na przykład głośniki więcej niż w Anglii. W Szwecji 89% jej obywateli ich własnością.

Powiem interesujących faktów o języku angielskim, należy zauważyć, uwagę na różnice w tym zakresie między Anglii i Stanach Zjednoczonych. W tych dniach, kiedy USA aktywnie walczyli o niepodległość, był pomysł, aby wymyślić własną wersję języka. Noah Webster, leksykograf, to udało. On stworzył tzw „American Słownika języka angielskiego.” I aż do 1969 roku w stanie Illinois było prawo, które wymaga od swoich obywateli, aby precyzyjnie mówić o „lokalnym” wersji. Obecnie w Stanach Zjednoczonych ma miejsce być różne dialekty języka angielskiego. Ich liczba jest 24. Są one dość różne. Dlatego książki Harry Potter były tłumaczone z języka angielskiego na język tradycyjnego Amerykanina. Całkowita liczba dialektów w świecie 125 sztuk.

o słowach

Rytmy – jest to najdłuższa jednostka strukturalna, w których nie ma samogłosek. To tłumaczy się jako „uderzeń”. Większość najdłuższy wyraz w języku angielskim z samogłoską, sześciokrotnie powtórzone – to niepodzielność (niepodzielność).

W ciągu ośmiu lat (od 1932 do 1940-go) w słowniku był rzeczownik, że tak naprawdę nie robi żadnej różnicy. Spadła do kolekcji powodu błędu typograficznego. Potem miał reputację ducha słowo. I to jest – dord.

Ale najdłuższa słowo brzmi – pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis. Ciekawe, co odnosi się do nieistniejącego chorób płuc, które przypuszczalnie wyjściowego, wykazują po inhalacji osoba wulkaniczne cząstek i drobnego pyłu.

Powiem interesujących faktów o języku angielskim, warto zauważyć, uwaga jest krótki, ale ceniony zestaw. Tłumaczone to inaczej. Istnieje 44 czasownik oznacza 7 – 17 – rzeczowniki przymiotniki. Set – ten zestaw i ustaw oraz zestaw, oraz wiele, a instalacja. Ponieważ tłumaczenie słowa powinny być uprzejmy.

beletrystyka

Najpowszechniej stosowanym grafem w języku angielskim – jest „E”. wszystkie rzadsze «Q». Angielski alfabet podstępna. Jak słowo ustawiony. Mogą być wymawiane na różne sposoby. Weźmy na przykład [w:]. Gdy Uwagi (w języku rosyjskim – „on”), dźwięk jest przesyłany przez „E” liter. I morze, co tłumaczy się jako „morze”? Tutaj [w:] jest przesyłany kombinacje liter EA. Czasownik wierzyć (tłumaczone jako „wierzyć”) – ta sama zasada. Ale kombinacja obu – tj.

Mówiąc o dźwięków i liter angielskiego alfabetu, nie wspominając o kolejce uwaga słowo. To tłumaczy się jako „miejsce”. Interesujące jest to, że jeśli usunąć ostatnie cztery samogłoski i pozostawić tylko jedną «Q», wymowa nie uległ zmianie. I w pierwszym przypadku, aw drugim to będzie „cue”.

A także warto wspomnieć, że kiedyś na więcej niż jednej litery alfabetu angielskiego. „&” To jest symbol.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wykaz ciekawych faktów o języku angielskim, należy zauważyć uwagę bardzo krótkim zdaniu, że istnieje w nim, składa się tylko z trzech liter. To jest – ja ( «ja").

Najstarsza słowo – miasto ( «Miasto"). Pełna wersja pożegnania, który brzmi jak pożegnanie, wygląda następująco: Bóg z wy! To przekłada się następująco: – „Bóg jest z wami!”. Oznacza to, że w miarę upływu czasu, przekształcony pożegnanie życzeń.

Istnieje angielskie słowa, których nie da się podnieść odpowiednie rymy. Ich cztery – miesiąc (miesiąc), pomarańczowy (orange), srebrny (silver) oraz purpurowy (magenta).

Nawiasem mówiąc, nie jest zabawne zdanie, w którym znajdują się wszystkie litery angielskiego alfabetu są dostępne. To idzie tak: Szybki brązowy lis przeskoczył nad leniwym psem. Tłumaczenie na to: „Szybki brązowy lis przeskoczył nad leniwym psem.”

Język rosyjski jest trudno znaleźć słowa, które trzy razy z rzędu będzie powtarzany spółgłoskę. Ale w języku angielskim – dobrze. To Goddessship, tłumaczone jako „boskości”.

inne fakty

Jeśli uważasz, że oficjalne dane, co 98 minut nowa angielskie słowo rodzi się w świecie. 80 procent informacji, które są przechowywane na wszystkich komputerów na świecie, stworzonego w tym języku.

W sercu tego rzeczownika jak oblubienica (narzeczonej), jest pro-niemieckie słowo oznaczające proces gotowania. Ale mortage, co oznacza w języku rosyjskim hipotecznych jest pochodzenia francuskiego. Początkowo była to „umowa śmierć”. Jednak różnica nie jest znacząca.

Co ciekawe, „Internet” w języku angielskim – jest uniwersalnym słowem. Istnieje w tych samych pisowni i wymowy w każdym narodzie. Niezależnie od tego, w jakim języku został wzięty jako przykład – włoski, kataloński, norweski, grecki, wszędzie będzie „Internet”.

zwyczaj

Wszyscy zdają sobie sprawę tytuł rzeczownik, co tłumaczy się jako „name”. Jednak niewiele osób wie, że nawet tak wyznaczony punkt nad literą «ja».

Co ciekawe, metra (metro) rozpoczyna się i kończy z tych samych kombinacji liter. I jest to jedyny taki przypadek w języku angielskim jest «und». Wraz z końcem «» mt też istnieje tylko jedno słowo. To śniło – czasownik „Sen”.

Jeśli trzeba wpisać w dokumencie, rzeczownik „stewardess”, najwygodniejszym sposobem zrobić to z lewej strony. Po tym wszystkim, w języku angielskim, to wygląda jak stewardesy. I wszystkie te litery są w lewym górnym rogu klawiatury.

Innym ciekawym słowem – księgowy (księgowy). Widać, że istnieją trzy różne pary znaków są ułożone szeregowo.

Mówią, że język rosyjski jest wyjątkowy pod względem synonimy. To prawda – jedno zjawisko można opisać dziesiątki słów. Ale angielski jest również w tym względzie nie jest daleko w tyle. Przez słowo „pijany”, można podnieść ponad 200 różnych synonimów.

I wreszcie chciałbym powiedzieć, że Anglicy naprawdę nauczyć się w ciągu jednego roku. O ile, oczywiście, zasadniczo robią.