383 Shares 7852 views

„Zwycięzcy nie byli sądzeni” – kto powiedział to zdanie

Wśród relacji międzyludzkich zajmuje ważne miejsce czynnika dominacji. Od dzieciństwa, osoba tworzą pożądany status zwycięzcy, do którego zobowiązuje się do końca życia. Nie zawsze wygrywają jest wynikiem dobrego postępowania i sprawiedliwych zasadach. Każdy z nas słyszał wyrażenie: „Zwycięzcy nie byli sądzeni” Kto powiedział, frazę, która stała się rejs?


Właściwości frazeologia

W języku rosyjskim istnieją idiomy – zestaw fraz, dając emocjonalną mowę. Charakterystyczną cechą tych kombinacji jest niepodzielne integralność wyrażenia. Jeśli spróbujesz zmienić kolejność słów w niektórych miejscach frazę, stracił ogólnego znaczenia prędkość odporny mowy. Często semantyczny obciążenie tych wyrażeń są tracone, gdy tłumaczone na inny język.

czyli phraseologism

Każde wyrażenie idiomatyczne nieodłączne w pewnym sensie. W tym przypadku, wyrażenie oznacza, że zwycięzca nie może być to kwestia, w jaki sposób osiąga się zwycięstwo. Osiągnęliśmy sukces nie krytykować. Kto powiedział, „Zwycięzcy nie byli sądzeni” oznaczało „Zwycięstwo jest zwycięstwo!”.

Jednak to twierdzenie może być zakwestionowane: zwycięzca nie zawsze ma rację, siły stron może być po prostu nierówny. Teza, która stała się mottem dla niektórych osób, może prowadzić do czynów niemoralnych, a nawet karnych.

Katarzyna II Expression

Istnieje kilka teorii na temat pochodzenia skrzydlatego tezy. Uważa się, że Cesarzowa Ekaterina Velikaya, który panował w 18 wieku – autor frazy „Zwycięzcy nie są oceniane.” Kto powiedział te słowa Katarzyny II, jest nieznany. Wzmianka o tym wypadku w oficjalnych dokumentach Naukowcy odkryli. Można przypuszczać, że wyrażenie to jest rozdzielczość do reklamacji cesarzowej feldmarszałka PA Rumiancew. Dokument, który feldmarszałek wysłany do królowej, do zgłaszania informacji o nieuprawnionym podejmowania dowódca Suworowa Turecka forteca Turtukay. Szczególną oburzenie Rumiancew, oprócz zgodności z szefem zlecenia, doprowadziły liczbową przewagę wroga i czas ataku: nocy. Sytuacja ta pozostaje niepotwierdzona i słusznie obalone przez historyków. Za męstwo i odwagę od bitwy, General AV Suworow został odznaczony Krzyżem stopnia 2-go św.

Epaminondas i Tebańczycy

Zwrot ten był już popularny w starożytnej Grecji. Pozew Górna egipski kapitał Teb w 389 pne, okazało się, że wyrażenie „Zwycięzcy nie są oceniane.” Kto powiedział, ale raczej napisał – stwierdzono w starożytnych dokumentach. dowódca wojskowy i polityk Epaminondas oskarżony o naruszenie prawa przed przekroczeniem terminu władzy. Z powodu wojny ze Spartą jego panowanie trwało cztery miesiące kilku pozycjach. Jak tylko spokój powstała w Grecji, polityka natychmiast wycofał wszystkie uprawnienia do siebie dobrowolnie. Na rozprawie, Epaminondas zaprzeczył winy i powiedział, że jest gotów ponieść surową karę śmierci. Sąd orzekł na korzyść dowódcy. Sprawiedliwa decyzja w tym przypadku – „wszyscy kochają zwycięzcę”, to było robione pod wpływem swoich usług do miasta i pod wpływem właściwych zamówień wojskowych, który przyniósł zwycięstwo.

Wiadomo, że wypusty utworzone są przez długi okres czasu. W naszym bogatym językiem, istnieje duża liczba wyrażeń lotnych, w większości przypadków ich autorstwo zbioru wystarczająco trudne. Kto powiedział, że wyrażenie „Zwycięzcy nie byli sądzeni” – można się tylko domyślać. Wiele teorii wyjaśniających pochodzenie sprzętu sprawdzenia autentyczności nie uda. Pozostaje cieszyć się wspaniałość potężnego języka rosyjskiego i pamiętaj – „Zwycięzcy nie byli sądzeni” Kto powiedział, że pierwsze – nie jest tak ważne.