144 Shares 4598 views

Kto jest autorem baletu „Kopciuszek”? Treść, szczególnie

Dobrym i ekscytująca opowieść o francuskim gawędziarz Sharlya Perro zna nie tylko każdy dorosły, ale także do każdego dziecka. Według jej historia filmowane, umieścić występy, stworzony bajki, i, oczywiście, umieścić balet. Po spektaklu w sobie – niesamowite opowieści. Więc kto był autorem baletu „Kopciuszek”?


pamiętając historię

Literacki podstawa dla każdego spektaklu tanecznego to specjalnie napisane libretto. Do bajki „Kopciuszek” to było zrobione Nikolaem Volkovym.

Jeśli pamiętacie historię o Kopciuszku w autorstwie Perraulta, ojciec dziewczynki był wdowcem i ożenił się ponownie. Macocha miała niechęć do jej pasierbicy, upokarzać i boli ją, która odbyła się w „czarnej ciała”, głodu, zmuszony do zrobienia tego, co niemożliwe dla przeciętnego człowieka do pracy, a nawet bici. Częściej jednak manipulowane przez uczucia miłości do ojca Kopciuszka nadużywane mu zagroził wydaleniem z domu. Kopciuszek był bardzo przykro z powodu ojca, bo próbowała w każdy sposób, aby zadowolić macochy i jej dwóch krewnych, bardzo umyślnego, złośliwe i samolubne córki. Jednak bajka ma opisu sceny, która zaczyna balet. Wykonuje Cinderella domową.

Tęsknota za matką, ona dostaje jej portret. Portret z płachty macocha. Wściekły kobieta łamie jej gniew na dziewczynie. W czasie kłótni pojawia się na scenie i żebrak prosi o jałmużnę. Wszyscy odwracają się od niego, z wyjątkiem Kopciuszku. Później widzimy, że żebrak jest matka chrzestna Kopciuszka – dobry mag, zdolny do transformacji. W baśni Perraulta nie wydaje się jak żebrak. Po raz pierwszy mamy do czynienia z nim bezpośrednio po macocha córki służących w pałacu.

Na etapie zbierania piłki, możemy również znaleźć różnice. W opowieści, bajki Kopciuszek musi krótki czas zszywania trzy elegancki strój dla macochy i sióstr. A następnie pomóc im bezpośrednio w opłatach na bal. Jednocześnie, oprócz macochy, jej córki i Kopciuszek nie uczestniczyć więcej niż jeden. Balet jest na spotkaniach uczestniczyli w spotkaniu i krawców i fryzjerów, muzyków i mistrz tańca. A kiedy krzyż gromadzi piłkę Cinderella w bajce to tylko pomaga jej uczniów i baletowe – wielu asystentów.

Kontynuuj szczegółowe tematy porównawcze dodatkowo, można to zrobić samemu. A naszym zadaniem – aby dowiedzieć się, kto jest autorem baletu „Kopciuszek”. Oraz przedstawiciel zawodu można je policzyć.

Więc kto jest autorem baletu „Kopciuszek”?

Aby zrozumieć, wróćmy do leksykalnego znaczenia słowa „autor”. Słowniki oferują nam kilka znaczeń. Po pierwsze, jest każda osoba, której twórczy wysiłek stworzył dzieło. Po drugie, jest twórcą kreacji w dowolnej formie artystycznej. W ten sposób autor może być balet libretist, reżyser, kompozytor. Oczywiście, dużą rolę trwać.

Jeśli zaczniesz od powyższego, twórca libretta już dzwonił. Autor, kompozytor baletu „Kopciuszek” to Siergiej Siergiejewicz Prokofev.

Ale choreograf można wymienić tylko kilka, jak opcje wcieleń scenicznych grać dużo. W klasycznym rozwiązaniu, początkowe ustawienie balet wykonany na pierwszej, przedwojennej kroku Vahtang Chabukiani, a druga, powojenna – Konstantin Siergiejew. Ale gra została zaprezentowana publicznie po raz pierwszy w produkcji Rostislav Władimirowicz Zacharow. To zdarzyło się w Moskwie w Teatrze Bolszoj.

Pięć miesięcy później, oryginalna wersja została pokazana na Maryjskiego Teatr Opery i Baletu. Kirov, ale klasyczna wersja w historii baletu pozostaje inscenizacji Rostislav Zacharow.

Autor – kompozytor

Jak zwykle odpowiedzi na pytanie, kto napisał baletu „Kopciuszek”? „Autor – Prokofiewa” – są odpowiedzialne koneserów baletowych. Rzeczywiście. Kompozytor – najważniejsze, być może, ludzie w tworzeniu dzieł tanecznych.

Autor muzyki baletowej „Kopciuszek” S. S. Prokofev stworzył go w tradycji klasycznej gry bajki, bardzo romantyczny i liryczny. W toku historii użył duży zestaw klasycznych tańców: walca, gawota, galopem, mazurkowych. I Walce do gry jest kilka. Najbardziej znanym z nich jest „więcej”. W praktyce muzyki symfonicznej, jest on stosowany jako niezależny kawałka instrumentalnego.

Muzyka baletowa – „rozmowy” i „wzorowy”. Na przykład, w scenie z zegarem, stosując jednolite i powtarzające się akordy temporitme tworzy obraz upływającego czasu. Prokofiewa „Kopciuszek” stał się następcą kreatywności „balet opowiadacz”, rosyjski Petra Ilicha Chaykovskogo balet patriarcha.

Tak różne i tak tradycyjne „Kopciuszek”

W wielu produkcjach teatru muzycznego w różnym czasie przeprowadzono własne wersje znanych produkcjach. Tradycyjnie, muzyka i podstawa występ sceniczny nie uległa zmianie. Mam tylko autorom baletu „Kopciuszek”.

Od 1964 roku, w Wielkiej Sali Konserwatorium Petersburskim, baletu „Kopciuszek” w reżyserii słynnego Oleg Winogradow, nowicjusz w choreograf czasu. Premiera odbyła się na scenie Nowosybirsku Teatr Opery i Baletu. Ta wersja słynnego baletu – refleksja nad talentem i przeciętności, piękna i brzydoty, duchowości i wewnętrznej pustki.

W 2016 roku został przedstawiony w Permie nową wersję „Kopciuszka” w reżyserii Aleksieja Miroshnichenko. Cierpiał całą akcję w 1950 roku, gdzie mówił o pierwszej wersji baletu w Teatrze Bolszoj w Moskwie.

Ale w dzisiejszym oświadczeniu Kirilla Simonova Teatr Muzyczny Karelii przedstawił swoją publiczność bardzo tragiczna historia czytanie, zanurzone w atmosferze 1930-40, kiedy Siergiej Prokofiew napisał muzykę do nieśmiertelnej wydajności. Simonow pewien, że odzwierciedla ciężkie emocje autora opiera się na osobistej tragedii, a także w oczekiwaniu na wojnę oscylują.