380 Shares 1647 views

Dlaczego jest krwawienie z nosa u dzieci: przyczyny i wyeliminować problem

Kiedy rodzina ma dziecko, może się zdarzyć wszystko. I krwawienie z nosa – nie jest największy problem. Jednak z nią każda matka powinna być w stanie sprawnie obsłużyć. A do tego konieczne jest, aby zrozumieć, co doprowadziło do takich naruszeń. Więc dlaczego jest krwawienie z nosa u dzieci?


przyczyny

Małe dzieci są bardzo niespokojne i ciekawski, są i starają się uciec od swoich rodziców i niezależnie dowiedzieć się o świecie. W rezultacie, rozbite kolana, siniaki i otarcia tylko pod warunkiem. Nie takie rzadkie zjawisko – krwawienie z nosa u dzieci. Powody mogą być zróżnicowane, ale najczęściej – jest mechaniczne uszkodzenie części ciała. W konsekwencji – krwawienie. Dziecko może po prostu upaść i złamać nos, zbyt gorliwie może odebrać swoje nozdrza niż zranić i błon śluzowych. Aby zatrzymać krwawienie w tym przypadku wystarczy zastosować lodu lub coś zimnego do umieszczonej nosa. Jednakże, jeśli problem nie zostanie rozwiązany w ciągu 10 minut, lepiej jest szukać pomocy u lekarza.

Dlaczego wciąż może iść krwawienia z nosa u dzieci? Problem może być wirusowe lub bakteryjne w przyrodzie, gdy choroba atakuje błony śluzowe nosa, i to tylko od czasu do czasu zaczyna krwawić. Takie zjawisko jest eliminowany w zwykły sposób – należy stosować się do wylewki niemowlęcym czegoś zimnego.

Krwawienia z nosa , dziecko może powodować, i podejmowanie pewnych leków. Na przykład, statki te zwężają, – .. „Nazivin”, „Nazol” itp tych leków podczas długotrwałego użytkowania powodują zanik nosa uszkodzenia naczyń i mogą pojawić się nawet przy najlżejszym dotyku.

Niektóre choroby mogą również powodować krwawienia z nosa u dzieci. Przyczyny tej sytuacji kroyatsya w złym krzepnięcia krwi, zanik naczyń krwionośnych donosowo itd. D. jednostki są tak cienkie, że reaguje na najmniejsze bodźca. Zły krzepnięcia zapewnia znaczną utratę krwi. Dlatego też z takimi chorobami i – w następstwie – krwawienie z nosa lepiej szukać profesjonalnej pomocy.

Innym powodem może często iść krwawienia z nosa u dzieci? Przyczyn może być, nawet w warunkach naturalnych. Jeśli rodzina mieszka na obszarze o suchym, gorącym klimacie, zanik błony śluzowej nosa, a zatem nawet gdy drobne uszkodzenia mechaniczne zaczyna krwawić. Dlatego dzieci na wakacje w południowych regionach krwawienia z nosa może częściej niż zwykle występuje.

Jeśli dziecko upadł nos krew należy sprawdzić nozdrza do rozwoju w tych różnych rodzajach formacji – polipów lub naczyniaka. Te wzrosty mogą trwale uszkodzić błony śluzowej nosa, powodując krwawienie.

Pojawiają się krwawienia z nosa są dziewczęta w wieku lat nastu. To nie powinno się bać, bo to jest – po prostu konsekwencją zmian hormonalnych w przyszłości kobiet. Kiedy w pełni engorged naczynia, błony śluzowej nosa może być podrażniona i krwawią.

Silne krew z nosa może być spowodowane negatywnym wpływem pewnych czynników środowiskowych. Przykładowo, promieniowanie tła, fale elektromagnetyczne wzmocniony charakter, efektów elektrycznych, termicznych i chemicznych na dziecko może powodować krwawienie z nosa.