565 Shares 8282 views

„Sylfida” balet. Występy libretto baletowe

Balet „Sylfida” – jest stworzenie norweskiego kompozytora Herman Lovenskolda. historia play – fantastyczne.

kompozytor

Herman Severin von Lovenskold który stworzył balet „Sylfida”, urodził się w 1815 roku w Kopenhadze. Urodził się w rodzinie szlacheckiej. Jego ojciec służył w sądzie Mistrza króla polowania. Matka była amatorskich kompozytor, komponowanie muzyki, która towarzyszyła polowania króla zabawy, kiedy był w ich imieniu. W wieku 14 lat przyszły kompozytor rozpoczął naukę muzyki profesjonalnie. Balet „Sylfida” można nazwać swój debiutancki pracy. Spektakl był bardzo udany. Kompozytor udał się doskonalić swoje umiejętności, był w tym celu w Petersburgu, Wiedniu, we Włoszech. Od 1841 roku pełnił z Teatru Królewskiego i był autorem muzyki do wielu spektakli, a także napisał kilka kameralistyki zespołu, uwertury koncertowe, i tak dalej. W 1851 roku otrzymał stanowisko organisty na dworze królewskim.

udany debiut

Balet „Sylfida” oparta jest na powieści science fiction charakter, napisany przez pisarza Sharl węzła. Premiera odbyła się w 1836 roku w Kopenhadze. Choreograf fantastyczne historie – sierpień Bournonville – i stała się pierwszą wykonawczynią partii męskiej. Autor libretta do baletu – A. Bournonville. Wiodący pani partia stała Lyusil Gran – siedemnastoletni tancerz. Rosyjska publiczność ten balet w 1837 roku.

znaków

Balet ujawniać treści tych znaków:

Sylfida – duch powietrza w postaci młodej dziewczyny.

Anna – wdową, jej mąż był rolnikiem.

James – jej syn.

Gurn – jego przeciwnik.

Effie – narzeczona Jakuba.

Madge – czarownicą.

Nancy – dziewczyna Effie.

Oraz rolników, Sylfy, dzieci, czarownica, starców, zwierzęta.

historia

Tak, balet „Sylfida”. Zawartość 1 akcja jest następujący. Na scenie, szkockim zamku. Potem nadszedł dzień ślubu James i Effie. Każdy przygotowuje się do uroczystości, oczyszczenie drzemiącego w fotelu. Wokół niego nie Sylph – piękna kobieta skrzydlaty. Pocałowała Jamesa w czoło, powodując u niego obudzić. On oczarowany powietrza dziewicą i chce go złapać, ale to odlatuje. Gurn kochać Effie, a dowiedziawszy się, że jej narzeczony myśli dopisać drugi, próbuje uwieść jego ukochaną, ale to wszystko jest we śnie o ślubie i nie zważając na jego zaloty. James nadal marzenie Sylfida i nie zauważył jego narzeczonej.

Zakrada zamku czarownica Madge, chce się ogrzać przy ognisku. James nie lubi jej obecność, i stara się jej pozbyć, ale Effie przekonuje pana młodego, aby umożliwić stara się zatrzymać i wróżę gości. Zgadza się, w międzyczasie, Madge zastanawia Effie i przepowiada jej, że będzie ona poślubić Gurn. James zagrożenia wściekły i prysznice czarownica, odparła jego przekleństwa. Narzeczona pozostawia Jamesa i jedną z nich umieścić na sukni ślubnej. W tym czasie młody człowiek jest ponownie Sylph, mówi, że go kocha i że powinni być razem. Gurn próbuje powiedzieć Effie, że pan młody nie kocha ją już, ale ona nie chce słuchać czegokolwiek. Zaczyna się ceremonię ślubną i pojawia Sylph, nazywa Jamesa z nim, a on nie jest w stanie oprzeć się jej wdzięki, zostawia narzeczoną. Effie złamane serce.

To nie koniec baletu „Sylfida”. Zawartość czytać na 2 etapy. Leśnej polanie. Madge Czarownica pragnie pomścić James w swoim magicznym kociołku ona tkany szal, który zachwyci każdego, a jego urzekający moc, nikt nie może się oprzeć. Sylph prowadzi Jamesa do swojego królestwa. Dziewczyna pijany młody człowiek z wodą, karmione jagody, ale nigdy nie wolno się do niego przytulić, a kiedy próbował go złapać – ominęła go. Sylph nazywa jego siostry i ich zabawiać młodzieńca swój taniec.

Effie i jej przyjaciele pana młodego poszedł znaleźć Jamesa, ale nie były w stanie go znaleźć. Z nimi i starego Madge. Gurn sprawia Effie ofertę, Czarownica Kobieta przekonuje go podjąć. Bride James staje się oblubienicą Gurn i wszyscy opuszczają las, aby wziąć ślub. Madge jest James, i daje mu magiczną szalik, mówiąc, że z nim może on złapać Sylphide. Młody człowiek ma dar i gdy wydaje się, że dziewica powietrza, rzuca go na ramionach. Sylph naprawdę nie może oprzeć się urokowi szalik, ona pozwala James ją pocałować. Stwierdza on dziewczynkę w ramiona i pocałunkami. Sylphide umiera. Dla ducha swego śmiertelnego schorzenia powietrzu. James rozpaczliwie. W oddali widział pochód weselny i ubolewa, że opuścił narzeczoną. Do niego przychodzi świadomość, że goni że nieosiągalne, stracił to, co miał.

opinie

O balecie „Sylfida” opinii można znaleźć następujące:

  • Jest to wielkie show z fantastycznej fabuły.
  • Balet uroczy styl vintage jest imponująca.
  • Muzyka „Sylfidach” delikatne i piękne.
  • język choreograficzny jest oczywiste i jasne.
  • Jest to piękny balet, który jest bardzo łatwy do zrozumienia.
  • Kompozytor i choreograf sierpnia Bournonville H.Lovenskold uzyskać prawdziwy majstersztyk.