136 Shares 2263 views

Jak znaleźć Programmer

Zawód programista stają się coraz bardziej popularne na całym świecie, i nic dziwnego – ilość elektroniki rośnie, programy są wymagane w prawie wszystkich dziedzinach życia ludzkiego. Jakość pracy programisty zależy od sukcesu lub niepowodzenia wielu przedsiębiorstw. Wyszukiwanie rekordów silnik „Znajdź programista …” konsekwentnie ma wysoką częstotliwość. Więc jak to programista znaleźć?


Drogi nie jest naprawdę dużo:

  1. Niezależny darmowa wyszukiwarka, przez znajomego, i za pośrednictwem Internetu przy użyciu wyszukiwarki, serwisy społecznościowe, darmowe baz CV, analizę wiadomości uczestników forów tematycznych i blogów, etc.
  2. Niezależny wyszukiwania przy użyciu komercyjnego podsumowanie bazy danych.
  3. Kontaktując agencję rekrutacyjną.

Rozważyć wady i zalety każdego z tych podejść do znalezienia programista.

Numer jeden na naszej liście – darmowa wyszukiwarka. Wolna, oczywiście, główną zaletą takiego podejścia. Dlaczego płacić, skoro można znaleźć prezent? Jednak to mocne strony tej metody i na końcu. I wady są następujące: najświeższe dostęp do najbardziej reprezentatywnym baz CV specjalistów – za dodatkową opłatą. Jak poważne IT specjaliści zazwyczaj nie spędzają swój czas na delegowania CV na drugorzędnych wolnych zasobów i sieci społecznych, wiele z nich ma CV wyłącznie na stronach rekrutacyjnych z płatnego dostępu. Więc jeśli potrzebujesz programista wykwalifikowanej i ograniczonych kompetencji, to osoba jesteś na wolnych zasobów nie można znaleźć.

Zwróćmy się teraz do wyszukiwania Drugi sposób – płatne bazy CV. W Internecie istnieje wiele agencji rekrutacyjnych na forum. Jest o wiele bardziej prawdopodobne, aby znaleźć programatora do odpowiednich profili. Jednak od razu nasuwa się pytanie, w jaki sposób można ocenić kompetencje swoich rzeczywistych konkurentów? Oczywiście, jeśli masz już w stanie wykwalifikowanych specjalistów IT, będą w stanie określić poziom innego programatora (nawiasem mówiąc, mogą one odrzucić najlepszego kandydata na strachu przed konkurencją). A jeśli masz firmę, żadnych innych programistów? (Zakładam, że aby rozwijać swój projekt tylko jeden musi programistą i szukasz). W tym przypadku, można łatwo popełnić błąd, jeśli sam nie jesteś ekspertem w tej dziedzinie.

Zwróćmy się teraz do trzeciego źródła zawodowych personelu – agencja zatrudnienia, to teraz dovolno dużo. Oczywiście, pośrednictwo pracy będzie kosztować więcej niż tylko dane o kosztach z płatnej bazy CV, ale w tym przypadku trzeba będzie nie tylko zapewnienie wymaganego specjalisty, ale również do przeprowadzenia odpowiedniej oceny poziomu jego kwalifikacji zawodowych. To jest idealny. Ale rzeczywistość jest taka, że najprawdopodobniej, agencja pośrednictwa pracy nie będzie w stanie ocenić kwalifikacje programisty. Dlaczego? Ponieważ fachowiec może ocenić tylko kolejny profesjonalny w tym samym polu zawodowym, tj programista. A w agencji zatrudnienia, nawet jeśli deklarują IT-specjalistyczna, praktycznej pracy nie programistów i rekruterów, którzy są zaznajomieni z programowaniem w najlepszym teorii (na przykład może to być uczelnie podyplomowe z nim specjalizacji).

Najlepszy wybór – aby zająć w wyspecjalizowanej agencji rekrutacyjnej do wyboru jakościowego specjalistów w dziedzinie IT. HR-agencje zaangażowane w wybór profesjonalnych programistów, na przykład, Gorenburgov IT Rekrutacja, nie tylko „pozycja zamknięta”, ale także dokonać oceny tego kompetencji zawodowych programistów. Dlatego, jeśli chcesz zaoszczędzić czas, nerwy i inne zasoby podczas poszukiwania dobrego programisty – skontaktuj się z profesjonalistów.